Ciljevi su dobri, ali nije dovoljno samo imati ih. Neil Armstrong (prvi covek na mesecu) je imao definisan cilj i paz;kivo isplanirani plan koji ga je doveo do ostvarenja njegove želje. Tokom misije napredovanje prema cilju je neprestano mereno, a promene su se uvodile po potrebi.
A puno pre nego je raketa „Apollo-Saturn 11“ bila lansirana, cela je posada svoju misiju uvežbavala i pritom oblikovala svoje telo i um prema konačnom cilju: uspehu. Misija je bila uspešna jer su se pridržavali pravila i neprestano su bili usredotočeni na cilj. John Knapps, lekar iz „Hypnosis Motivation“ instituta, Tarzana, Kalifornija, kaže: «Vaš je život programiran od trenutka kada ste rođeni.» Ranije programiranje oblikuje ono što psiholozi nazivaju «planiranje života». Ciljevi i vrednosti u podsvesti određuju nivo uspeha, ili neuspeha.
Možda mislite da nemate ciljeve, ali negde duboko u vašoj podsvesti nalaze se ciljevi koji vas vode i oblikuju vašu sudbinu svakoga dana života. Možda je problem u tome što su vaši ciljevi beznačajni – npr. da jednostavno preživite još jedan dan. Mislite li da ćete se ujutro buditi osećajući se spremni da iskoristite dan ako vam je to glavni cilj u životu? Najverojatnije nećete.
Razmislite npr o vašim navikama ishrane. Je li vaš cilj da samo zadovoljite napade gladi? Ili želite jesti hranu koja vam daje energiju i koja vam daje izvor života i motiv potreban za pobednika? Jeste li svoje zdravlje i dobrobit postavili za prioritet tako da svakodnevno radite sve što je potrebno da biste bili u najboljoj kondiciji? Ako to nije tako, morate postaviti ciljeve i stvoriti plan koji ćete ostvariti.
1. ODREDITE JASAN CILJ KOJI MORATE OSTVARITIPoboljšati zdravlje je dobar početak, ali nije dovoljan. Što želite tačno napraviti? Želite li smanjiti telesnu masnoća u tielu? Koliko? Želite li ojačati? Poboljšati aerobne sposobnosti? Bez obzira kakav je cilj, mora biti jasno definisan. Kada to uradite, stavite svoj plan na papir. Zašto pisati? Istraživanja su pokazala da stavljanje jasnog cilja na papir s planom ostvarenja utice na mehanizam uspeha u mozgu. U jednom istraživanju Sveučilišta Yale, 3% diplomanata je svoje ciljeve stavilo na papir....
NASTAVAK teksta, procitajte na nasem
BLOGU, klikom na link ispod:
http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2018/05/misicna-masa-nije-dovoljno-samo-zeleti.html