Jul 02, 2024, 08:32:47 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Strije - iskustva  (Pročitano 36630 puta)

Van mreže milunko2912

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Strije - iskustva
« Odgovor #75 poslato: Februar 25, 2014, 12:35:26 pre podne »
Ma opuštencija ma to je čisto ono zbog estetike :D Al opet kao što reče bodi biber mukotrpno zarađene skroz u pravu :D

Van mreže bodi biber

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 347
  • ne odustaj i vidjeces druge kako odustaju
strije
« Odgovor #76 poslato: April 26, 2015, 09:28:22 posle podne »
Ljudi mozda nije mjesto ovoj temi ovdje al prastajte :D,mogu li se ikako maci strije,jel se pronasao koji lijek za to,ako ne moze,ima li sta sto moze pomoci da ih smanjimo na skoro neprimjetnu vidljivost?Nisu mi se bile primjecivale pola godine,niko me na ulicu zaustavio nije,a sad skoro poceo defku i izgubio 3 kg za 2 mjeseca i opet pocele da se crvene :D,vjerovatno da napredujem na dijeti ..
ili si buldozer ili te djubrad pregaze

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Strije - iskustva
« Odgovor #77 poslato: April 26, 2015, 09:58:13 posle podne »
Da brate ja sam na to gledao prije kao problem,sad razmisljam o tome kao oziljcma koje sam mukotrpno zaradio :)
::)

Van mreže Hitcamp

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Strije - iskustva
« Odgovor #78 poslato: Jun 10, 2016, 05:22:08 posle podne »
Da se nadovezem samo na ostale odg.
Moj saveti i preventivni neki tretman jesu sledeci:

Polako sa nabijanjem mase i izbegavajte dirty bulking ( da jedete sve i svasta, dobijate misicnu masu kao i salo). Znaci polako, ne preterujte sa kilazama na pocetku, ne forsirajte se toliko jer nagli i ogroman rast misica znaci jace rastezanje koze = strije.

Uzimajte vitamin E, jedna tableta dnevno. Ima onaj za zvakanje Sant E gal. Ja njega koristim zbog koncetracije samog vitamina u jednoj tableti. Vitamin E se daje trudnicama radi prevencije strija tako da ...

Mazite se pre svega PREVENTIVNO a potom i TERAPIJSKI kremama protiv strija. Ja koristim Saljicevu Striet tako nesto.  Mazem je 2x dnevno, ujutru i uvece pred spavanje. Mazem je tako sto je utrljavam barem 5 min prvo energicno pa potom vise neka masaza. Najbitnije je da je utrljate dobro. Predilekciona mesta su najcesce nadlaktice, pripoji grudi, unutrasnja strana butina i struk.
Najbolji ucinak imacete na tim mikrotraumama, nesto slabiji na crvenim dok vec sedefasto belicastim je pitanje sta cete uciniti.


Genetika, dosta vode, ishrana (brokoli, povrce, zelenis itd) ...


Za laser, mikroabrazije i ostali ekipu skupim i invazivnijih metoda zvanicno nema potvrda da uklanjaju strije vec samo da ih smanjuju minimalno. Citao sam neko istrazivanje za CO2 laser i daje razultate ali to su rezultati bukv malo da zamaskira. Ako imate para, jako su vidljive i smetaju vam, pokusajte.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27057017

Nadam se da sam bio nekome od koristi :)


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Strije - iskustva
« Odgovor #79 poslato: Jun 10, 2016, 05:36:41 posle podne »
Da se nadovezem samo na ostale odg.
Moj saveti i preventivni neki tretman jesu sledeci:

Polako sa nabijanjem mase i izbegavajte dirty bulking ( da jedete sve i svasta, dobijate misicnu masu kao i salo). Znaci polako, ne preterujte sa kilazama na pocetku, ne forsirajte se toliko jer nagli i ogroman rast misica znaci jace rastezanje koze = strije.

Uzimajte vitamin E, jedna tableta dnevno. Ima onaj za zvakanje Sant E gal. Ja njega koristim zbog koncetracije samog vitamina u jednoj tableti. Vitamin E se daje trudnicama radi prevencije strija tako da ...

Mazite se pre svega PREVENTIVNO a potom i TERAPIJSKI kremama protiv strija. Ja koristim Saljicevu Striet tako nesto.  Mazem je 2x dnevno, ujutru i uvece pred spavanje. Mazem je tako sto je utrljavam barem 5 min prvo energicno pa potom vise neka masaza. Najbitnije je da je utrljate dobro. Predilekciona mesta su najcesce nadlaktice, pripoji grudi, unutrasnja strana butina i struk.
Najbolji ucinak imacete na tim mikrotraumama, nesto slabiji na crvenim dok vec sedefasto belicastim je pitanje sta cete uciniti.


Genetika, dosta vode, ishrana (brokoli, povrce, zelenis itd) ...


Za laser, mikroabrazije i ostali ekipu skupim i invazivnijih metoda zvanicno nema potvrda da uklanjaju strije vec samo da ih smanjuju minimalno. Citao sam neko istrazivanje za CO2 laser i daje razultate ali to su rezultati bukv malo da zamaskira. Ako imate para, jako su vidljive i smetaju vam, pokusajte.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27057017

Nadam se da sam bio nekome od koristi :)



sve sto si nabrojao se moze svesti u tvojoj zadnjoj recincnici tj par reci u zadnjoj recenici..

BUVKALNO da "malo" ili gotovo nista sve to utice na pojavu strija-na zalost

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Strije - iskustva
« Odgovor #80 poslato: Jun 10, 2016, 05:46:42 posle podne »
Slazem se, to kada pukne koza pukne... razvuce se i kada se jednog dana osunca ostane bela strafta...