Septembar 20, 2024, 01:19:45 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Komsija89 - Ishrana  (Pročitano 1420 puta)

Van mreže Komsija89

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Komsija89 - Ishrana
« poslato: Avgust 31, 2014, 10:41:23 posle podne »
Sportom kojim se bavim i treninzima u teretani bazirani su na snazi,izdrzljivosti,eksplozivnosti.Interesuje me jel ovaj redosled ishrane i suplementacije ok,svaka sugestija je dobrodosla.
Pre dorucka sagorevac masti 15ml L-carnitin+Chrome
DORUCAK: Musli tropik sa ovsenim pahuljicama i laneno seme_suvo grozdje+(20-25g)surutka.
Nakon dorucka 1 sumeca sa sledecim vrednostima.Sadrzaj je za 1 sumecu tabletu.
Energetska vrednost(kJ/kcal) 41,15/9,835
Proteini(g) 0,07
Ugljeni hidrati(g)1.25
Masti 0
VITAMINI:
E(mg a-TE)25g
B1-Tiamin(mg)3g
B2-riboflavin(mg)2g
B6-(mg)5g
B12-5g
C-150g
B9-folna kiselina 200g
PP-niacin(mg NE)20g
A-120g
MINERALI:
Bakar-500
Gvozdje-3
Cink-3
Mangan1
Zatim pre treninga 25g NO reaktor Assault+ 15ml sagorevac masti L-carnitin+Chrome
U toku treninga Maltodekstrin 1 merica.
Nakon treninga 20g 100%Whey +20g surutka+4 kaps. Amino5600
Rucak:200g pilece belo+pirinac+salata
Rucak2:100g pilece(ili neko crveno meso)+salata+25gWhey+ 1merica Maltodekstrin
Vecera:100g tunjevine+salata+surutka20g+4kaps Amino5600 + oko 100g badem ili lesnika.
« Poslednja izmena: Septembar 01, 2014, 04:11:27 posle podne mica86 »

Van mreže S T E F A N

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 464
  • MMA and GYM
Odg: Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #1 poslato: Avgust 31, 2014, 10:53:56 posle podne »
Lose je ovo dosta, drugar! ;)
Idemo redom:
dorucak-izbegavaj musli, moze ciste ovsene + surutku izbaci, ubaci ovaj whey protein iz rucka 2.
Maltodekstrin koji pijes u toku treninga, ubaci posle treninga sa mericom whey proteina i izbaci ovu surutku.
Rucak je ok, kolicinu pirinca prilagodi unosu ugljenih hidrata.
Rucak 2-povecaj kolicinu belog mesa, izbaci maltodekstrin i whey i ubaci kvalitetne ugljene hidrate ili zdrave masti, naravno zavisno od potreba.
Vecera-povecaj kolicinu tunjevine, mozes mladi sir ubaciti, ove amino tablete prebaci posle treninga sa one 4 koje vec pijes, izbaci surutku a masti neka ostanu.
Unos proteina, ugljenih hidrata i masti prilagodi tezini i potrebama.
Koji sport treniras? :)

Van mreže Komsija89

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Odg: Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #2 poslato: Avgust 31, 2014, 10:57:37 posle podne »
Hvala puno na savetima,gruvam ragbi 13 sa suplementacijom sam poceo pre 2 meseca posle 1 god. i kusur teretane i treninga na ,,suvo,,:)

Van mreže S T E F A N

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 464
  • MMA and GYM
Odg: Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #3 poslato: Avgust 31, 2014, 11:00:27 posle podne »
Nema na cemu! :) Pitaj sta god te interesuje...
Otvori svoju temu kad budes imao vremena, pa cemo detaljnije da te uputimo, napisi kilazu, koliko imas godina itd :)

Van mreže Komsija89

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Odg: Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #4 poslato: Avgust 31, 2014, 11:02:44 posle podne »
Da ne otvaram novu temu,shvatio sam korekciju u ishrani,znao sam da je pogresna u velikim merama zato sam i napisao,inace imam 86kg 178cm i 25 god :)

Van mreže S T E F A N

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 464
  • MMA and GYM
Odg: Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #5 poslato: Avgust 31, 2014, 11:08:14 posle podne »
Da ne otvaram novu temu,shvatio sam korekciju u ishrani,znao sam da je pogresna u velikim merama zato sam i napisao,inace imam 86kg 178cm i 25 god :)
Ja bih na tvom povecao kolicinu proteina, bar 2 gr po kilogramu telesne tezine, na tvoju tezinu oko 170 gr proteina, znaci pridrzavaj se onog sto sam ti rekao.Pojacaj slobodno kolicine belog mesa, tunjevine, jaja ubaci vidim da ih nemas u jelovniku, mladi sir, junetina, riba itd. Ako zelis da omrsas, onda moras da se igras ugljenim hidratima, rotacija, low carb imas dosta oko toga na forumu, ako zelis masu, povecaj ugljene hidrate itd.
Evo ti neke smernice (ovo su podaci na 100 gr svezeg mesa):
belo meso-20 gr proteina (racunaj svo meso tako, nema potrebe da se opterecujes za 1 gr proteina gore dole)
celo jaje-6 gr proteina
belance-3 gr
mladi sir- u proseku 12 gr proteina


« Poslednja izmena: Avgust 31, 2014, 11:10:08 posle podne S T E F A N »

Van mreže Komsija89

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Odg: Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #6 poslato: Avgust 31, 2014, 11:25:24 posle podne »
Da ne otvaram novu temu,shvatio sam korekciju u ishrani,znao sam da je pogresna u velikim merama zato sam i napisao,inace imam 86kg 178cm i 25 god :)
Ja bih na tvom povecao kolicinu proteina, bar 2 gr po kilogramu telesne tezine, na tvoju tezinu oko 170 gr proteina, znaci pridrzavaj se onog sto sam ti rekao.Pojacaj slobodno kolicine belog mesa, tunjevine, jaja ubaci vidim da ih nemas u jelovniku, mladi sir, junetina, riba itd. Ako zelis da omrsas, onda moras da se igras ugljenim hidratima, rotacija, low carb imas dosta oko toga na forumu, ako zelis masu, povecaj ugljene hidrate itd.
Evo ti neke smernice (ovo su podaci na 100 gr svezeg mesa):
belo meso-20 gr proteina (racunaj svo meso tako, nema potrebe da se opterecujes za 1 gr proteina gore dole)
celo jaje-6 gr proteina
belance-3 gr
mladi sir- u proseku 12 gr proteina
Imam u jelovnicku i jaja,kao i mladi sir uglavnom uz veceru sa ribom,izostavio sam u brzini :) uglavnom belanac jedem,nesto sam kao citao da zumnce ne valja,itd itd.Upravo korigujem ishranu samo da zavrsim sa citanjem low carb -a:)Hvala puno jos jednom.

Van mreže S T E F A N

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 464
  • MMA and GYM
Odg: Odg: Blic pitanja!
« Odgovor #7 poslato: Avgust 31, 2014, 11:31:22 posle podne »
Slobodno zumanca jedi, pusti te price, samo masti iz zumanceta uracunaj  u dvevne potrebe i to je to.Nemas frke tu...:)