Jul 08, 2024, 05:55:35 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.230 poruka u 18.756 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Bogdanb
X3MShop banner

Autor Tema: Masti  (Pročitano 2311 puta)

Van mreže Bojan92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Masti
« poslato: Maj 06, 2016, 04:58:16 posle podne »
Pozdrav društvo,
Interesuje me par korisnih saveta i informacija o unosu masti.
Ja npr. svako jutro za doručak jedem kuvana jaja (5-6 komada - 2 cela)  i skuvam ovas u zrnu mada ponekad  samo jaja. E sad tu mi je kao izvor masti žumance. Da li je dovoljno samo žumance ili mogu da dodam i malo lanenog ulja ili nema potrebe?  I da li je dobra kombinacija što u jednom obroku mešam Uh (ovas) i masti (žumance)?  Drugi obrok mi se sastoji od belog mesa, zeleniša ( z. salata, mladi luk..) i kašičica lanenog ulja, u trećem obroku isto, s tim što izbor masti spada na orase (ujedno i obrok pred trening,jedno vreme je umesto oraha bio zastupljen integralni pirinač kao uh za izvor energije umesto masti, ) ,  4 obrok posle treninga belo meso, pirinač ili kuvan krompir, salata, 5 obrok belaca ili belo meso i obrok pred spavanje Ella sir sa lanenim uljem ili orasi. Da li je to neki dobar dnevni unos i raspored masti?  Trebao bih da ubacim i Omega 3 u kapsulama ali trenutno finansije ograničavaju.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Masti
« Odgovor #1 poslato: Maj 06, 2016, 05:11:44 posle podne »
Nista komplikovano,samo polako..
Odredis dnevni unos masti npr. 100 gr..Podelis u toku dana..
Masti bih uzimao u svim obrocima osim u obroku posle treninga..Sto se tice kombinacije masti i uh ,po mom misljenju ok,ako se ne radi o velikoj kolicini uh i masti...
Odnosno ne bih mesao 200gr pirinca i 100 gr oraha ako me razumes...Izvora milion: od maslinovog,preko kostunjavog,omega,lana itd..

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Masti
« Odgovor #2 poslato: Maj 06, 2016, 05:13:15 posle podne »
To da li je ok kolicina masti na dnevnom nivou ne znamo, nista o sebi nisi rekao, a i to je individualno. Sto se tice mesanja uh u masti ujtru, pa pazi, svi smo mi nekad unosili jaja i tipa ovsene ujtru, dok nismo krenuli da citamo malo i dosli smo do zakljucka da je bolje uneti ujtru masti i proteine kako bi se proizvodnja hormona rasta produzila i kako ne bismo iritirali insulin, samim tim kad unesemo masti nece doci do naglog pada energije.
ALI, ako tebi to odgovara tj. Da unosis uh ujtru onda nastavi jer kao sto rekoh mi smo individualni.

Ja bih na tvom mestu pojacao cela jaja, ne plasi se sa pojedes 5celih, samo ces imati benefitr od toga.


Edit: Voja me uteko:D
« Poslednja izmena: Maj 06, 2016, 05:14:48 posle podne Цветко »

Van mreže Bojan92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: Masti
« Odgovor #3 poslato: Maj 06, 2016, 05:36:55 posle podne »
Hehe, ne plašim se, ne plašim, šta više kuvana žumanca kad vidim obradujem se kao dete čokoladi, al bukvalno :-D al' reko da ne preterujem :-D mada pojačaću ih sada :-D što se tiče Uh ne osećam neku posebnu potrebu za njima ujutru, mogao bih lagano da ih izbacim iz prvog obroka.Imam jedan dan u nedelji recimo kada mi je 0 gr što se tiče Uh,obično kad ne treniram taj dan, pa i ne osećam neku potrebu za njima .Imam nekih 65,6 kg, a 170 cm visine. Do skoro sam bio na rotaciji (jedan duži period), al' ne bih išao više na rotacije, plašim se da ne odem predaleko pa da ne pojedem sam sebe, a i psihički sam se umorio od njih.Sada bih počeo postepeno da radim na mišićnoj masi, pa moram polako napraviti plan kako i šta što se tiče unosa nutritijata,verovatno moram pojačati hidrate,a uskladiti unos zdravih masti , al to još nisam razmislio kako i šta.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Masti
« Odgovor #4 poslato: Maj 06, 2016, 06:59:20 posle podne »
Ako su sama jaja za dorucak onda udri svih 5 celih,a ako idu i ovsene nemoj ni ta 2.. :)

Ostalo rekli momci i vise nego korektno,ja sam se ubacio samo da ti "konkretno" odgovorim iz primera.. :)

Van mreže Bojan92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: Masti
« Odgovor #5 poslato: Maj 06, 2016, 08:03:42 posle podne »
Ako su sama jaja za dorucak onda udri svih 5 celih,a ako idu i ovsene nemoj ni ta 2.. :)

Ostalo rekli momci i vise nego korektno,ja sam se ubacio samo da ti "konkretno" odgovorim iz primera.. :)
Aha. Hvala druže na odgovoru :-) I ja sam tako nešto razmišljao da uvedem u plan ishrane. Jedino nedeljom ujutru napravim omlet (kajganu) od 6,7 jaja i ovasa i mladog luka :-D to mi dođe kao najlepša torta, čokolada,sladoled, ma poslastica od kada pazim na ishranu i zdravlje. Al taj omlet pravim samo nedeljom za doručak :-D