Septembar 26, 2024, 11:55:48 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.290 poruka u 18.763 tema - 20.972 članova - Poslednji član: moviesgrankengibia
X3MShop banner

Autor Tema: IF intermittent fasting  (Pročitano 5721 puta)

Van mreže bridzis

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
IF intermittent fasting
« poslato: Avgust 04, 2015, 04:09:03 posle podne »
Vaša iskustva s ovim rezimom dijete,ukratko vecina se odlucuje na sistem 16/8 ili 18/6 nije bitno,ideja je da se od budenja ne jede nista trening se odradi oko 5-6 i onda se pojede sve planirano za taj dan isto kao sto bi se inace kroz 5 obroka ovako se u 2-3.

Zanimaju me misljenja da li je stvar samo u psihickom rasterecenju jer se vecinu vremena odmara od hrane(pripreme/sklanjanja suđa) ili ima nesto vise i u smislu hormonalnih benefita.


Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: IF intermittent fasting
« Odgovor #1 poslato: Avgust 05, 2015, 12:45:36 pre podne »
Drugar nemoj da se ljutis ali po mom misljenju glupost,izmisljanje tople vode..Drzi se proverenih stvari..Moguce da i ja gresim sto se tice ovoga ali mozda se javi neko ko je probao ovo..Pozz,sve najbolje...

Van mreže DonNbg

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 188
Odg: IF intermittent fasting
« Odgovor #2 poslato: Avgust 05, 2015, 12:50:56 pre podne »
Drugar nemoj da se ljutis ali po mom misljenju glupost,izmisljanje tople vode..Drzi se proverenih stvari..Moguce da i ja gresim sto se tice ovoga ali mozda se javi neko ko je probao ovo..Pozz,sve najbolje...
Kvota da si u pravu je po meni 1.01 :) a za ovakav plan prvi put cujem iskreno
"Ne mozemo resiti problem koristeci isti nacin razmisljanja kao kad smo stvorili problem" -Albert Einstein-

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: IF intermittent fasting
« Odgovor #3 poslato: Avgust 05, 2015, 05:57:38 pre podne »
Drugar nemoj da se ljutis ali po mom misljenju glupost,izmisljanje tople vode..Drzi se proverenih stvari..Moguce da i ja gresim sto se tice ovoga ali mozda se javi neko ko je probao ovo..Pozz,sve najbolje...

o ovome je pisano mnogo,mnogo...i naravno

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: IF intermittent fasting
« Odgovor #4 poslato: Avgust 05, 2015, 07:15:34 pre podne »
Ne postoji osoba koja radi if i da ima misiice.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: IF intermittent fasting
« Odgovor #5 poslato: Avgust 05, 2015, 12:47:20 posle podne »
Na prvu loptu mi nije bilo jasno par stvari...Da se telu ceo dan ne daju nutrijenti pa da se sve stavi u sebe par sati pred spavanje i to u 2-3 obroka...Ali dobro ima danas svegaa,tako da drugar citaj forum i samo primeni na sebi.. :)

Van mreže baki0707

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: IF intermittent fasting
« Odgovor #6 poslato: Avgust 05, 2015, 01:11:44 posle podne »
Na prvu loptu mi nije bilo jasno par stvari...Da se telu ceo dan ne daju nutrijenti pa da se sve stavi u sebe par sati pred spavanje i to u 2-3 obroka...Ali dobro ima danas svegaa,tako da drugar citaj forum i samo primeni na sebi.. :)

Ima logike ako zelis da smrsas da ti spadne i obim misica i naslage sala..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: IF intermittent fasting
« Odgovor #7 poslato: Avgust 05, 2015, 01:32:58 posle podne »
Na prvu loptu mi nije bilo jasno par stvari...Da se telu ceo dan ne daju nutrijenti pa da se sve stavi u sebe par sati pred spavanje i to u 2-3 obroka...Ali dobro ima danas svegaa,tako da drugar citaj forum i samo primeni na sebi.. :)

Ima logike ako zelis da smrsas da ti spadne i obim misica i naslage sala..

kako mogu naslage sala da spadaju dole kada je PRINICIP skidanja masnih naslaga totalno i apsolutno drugaciji sa bilo kojoj odredbeom koja se spominje u ovakvoj ,a ziasta ne mogu da kazem dijeti jer ne mogu to da prevalim?
Obim misica sada ostavljamo po strani
ali me intrsuje pomocu kojih mehanizama salo moze da ide,a naravno ako se znaju znanstvene cinjenice sta je potrebno za LIPOZU

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: IF intermittent fasting
« Odgovor #8 poslato: Avgust 05, 2015, 02:14:28 posle podne »
Na prvu loptu mi nije bilo jasno par stvari...Da se telu ceo dan ne daju nutrijenti pa da se sve stavi u sebe par sati pred spavanje i to u 2-3 obroka...Ali dobro ima danas svegaa,tako da drugar citaj forum i samo primeni na sebi.. :)

Ima logike ako zelis da smrsas da ti spadne i obim misica i naslage sala..
Druze,ali kako moze da dodje do gubljenja sala ako dug vremenski period u toku dana ne unosi nutrijente?...ne moze da dodje do lipolize-razgradnje lipida..

Van mreže baki0707

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: IF intermittent fasting
« Odgovor #9 poslato: Avgust 05, 2015, 02:24:53 posle podne »
Ja to ovako vidim..telo se tokom.noci obnavlja i regenerise i trosi uneto i ujutru umesto dorucka nedamo mu nista i primoramo ga da crpi iz masti
Ovaj tip dijete nije za one koji treniraju bb vec za ljude debele koji zele da smrsaju
Samo moje misljenje i netvrdim da je tacno
znaci dorucak i rucak preskocio bi

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: IF intermittent fasting
« Odgovor #10 poslato: Avgust 05, 2015, 02:29:40 posle podne »
Ja to ovako vidim..telo se tokom.noci obnavlja i regenerise i trosi uneto i ujutru umesto dorucka nedamo mu nista i primoramo ga da crpi iz masti
Ovaj tip dijete nije za one koji treniraju bb vec za ljude debele koji zele da smrsaju
Samo moje misljenje i netvrdim da je tacno
znaci dorucak i rucak preskocio bi

Baki
nije tacno i nema veze da li si prof (naravno da je to van svake pameti) ali neverovatni rizici postoje tj JOS VECI rizici za one ciji je metabolizam sam po sebi slow
dakle
ne postoji mogucnost kao sto neko gore rece da na ovakav nacin dolazi do razgradnje lipida
ne postoji mogucnost da telo usled ogormnog unosa kalorija (bilo da je obrok 1 ili neznam koji) ,visak nutrijneta NE PREPZONA kao VISAK i da ga adekvatno iskoristi,cak sta vise,cak i deo koji bi mu trebao za NORMALNO i redovno dnevno funkconisanje,pokusati ce da sacuvau u "steku" iz razloga sto osoba npada snazno i agersivno metabilicke funkcije sa izlgedanjivanjem,kada se pale svi odbrameni mehanizmi u telu ,gde si i voda (karikikam) gledao kao spas za koji se telo hvata!
napisao sam sto se kaze na "prostom" jezik,elemnetrane odrebde ,a a me razume i obican svet,a ova.....ishrana je ono zbog cega bi mnogi pres svega mogli da pozale (bas ti koje navodis) a mnogi bi mogli da naprave kontra efkeat,a vecina ce izgubiti i vreme i volju i ostatak....


ako sam uspeo da objasnim

Van mreže baki0707

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: IF intermittent fasting
« Odgovor #11 poslato: Avgust 05, 2015, 02:41:47 posle podne »
Primio k znanju😉

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: IF intermittent fasting
« Odgovor #12 poslato: Avgust 05, 2015, 02:52:35 posle podne »