Septembar 09, 2024, 06:01:36 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: Trening  (Pročitano 3167 puta)

Van mreže kapL0

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 68
Trening
« poslato: Decembar 26, 2015, 10:47:37 posle podne »
Poz .  Ishrana mi je korektna , UH 3-4 , proteini 1,3-2 , masti 0,5-1 na mojih 75kg .
Radim 4-5 dana u nedelji , nekad biceps spojim sa grudima a triceps sa ledjima , a nekad radim posebno u jednom danu. Trening baziram na osnovnim vezbama , cucanj , mrtvo i benc i na svakom treningu gledam da prvu vezbu , tj. osnovnu iskidam , npr. 10-8-6-4 ponavljanja , posle toga sekundarnu vezbu radim od 8-12 , i na kraju izolacionu od 15-20x . Da li takvim treningom mogu da napredujem na misicnoj masi , tj. da li je ovakav trening dobar za hipertrofiju i za snagu takodje ?

Van mreže michael

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Trening
« Odgovor #1 poslato: Decembar 27, 2015, 06:14:24 posle podne »
Trening kao trening i nije tako los jedino trebas da lepo uredis program po pitanju grupa koje radis. Moja je preporuka da kombinujes ovako:
pon: grudi triceps listovi
uto: ledja biceps stomak
sre: pauza ili kardio (hiit preporuka)
cet: ramena listovi
pet: noge stomak
vikend: pauza ili kardio
pozdrav :D

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Trening
« Odgovor #2 poslato: Decembar 27, 2015, 08:41:30 posle podne »
Poz .  Ishrana mi je korektna , UH 3-4 , proteini 1,3-2 , masti 0,5-1 na mojih 75kg .
Radim 4-5 dana u nedelji , nekad biceps spojim sa grudima a triceps sa ledjima , a nekad radim posebno u jednom danu. Trening baziram na osnovnim vezbama , cucanj , mrtvo i benc i na svakom treningu gledam da prvu vezbu , tj. osnovnu iskidam , npr. 10-8-6-4 ponavljanja , posle toga sekundarnu vezbu radim od 8-12 , i na kraju izolacionu od 15-20x . Da li takvim treningom mogu da napredujem na misicnoj masi , tj. da li je ovakav trening dobar za hipertrofiju i za snagu takodje ?

Pa zavisi sta je primarni cilj,hipertrofija ili snaga.
Ako je hipertrofija onda je dosta korektno,uglavnom je svaki split korektan u zavisnosti od staza u teretani,trenutnog stanja itd,u slucaju da je snaga onda verujem da postoje dosta bolja resenja.Naravno bilo kojim treningom raste snaga,e sad u kojoj meri ti zelis da raste i sta ti ocekujes po tome se ravnas. :)

Ne znam koliki ti je staz u teretani i kako izgledas,ali trening kao trening je manje vise klasican i dosta korektan.
Trening kao trening i nije tako los jedino trebas da lepo uredis program po pitanju grupa koje radis. Moja je preporuka da kombinujes ovako:
pon: grudi triceps listovi
uto: ledja biceps stomak
sre: pauza ili kardio (hiit preporuka)
cet: ramena listovi
pet: noge stomak
vikend: pauza ili kardio
pozdrav :D

Cemu toliko forsiranje listova ?

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Trening
« Odgovor #3 poslato: Decembar 27, 2015, 09:57:43 posle podne »
Pa dobro listovi 2 puta nedeljno.Nije to neko forsiranje obzirom da se radi o listovima.:)

Van mreže kapL0

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 68
Odg: Trening
« Odgovor #4 poslato: Decembar 27, 2015, 10:49:25 posle podne »
Primarni cilj mi je hipertrofija , staz oko 2 godine :) , izgled zadovoljan , trenutno u bulk fazi , cilj mi je da izadjem na 82-83kg , pa polako da se rezem od marta . Trenutno na 76kg .

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Trening
« Odgovor #5 poslato: Decembar 27, 2015, 11:41:48 posle podne »
Pa dobro listovi 2 puta nedeljno.Nije to neko forsiranje obzirom da se radi o listovima.:)

Pa ako decko ima finu genetiku sto se tice listova,nema uopste potrebu da ih radi toliko,odradis sa nogama i amin.
Mislim poenta je da su to neke sitnice koje se,tako reci,ne iznose na keca,vec kad se malo vise upoznas sa "performansama" individue. :)

Primarni cilj mi je hipertrofija , staz oko 2 godine :) , izgled zadovoljan , trenutno u bulk fazi , cilj mi je da izadjem na 82-83kg , pa polako da se rezem od marta . Trenutno na 76kg .

Ma da,sve korektno.
Probaj dok si na bulku da skreses reps i da guras jacu kilazu,to zna da se lepo poklopi dok si na bulku,igraj se malo :D
Samo treniraj i eto nadam se da ces ostvariti to sto si zamislio :D

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Trening
« Odgovor #6 poslato: Decembar 28, 2015, 09:43:06 pre podne »
U ovom slucaju ne znamo kakve listove ima individua pa tako mozes da budes u pravu i ti i ja.Slazem se sa tobom da ukoliko ima dobre listove moze jednom sedmicno, a sto se tice drugog dela, posle dobrog treninga nogu tesko da ce listove moci da odradi...:D :D

Van mreže kaljestro

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Trening
« Odgovor #7 poslato: Decembar 28, 2015, 02:23:38 posle podne »
Мени се деси да листове радим сваки други дан.
Не зато што волим да их радим, него погодите зашто... Да, срање су :Д

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Trening
« Odgovor #8 poslato: Decembar 28, 2015, 03:00:16 posle podne »
Мени се деси да листове радим сваки други дан.
Не зато што волим да их радим, него погодите зашто... Да, срање су :Д
Samo gazi da gori..:)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Trening
« Odgovor #9 poslato: Decembar 28, 2015, 03:17:15 posle podne »
Pa sve je to od coveka do coveka i sta su ti dali mama,tata i bog :)

Ja recimo imam finu genetiku sto se lista tice,tako da ga odradim sa nogama na pocetku treninga i raste kao lud :D
A neko kao ti za isti rezultat radi svaki 2 dan,ali jebiga tako je kako je..

Ali najveca glupost je kad kazu da je list genetika i da ga je dzabe raditi... :)

Samo przi i sve dodje na svoje.