Jul 08, 2024, 08:42:20 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.230 poruka u 18.756 tema - 20.953 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Memorija misica iliti muscle memory  (Pročitano 2123 puta)

Van mreže Bodyguardxmen

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Memorija misica iliti muscle memory
« poslato: Jun 18, 2015, 07:39:54 posle podne »
Pozdrav ljudi  :)
Naisao sam na jedno zanimljivo istrazivanje na netu
Naime, radi se o memoriji misica. Poenta studije je , kako sam ja skontao, da nekadasnji korisnici AAS imaju benefite godinama kasnije nakon svoje kure ili vise njih.
Uktatko, postoje dve grupe miseva na tom testu, jedni su tretirani anabolicima, druga grupa nije. Tri meseca nakon poslednjeg tretmana aas na misevima prve grupe, zapoceli su test.
Za kratko vreme, misevi koji su bili tretirani aas, su jako brzo poceli da vracaju svoju misicnu masu koju su nekada imali na steroidima, dok je za isto vreme treninga druga grupa neznacajno napredovala u ukupnoj misicnoj masi. Ovaj "fenomen" istrazivaci prepisuju necemu sto se zove nucleus, jedan od glavnih "krivaca" za miscnu hipertrofiju i koji su u vecoj meri zastupljeni kod vezbaca koji su nekada bili aktivni. Taj isti nukleus, kada je jednom stvoren, ostaje u misicu godinama kasnije i broj istih se ne smanjuje.
Zanima me tacnije, da li je neko iskusio ovaj fenomen rapidne hipertrofije nakon neke pauze i da li je moguce da ako je neko nekada sa npr. 70kg poceo ciklus aas, nabacio aj da kazemo 7kg misicne mase, prestane da koristi aas, pa posle pauze krene ponovo da trenira, da li ce tih 7 kg vratiti prirodnim putem?
Link istrazivanja dole
Pozdraav
http://www.infofit.com/muscle-memory-anabolic-steroids-exercise-science/
« Poslednja izmena: Jun 18, 2015, 07:44:52 posle podne markoilich8 »

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Memorija misica iliti muscle memory
« Odgovor #1 poslato: Jun 19, 2015, 06:26:31 pre podne »
Mišićna memorija postoji i kod ljudi koji su bili na ciklusima i kod onih koji nisu, postoji kod vežbača. S obzirom da ovo nije studija nego članak nema zašto puno da mu se veruje. A nema zašto ni studijama :D zato što selekcija podataka u najmanju ruku nije validna, napisao sam ih bezbroj :D, pa znam koliko sve može da se prikaže da ide u tvoju korist.

No u svakom slučaju pacovi luče enzime koje mi nemamo i često ne možemo preslikati rezultate na ljude. Ovo opet nema veze sa temom. Ali samo još da kažem da je nukleus u stvari jedro

Odgovor na temu je: ukoliko si vežbao nekada počni ponovo zbog svog zdravlja, napredovaćeš brzinom kojom ćeš napredovati, ako ispoštuješ ostale nepoznate u jednačini sigurno ćeš poboljšati, tako da samo gazi i zapamti ko se jednom bubne, taj će se opet bubati :D

Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže Bodyguardxmen

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Memorija misica iliti muscle memory
« Odgovor #2 poslato: Jun 20, 2015, 12:10:10 pre podne »
Hahaha :D
Hvala na odgovoru druze

Van mreže Bolo Yeung

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 114
Odg: Memorija misica iliti muscle memory
« Odgovor #3 poslato: Jun 20, 2015, 01:01:08 posle podne »
Ima tu jos nesto. Misicna vlakna i misici  su obavijeni vezivnim tkivom koje  ogranicava njihov rast.  Cvrsce vezivno tkivo ograničava prostor za širenje mišića jer mišić ne može rasti ako ne postoji dovoljno prostora za njegov rast. Verovatno ste vec culi da osoba koja je vec imala veliku misicnu masu koju je izgubila zbog duze pauze uspela veoma brzo da je povrati kada se ponovo vratila redovnom treningu. Ovo se desava zbog toga sto je vezivno tkivo kod takvih osoba vec bilo istegnuto tako da se znatno lakse ponovo siri sto im  ostavlja vise prostora za misicni rast. 






« Poslednja izmena: Jun 20, 2015, 01:15:39 posle podne Bolo Yeung »