Jun 25, 2024, 07:21:56 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.225 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Moja pitanja u vezi treninga  (Pročitano 1895 puta)

Van mreže Neves

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Moja pitanja u vezi treninga
« poslato: Novembar 26, 2015, 02:45:13 posle podne »
1. Da li je bolje praviti manje pauze npr do, oko 1min. izmedju serija ili je bolje cekati da se vise oporavi?

2. Za nekog ko je pocetnik, prosecno razvijena osoba, koje su od prilike tezine koje bi trebao da savlada, pitam za ravan bendz, uski lat, i cucanj za jednu seriju sa sedam ponavljanja. To me zanima u odnosu na visinu osobe, i koliko je za muskarce i zene.

3. Da li dug naporan trening, moze se odnositi i na kardio, cesto u anaerobnoj zoni, moze dovesti do stetne oksidacije tela, ili je to zanemarljevo u odnosu na benefite vezbanja?

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Moja pitanja u vezi treninga
« Odgovor #1 poslato: Novembar 26, 2015, 02:54:31 posle podne »
Previše su ti relativna pitanja, bukvalno sve zavisi koji ti je cilj i mogućnosti, naročito što se tiče dužine pauza.

Kakva je to serija sa sedam ponavljanja? Što je ona merodavna? I s obzirom da pitaš prema polu, visini, itd, ti očekuješ neku tablicu, a toga stvarno nema. Sve to zavisi od toliko faktora, a najviše od toga da li neko trenira zbog snage, neko zbog izgleda, neko zbog izdržljivosti.

A šta je dug naporan trening?

I najbitnije, šta je početnik tebi?
suck it up, buttercup

Van mreže Neves

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Moja pitanja u vezi treninga
« Odgovor #2 poslato: Novembar 26, 2015, 03:57:58 posle podne »
Na primer, neko ko je slabo kad trcao, pa trci 1h bez pazua ili sa malim, i tim intenzitetom da je uglavnom u anareobnoj zoni.
Mislio sam na nesto prosecno razvijena osoba po pitanju snage i misicne mase.
Sedam ponavljanja sam naveo jer mislim da je to dobro za rzavoj mase, nisam mislio na tablicu, npr muskaraca od 180cm i zenu od 170cm, zato sam naveo od prilike, al bas bas od prilke da znam za te tri vezbe sto sam naveo.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Moja pitanja u vezi treninga
« Odgovor #3 poslato: Novembar 26, 2015, 06:18:01 posle podne »
Druze previse se vodis cinjenicama.
Nije ovo matematika  da je 2+2=4
Mislim mnogo stvari se i ovde na tome zasniva,ali ne reaguje svaki pojedinac isto na ISTI tretman.
Znaci nesto sto je meni super odgovaralo tebi ce biti ocaj i vice versa.

Tako da,ako si pocetnik,ovladaj pravilnim izvodjenjem vezbi,i onda eksperimentisi sa treningom,probaj malo duze pauze mala ponavljanja,pa krace pauze vise ponavljanja,pa sve sto ti padne na pamet probaj i vidi kako ces TI da reagujes na to,i vodjen time na kraju odredis sebi sta ces i kako raditi za najbolje rezultate :)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Moja pitanja u vezi treninga
« Odgovor #4 poslato: Novembar 27, 2015, 11:04:16 pre podne »
Mislim da sem ako nisi radio neverovatna istraživanja, ne možeš baš da nađeš neku brojku ponavljanja i da kažeš: ja mislim da je ovo dobro za razvoj toga i toga. Naročito s obzirom da je to već toliko razrađena tema, koliki broj ponavljanja je za razvoj čega.

Plus, masa se razvija hranom, ali dobro, još samo fali i u tu temu da uđemo.

Mislim da je ova tema jako teška da se vodi, jer skroz nema poentu razbijajući glavu oko 1000 individualnih faktora: ko je bio koliko aktivan u životu uopšte, u detinjstvu, genetika, stil života, ishrana, želja za vežbanjem, pravilno izvođenje, itd, itd, itd.

za ravan bendz, uski lat, i cucanj za jednu seriju sa sedam ponavljanja. To me zanima u odnosu na visinu osobe, i koliko je za muskarce i zene.

Šta radi ovde uski lat?

A za bendž kontam da se zajebavaš, jer ako daješ teorije tipa 7 ponavljanja, onda si valjda savladao i termine oko opreme.
suck it up, buttercup