Septembar 19, 2024, 04:05:03 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Misicna masa uz pomoc Whey proteina?  (Pročitano 2393 puta)

Van mreže DarkoS7

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Misicna masa uz pomoc Whey proteina?
« poslato: Jul 12, 2015, 12:04:25 pre podne »
Pocetnik sam sto se tica fitnesa resio sam da se dovedem u kakvu takvu formu ,pa me zanima koji supliment bih trebao da koristim prvo da se ugojim/dobijem misicnu masu.

Visok sam 190 cm tezak 95 kg sto sam razumeo da nije lose,ali svi mi kazu da sam mrsav.Da li mi treba vise proteina u ishrani kao Whey Protein /Gaineri ili nesto trece? Takodje me zanima gde je sve to najbolje kupiti (iz Beograda sam)za pocetak bih uzeo nesto srednje cene da ne bude preskupo .

Totalno newb pitanje ali nadam se mogu naci neku pomoc ovde  :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Misicna masa uz pomoc Whey proteina?
« Odgovor #1 poslato: Jul 12, 2015, 12:54:13 pre podne »
Pozz Darko.Obzirom da si pocetnik ne bi trebalo da se brines previse  o suplementima..Naravno,suplementi su sjajna stavr koji imaju svoje mesto u celoj prici ukoliko se ispostuju ostale stvari ali otom potom..Kako ti kazes skapirao si da odnos tvoje visine i tezine nije los ali to nista ne mora da znaci,95 kg moze izgledati odlicno a moze izgledati lose..Budi realan prema sebi i vidi da li je potrebno odraditi neku dijetu za skidanje masnih naslaga pa posle razmisljaj o misicnoj masi..Dnevni unos proteina vecinskim delom je iz mesa,ribe,jaja tj. hrane a Whey protein je tu da nadomesti taj unos i recimo da ga popijes kao svoj PWM(post workout meal-obrok posle treninga).Da sumiramo..Ishrana na prvom mestu,dnevni unos proteina,uh  i masti neka bude prvenstveno iz cvrste hrane,iskoristi  BENEFITE koje imas kao pocetnik,nauci pravilno da izvodis vezbe i sve ce polako doci na svoje smeto..ps. po mom misljenju Gainer odlicna stvar ukoliko vodis racuna o ishranu pa ubacis i njega ali samo on nece uraditi nista..citaj forum,ovde ce ti sigurno pomoci..a o kupovini suplemenata informisi se kod Pedje tj. Nutrtion shop Ogistra..Pozz,sve najbolje...

Van mreže DarkoS7

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Misicna masa uz pomoc Whey proteina?
« Odgovor #2 poslato: Jul 12, 2015, 02:35:28 posle podne »
Hvala na odgovoru.

Sto se tice masnih naslaga,imam ih nesto malo na stomaku i pokusavam ih trenutno skinuti boljom ishranom,kardiom i vezbama za trbusnjake (plank,crunches itd...) Ruke su mi problem,nekako su previse mrsave podlaktica posebno bicepsi su  ok zbog nekih tegova koje dizem.

Da znam da suplementi nisu glavni ali ako nesto moze malo da pomogne  bilo bi super.Da li bi Gaineri mogli imati nekakve negativne posledice ,naprimer da tezina koju dobijem ide u salo a ne misice ?
« Poslednja izmena: Jul 12, 2015, 02:57:56 posle podne DarkoS7 »

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Misicna masa uz pomoc Whey proteina?
« Odgovor #3 poslato: Jul 12, 2015, 02:37:02 posle podne »
Suplementi, ne suplimenti...

Van mreže theanimal

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 61
Odg: Misicna masa uz pomoc Whey proteina?
« Odgovor #4 poslato: Jul 12, 2015, 02:41:32 posle podne »
Nisam bas iskusan u ovom sportu ali svako iskusniji ce da ti kaze da je dobra i uravnotezena ishrana uz pravilan trening i odmor najbolji recept za miscinu masu koju ti zelis. Tek kad se tu uspostavi red razmisljaj o suplementima.

Van mreže DarkoS7

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Misicna masa uz pomoc Whey proteina?
« Odgovor #5 poslato: Jul 12, 2015, 02:58:19 posle podne »
Suplementi, ne suplimenti...

Ok,ispravio sam

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Misicna masa uz pomoc Whey proteina?
« Odgovor #6 poslato: Jul 13, 2015, 11:32:45 pre podne »
Hvala na odgovoru.

Sto se tice masnih naslaga,imam ih nesto malo na stomaku i pokusavam ih trenutno skinuti boljom ishranom,kardiom i vezbama za trbusnjake (plank,crunches itd...) Ruke su mi problem,nekako su previse mrsave podlaktica posebno bicepsi su  ok zbog nekih tegova koje dizem.

Da znam da suplementi nisu glavni ali ako nesto moze malo da pomogne  bilo bi super.Da li bi Gaineri mogli imati nekakve negativne posledice ,naprimer da tezina koju dobijem ide u salo a ne misice ?
Ajmo polako Darkoni...Masne naslage ces skinuti pravilnom ishranom i koncipiranom dijetom za tebe,tezinskim treningom..masne naslage neces skinuti vezbama za trbusnjake kao sto su plank,crunches itd..Sto se tice ruku nemoj se sada obazirati na biceps i podlakticu.Neka ti glavni cilj bude skidanje viska masnih naslaga sto mozes uraditi jednom od dijeta(rotacija uh,low carb,ketogena dijeta)  ali to svakako nisu jedini nacini,pisao je Bukas skoro na tu temu..Kada skines taj visak onda mozes da obratis paznju na biceps ali ne samo na njega vec na celo telo sto znaci treniras i  NOGE i ostale partije..Iskreno mislim da posledje sto ti treba u ovom trenutku jeste Gainer,kasnije kada spustis bf mozes da razmisljas o njemu..Gainer kao suplement ne moze imati negativne posledice u smislu zdravlja a to da li ce dobijena tezina otici u salo zavisi ISKLJUCIVO OD TVOJE ISHRANE DOK KORISTISTIS GAINER..Napisi kako se hranis trenutno..pozz..