Jul 01, 2024, 06:36:53 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: PANDORINA KUTIJA je OTVORENA by MILOS SARCEV  (Pročitano 1295 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
PANDORINA KUTIJA je OTVORENA by MILOS SARCEV
« poslato: Januar 14, 2019, 05:12:51 posle podne »
PITANJE MILOSU: Pročitao sam tvoju kolumnu u prošlom broju «Fleksa» gde si izneo svoj stav da je veći broj serija produktivniji od samo jednog seta Heavy Duty teorije koju su podržali Mencer i Jejts. Pošto već godinama imam licencu trenera, i sam sam isprobao, baš kao i moji klijenti, oba sistema.

Da budem iskren, ja sam veliki Dorijanov obožavalac i pratim njegovu karijeru još od takmičenja Night of Champion iz 1990. Bio sam iznenađen napretkom koji je postigao u prvim godinama (naročito na Mr. Olympia 1993.), tako da sam rešio da radim po principima koje je izneo u svojoj knjizi. Ipak, njegove metode nisu imale efekta na mene, tako da sam se vratio programu po kom sam ranije trenirao – 12-15 serija za svaki deo tela. i nekoliko mojih klijenata imala su slična iskustva

Koliko sam razumeo, na prošlogodišnjoj Mr. O. Dorijan je savetovao Craiga Titusa. Iako je Creg bio u dobroj formu, ipak je izgledalo kao da je izgubio na veličini. Pošto si pripremao mnoge profesionalce, možeš li da mi kažeš da li neko od njih trenira kao Dorijan i da li misliš da neki od takmičara genetski imaju drugačije predispozicije?


 A: Od kada sam otvorio Pandorinu kutiju po ovom pitanju, gomila ljudi mi je pisala sa željom da čujem i njihovo mišljenje. Bilo mi je jako zanimljivo da čitam i drugačija razmišljanja. Na primer, jedan srednjoškolski profesor mi je pomenuo da ako učenik nešto treba da nauči (stranu reč, pesmu, formulu... itd.) on to mora mnogo puta da ponovi dok ne nauči. Dakle, ako bi ovo preslikali na trening, reklo bi sa da bi svi trebali da radimo po više serija (doduše, geniji mogu da budu izuzetak od ovog pravilo, sa tim se i prefesor složio). ..

NASTAVAK teksta, prociitajte na nasem BLOGU klikom na link ispod

https://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2011/06/pandorina-kutija-by-milos-sarcev.html

Van mreže Mare012

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 113
Odg: PANDORINA KUTIJA je OTVORENA by MILOS SARCEV
« Odgovor #1 poslato: Januar 18, 2019, 01:12:03 posle podne »
Ono sto sam primetio kod Milosevih klijenata jeste da prilikom treniranja obicno odradi jednu do dve vezbe u heavy duty stilu pre nego sto predje na gigante.
Vodi se logikom: Zasto ne iskoristiti najbolje od svakog sistema. :)