Jul 05, 2024, 05:18:21 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Par pitanja testosteron  (Pročitano 2805 puta)

Van mreže novorosia

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Par pitanja testosteron
« poslato: Septembar 11, 2014, 12:55:54 pre podne »
Pozdrav svima,
imam 35 godina i vec 10 godina sam van teretane i ozbiljnijeg sporta generalno, do 25 sam bio prilicno aktivan, ali kako to vec biva, sljaka, deca...da ne duzim
Pre dva meseca sam poceo ponovo da dizem tegove i nije lose ali sam prmetio mnogo slabiji napredak nego sto je to bio slucaj ranije. Dok je nekad napredak od partije do partije (7 dana) bio po 10% u proseku sada je vec posle dva meseca skoro nemerljiv 2 do 3%.
O ishani vodim racuna, unosim oko 300g proteina, ukljucio sam pre dve nedelje i kreatin, naravno whey od starta...
Pre dva meseca sam imao 107kg, nisam merio BF tad
Mere su mi sada 110kg 190cm i 27%BF,  a cilj mi je 100kg, BF do 10%

Hteo sam da ukljucim 250mg nedeljno Test pa me zanima par detalja
1 Da li mi za 16 nedelja ovakve kure treba zastita, i ukoliko je to individualno, na sta da obratim paznju pa da lakse zakljucm po odgovoru tela. Ako treba, koja zastita i kad da je ukljucim
2. Da li smem da ovu kuru produzim ako sve bude uredu i da dodam neke stvari za vlaknastost?
3. Citao sam malo o testu i nasao podatak o polu zivotu od 2 do 4 sata, sto meni govori (mozda gresim) da se posle jednog dana sav taj test "potrosi" Da li je ovo tacno ili ima nesto sto ne znam? Znam da se taj half life odredjuje u lab uslovima tako da mozda ako je u telu to radi drugacije (slobodni, ukupni...)?
4. Ukoliko je tacna pretpostavka pod 3. da li je ikako moguce "podeliti" ampulu na dva dela, kako je cuvati 2-3 dana kad je otvorena?
5. Da li mesto aplikacije ima veze sa partijom koja se radi ili ne? Ako ne da li je kvadriceps dobar izbor jer gluteus sumnjam da mogu da potrefim lepo


Znaci nadam se da iz svega gore navedenog vidite da me ne zanima neka hard core varijanta, jednostavno zelim malo brzi metabolizam i malo kicka na treningu

hvala na odgovorima

edit: zanemarite pitanje o poluzivotu nasao sam kalkulator na http://pct.befit4free.net/index.php
...naravno podatak sa vikipedije od 2-4h nije relevantan za IM
« Poslednja izmena: Septembar 11, 2014, 01:34:22 pre podne novorosia »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Par pitanja testosteron
« Odgovor #1 poslato: Septembar 11, 2014, 06:41:42 pre podne »
Pitanja i jesu i nisu na mestu samo sto je problem veliki u mnogo stvari
ti umesto da si skunio BF i onda krenuo na neku kuru,ti si sa velikom BF otisao na jos veci
Upotreba ENHATATA ili bilo kog drugog aas (pretpostavkjam da ih delis tj po tvojoj reci "vlaknastost" ili sta god to da znacilo) na dve ili tri kategorije sto je u satartu pogresno i kod tvog BF je veliki problem,a da ne pricam o unosu B od 300 gr sa 35 god + UH+M = katastrofa cak i da si na xxx gr hemije itd.

Tako da u startu pristup ti generalno nije ispravan tj obrnuo si redosloed
Ja licno pitanje o zdrzavanju i polu zivota nekog od aas u tvom slucaju ne rauzmem,osim ako imas neka doping testiranja pa te to zbog toga intersuje..

-sve u svemu,licno mislim da je to sve bolje tj mnogo bolje moglo da bude koncpirano

i oko suplemtetacije,apolustlno bespotrebna kombinacija sa kreatinom tj kreatin u svrhu ostvarivanja tvog cilja..
« Poslednja izmena: Septembar 11, 2014, 06:43:30 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže novorosia

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Par pitanja testosteron
« Odgovor #2 poslato: Septembar 11, 2014, 05:20:59 posle podne »
hvala na odgovorima, razumem da ce stvari najpre da krenu na gore pre nego sto pocnu da se popravljaju
Pitanje oko poluraspada je bilo da bih znao kako mi se krece koncentracija u krvi, ali nadjoh kalkulator...

Sto se obrnutog redoleda tice, da svestan sam da bi to bilo najbolje i najzdravije, ali zar nece povecanje misicne mase uticati na bazalni metabolizam i samim tim ubrzati proces sagorevanja masnih zaliha?

Truudim se stvarno da citajuci ovaj forum naucim sto vise i nisam zadrt u smisllu da moram da odradim kuru po svaku cenu, jednostavno zelim da vidim hoce li biti pobosjanja u treningu

zaboravi ovo sto sam pitao za nastavak kure + jos neki anabolik, daleko sam od toga, dakle samo me interesuje test 250mg nedeljno ima li smilsa i treba li zastita za 4 meseca ovakvog rezima

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Par pitanja testosteron
« Odgovor #3 poslato: Septembar 11, 2014, 05:33:27 posle podne »
Citat
Pitanje oko poluraspada je bilo da bih znao kako mi se krece koncentracija u krvi

kalkultari su tu kao GENERALNA stvar ali za tebe to aposlutno ne znaci nista,cak i da si u kuru usao ili ces uci pod perfektnim uslovima

Citat
Sto se obrnutog redoleda tice, da svestan sam da bi to bilo najbolje i najzdravije, ali zar nece povecanje misicne mase uticati na bazalni metabolizam i samim tim ubrzati proces sagorevanja masnih zaliha?

ovo je veoma kompleksna tema ali ono sto treba da znas je da ti hoces da sednes u kola,ubacis u prvu i krenes u rikver!
dobijanje MASE i misicna DEFINCIJA su DVA razlictia pojma
U jednoj prici je potreban SUFICIT a u drugoj DEFICIT
Dakle
kako je moguce da ti na 27% BF u isto vreme budes u suficutu (da dobijas misice) a u drugu da budes u DEFICITU i da gubis salo?

kazem,siroka tema,ali kratak odg na tvoje pitanje je NE

Citat
, jednostavno zelim da vidim hoce li biti pobosjanja u treningu

pobiljsnja u treningu moze da bude i bez toga sta ti hoces-u to mozes da budes siguran
sa praivlnim pristupom hrani,treningu itd

Citat
dakle samo me interesuje test 250mg nedeljno ima li smilsa i treba li zastita za 4 meseca ovakvog rezima

u tvom slucaju-decidno tvrdim da NE i da samo pravis haos sam sebi (dugorcno gledajuci,a s obzirom na godine)

Van mreže novorosia

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Par pitanja testosteron
« Odgovor #4 poslato: Septembar 11, 2014, 05:59:50 posle podne »
ok, sve jasno, hvala na savetima
vracamo se na dobru staru no pain no gain srejt varijantu...bar dok se ne spusti bf

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Par pitanja testosteron
« Odgovor #5 poslato: Septembar 11, 2014, 06:07:47 posle podne »
ok, sve jasno, hvala na savetima
vracamo se na dobru staru no pain no gain srejt varijantu...bar dok se ne spusti bf

spustis BF na prihvatljiv nivo i sigurno ce posle da ti bude mnogo lakse a i sam ces to da vidis
ovako..veruj mi da se ubijas bez razloga i gubis vreme
nema potrebe za PAIN bilo kakve vrste

-pravilna klopa
-dobra suplemetacija
-pravilan trening

siguran sam da u malo volje-ti si u igri!

Van mreže Dzon90

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 92
Odg: Par pitanja testosteron
« Odgovor #6 poslato: Septembar 11, 2014, 08:03:29 posle podne »
Kako Pakulski kaze - no brain, no gain!