Septembar 23, 2024, 06:28:27 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.971 članova - Poslednji član: JeremyTIX
X3MShop banner

Autor Tema: Kickbox povrede  (Pročitano 3120 puta)

Van mreže Lord

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Kickbox povrede
« poslato: Oktobar 28, 2012, 10:07:37 posle podne »
Imam povredu koja mi se desava vec 3. put ,radi se o ledjnom delu.Desava mi se da tokom treninga ukljestim neki zivac koji mi prekida disanje.Doktori su mi pricali da prestanem da se bavim tim sportom,odnosno kickbox-om...da li je do sporta ili do mene..? Uostalom,pored kickboxa idem i u teretani...ima li ko neki savet sta da radim? Da li mogu nekako da ojacam ledja?

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 791
Odg: Kickbox povrede
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 30, 2012, 11:35:33 pre podne »
ledjni zivac koji prekida disanje? :P
Pa za svo ovo vreme i ja bi ga jednom bar ukljestio da on postoji.
Da nisi ti predebeo, ili da nisi savitljiv ko guma pa nekad preteras npr high kick-om i podignes dijafragmu visoko pa ona potera malo vazduha, odnosno ne daje ti da napunis pluca ako bas tad uzimas vazduh?
TO je samo vezba disanja, da kad udaras ISPUSTAS vazduh, ne udises.
Ako je stvarno zivac neki neki nerv, prvi put cujem za to, al vidi mozda je neko imao nesto slicno...

Van mreže dzanki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 66
Odg: Kickbox povrede
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 31, 2012, 08:34:56 pre podne »
da i ja ponekama ima taj problem,neznam o cemu je rijec.Jednostavno u gornjem dijelu ledja osjetim
da nesto pukne i na trenutak ostanem bez vazduha.Posle me cijeli dan bole ledja u tom predjelu,nije nimalo ugodno.

Van mreže idzuo

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: Kickbox povrede
« Odgovor #3 poslato: Novembar 09, 2012, 11:18:15 posle podne »
Ljudi morate redevno svakodnevno da se istezete, jer teretana posle izvesnog vremena vas kruti odnosno gbite gipkost i obavezno posvetite paznju donjem delu ledja!!
Koliko dajes,toliko dobijas...