Avgust 01, 2024, 10:23:40 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.758 tema - 20.963 članova - Poslednji član: arnold2000
X3MShop banner

Autor Tema: Savet za naredni period  (Pročitano 14686 puta)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #45 poslato: Mart 06, 2016, 01:17:21 posle podne »
Druze nisam pricao direktno o tebi vec sam napravio malu digresiju na Slobin komentar..A sto se tice tebe,samo napred iako je alkohol nista vise do gomile secera i praznih kalorija ali naravno da na kraju ti odlucujea kako ces i sta...Samo napred..

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #46 poslato: Mart 06, 2016, 01:21:15 posle podne »
Nije mi cilj takmicenje, cilj je skidanje sala. Ali zelim par meseci da se posvetim svemu, da se dovedem u zeljenu formu, a posle to da odrzavam. U treningu uzivam, ali isto tako uzivam i u hrani i picu, a zbog toga su rezultati dosta slabiji. Nece me se valjda drustvo odreci ako ne pijem taj jedan dan :D
Sto se tice treninga, krenuo sam ovaj split pre par nedelja da radim i bas mi odgovara.. Tu ne bih nista menjao :) Svidja mi se osecaj kad bas otkines jedan misic..
I ne verujem da bih ikada mogao da se takmicim, jer to zahteva jako mnogo  odricanja u dosta dugom vremenskom periodu.. I iskreno se divim tim ljudima.
I jos jednom, hvala na savetima! :)

Ma razumemo,to Voja i ja na drugu stranu otisli...

Ono sto bih ti ja predlozio,jeste da uzmes jedan period da radis sve u FULL-u,da se doteras,odradis sta si planirao,pa posle da dozvoljavas sebi to sto dozvoljavas,jer tako je mnogo lakse sanirati stetu,nego da dok pokusavas da se sredis nazadujes glupostima.. :)

Van mreže JohnnyQuid

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
  • petrolhead
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #47 poslato: Mart 06, 2016, 04:10:02 posle podne »
Nije mi cilj takmicenje, cilj je skidanje sala. Ali zelim par meseci da se posvetim svemu, da se dovedem u zeljenu formu, a posle to da odrzavam. U treningu uzivam, ali isto tako uzivam i u hrani i picu, a zbog toga su rezultati dosta slabiji. Nece me se valjda drustvo odreci ako ne pijem taj jedan dan :D
Sto se tice treninga, krenuo sam ovaj split pre par nedelja da radim i bas mi odgovara.. Tu ne bih nista menjao :) Svidja mi se osecaj kad bas otkines jedan misic..
I ne verujem da bih ikada mogao da se takmicim, jer to zahteva jako mnogo  odricanja u dosta dugom vremenskom periodu.. I iskreno se divim tim ljudima.
I jos jednom, hvala na savetima! :)

Ma razumemo,to Voja i ja na drugu stranu otisli...

Ono sto bih ti ja predlozio,jeste da uzmes jedan period da radis sve u FULL-u,da se doteras,odradis sta si planirao,pa posle da dozvoljavas sebi to sto dozvoljavas,jer tako je mnogo lakse sanirati stetu,nego da dok pokusavas da se sredis nazadujes glupostima.. :)

x2

Van mreže Exaybachay

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #48 poslato: Maj 24, 2016, 10:57:56 pre podne »
Pozdrav. Postaviću ovdje pitanje da ne otvaram novu temu u vezi treninga nogu. Osjetim neku bol, neugodnost koja mi smeta da radim čučjneve. Zapravo odradim ja čučnjeve nego poslije njih osjećam neugodnost. Izgleda da iziritiram tu povredu, do sledećeg treninga je opet sve dobro pa onda tako u krug. Pa bih htio promjeniti trening, da bacim više akcentat na zadnju ložu a ovome da dam više prostora za odmor. Kako bi trebao trening u kojem je akcenat na loži izgledati u smislu volumena? Koliko serija za ložu je ok? Pitam da ne pretjeram pošto nikad tako nisam radio.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #49 poslato: Maj 24, 2016, 02:10:35 posle podne »
Pozdrav. Postaviću ovdje pitanje da ne otvaram novu temu u vezi treninga nogu. Osjetim neku bol, neugodnost koja mi smeta da radim čučjneve. Zapravo odradim ja čučnjeve nego poslije njih osjećam neugodnost. Izgleda da iziritiram tu povredu, do sledećeg treninga je opet sve dobro pa onda tako u krug. Pa bih htio promjeniti trening, da bacim više akcentat na zadnju ložu a ovome da dam više prostora za odmor. Kako bi trebao trening u kojem je akcenat na loži izgledati u smislu volumena? Koliko serija za ložu je ok? Pitam da ne pretjeram pošto nikad tako nisam radio.

Gde boli i kakva povreda ?

Van mreže Exaybachay

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #50 poslato: Maj 24, 2016, 03:22:16 posle podne »
Tu negdje oko lijevog kuka. Teško mi je ocijeniti jer nije oštar bol nego onako neka neugodnost. Ne znam da li me boli zglob ili prepona. Sve normalno hodam, trčim i ništa ne osjetim, jedino kad podignem ovako nogu lijevu kao na slici, onda to osjetim ali samo ovako danima poslije čučnjeva, pošto sam ih juče radio.



Ali moje pitanje i dalje stoji za trening a ne za povredu.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #51 poslato: Maj 24, 2016, 03:28:48 posle podne »
Ali moje pitanje i dalje stoji za trening a ne za povredu.

Pa baziras trening na sutu unazad(lezeci,sedeci,stojeci(kakve vec mogucnosti u gym imas)),stiff deadliftu,presi sa visoko pozicioniranim nogama etc.. :)

Van mreže Exaybachay

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #52 poslato: Maj 24, 2016, 03:56:18 posle podne »
Ma ok za vježbe. Mogućnosti su oskudne, treniram u kućnoj varijanti ali nije bolja situacija ni u teretanama ovdje kod mene u gradu. Dovoljno je da ti kažem da nijedna nema squat rack, a jedna je imala smit mašinu da uopšte možeš da radiš bilo kakve čučnjeve. Mislio sam tako nešto kao što si napisao, recimo Romanian DL, glute ham raise, odnosno negativna ponavljanja ili ona lakša malo varijacija kad se saviješ u trupu malo, i na kraju nožni pregib, nego recimo kad bi radio te 3 vježbe po 4 serije recimo. Je li previše 12 serija za zadnju ložu?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #53 poslato: Maj 24, 2016, 07:11:59 posle podne »
Ma ok za vježbe. Mogućnosti su oskudne, treniram u kućnoj varijanti ali nije bolja situacija ni u teretanama ovdje kod mene u gradu. Dovoljno je da ti kažem da nijedna nema squat rack, a jedna je imala smit mašinu da uopšte možeš da radiš bilo kakve čučnjeve. Mislio sam tako nešto kao što si napisao, recimo Romanian DL, glute ham raise, odnosno negativna ponavljanja ili ona lakša malo varijacija kad se saviješ u trupu malo, i na kraju nožni pregib, nego recimo kad bi radio te 3 vježbe po 4 serije recimo. Je li previše 12 serija za zadnju ložu?

Pa zavisi u kakvoj si "kondiciji",pojacavaj postepeno pa vidi sta telo kaze na sve to :)

Van mreže Exaybachay

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #54 poslato: Maj 24, 2016, 10:24:59 posle podne »
Koliko god da pojačam volumen za ložu ja mislim da mi ne gine jedna fina upalica sledeći trening.
Probaću nekih 10-12 serija za početak pa ću vidjet.