Jul 01, 2024, 06:30:10 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Problem sa povećanjem mase  (Pročitano 1677 puta)

Van mreže Igorv86

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Problem sa povećanjem mase
« poslato: Jun 16, 2015, 05:59:51 posle podne »
E ovako.. Imam 28 godina, 200 cm i samo 90kg..Trenirao sam ranije prvi put sa dobrim rezultatima nakon toga ništa.. Interesuje me koji bi ste mi program preporučili da nabacim malo mase.. Prvenstveno mi trebaju ruke i grudi. Solidno sam širok u rameni i ledja su mi ok, ali ruka mi je samo 36cm obim iako radim solidne kilaže sa njom(biceps pregib sa šipkom npr. 8 ponavljanja sa 50kg).Krenuo sam pre par dana opet sa treninzima i još uvek sam u fazi zagrevanja tačnije radim samo kružne treninge.

Van mreže JohnnyQuid

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
  • petrolhead
Odg: Problem sa povećanjem mase
« Odgovor #1 poslato: Jun 16, 2015, 07:46:12 posle podne »
Problem je u ishrani verovatno, a mozda ne samo (ili nikako) u treningu. Napisi kako se inace hranis. Pogledaj na forumu ima dosta tema vezanih za ishranu na masi :)

Van mreže Igorv86

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Problem sa povećanjem mase
« Odgovor #2 poslato: Jun 16, 2015, 08:34:23 posle podne »
U principu jedem sve i jedem dosta(4-5 obroka). U društvu važim za osobu koja najviše jede, a ne može da se ugoji.. Ako jedem jaja jedem 7-8 jaja, ako jedem sir pojedem 300gr sigurno(uz još nešto naravno ), ako jedem pljeskavicu pojedem 2.....Znam da nije dobra hrana za mišiće, ali trudim se da se ugojim nikad nisam imao problem sa definicijom..

Van mreže JohnnyQuid

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
  • petrolhead
Odg: Problem sa povećanjem mase
« Odgovor #3 poslato: Jun 16, 2015, 08:58:32 posle podne »
Blago tebi :). Salu na stranu, vazniji je kvalitet i kontinuitet u ishrani od kvantiteta. Pitanje je koliko ti uneses proteina u toku dana i koliko kvalitetnih kompleksnih hidrata. Iako si ektomorf i tesko se gojis, razmisli da probas neki plan da sprovedes. Tipa proteini na 2g/kg, masti ne znam 0.5-0.7g/kg, a UH krenes tipa sa 3g/kg telesne tezine i pratis rezultate pa ako ne ide ili kad zasteka povecas UH, ili ako krenes da se mastis - smanjis.

Imas milion jelovnika na forumu pa iskombinuj nesto.

Van mreže Igorv86

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Problem sa povećanjem mase
« Odgovor #4 poslato: Jun 16, 2015, 10:24:43 posle podne »
procitao sam sto vise sto se tice ishrane i trudim se da se pridryavam unosa proteina i UH,mada sam sa tim poceo tek pre par dana..Trenutno me iteresuje trening sa akcentom na ruke i grudi jel ruke mi deluju smesno tanke jer kako  sam vec naveo biceps mi je samo 33cm obima,ali zato 24cm dugacak..
Hvala u svakom slucaju na savetima sto se tice klope  ;)