Septembar 20, 2024, 12:09:44 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Koji protein je najbolji za pocetnika?  (Pročitano 4950 puta)

Van mreže shomispc

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 108
Koji protein je najbolji za pocetnika?
« poslato: April 23, 2014, 04:17:47 posle podne »
Nisam siguran da l' postoji ovakva tema, izvinjavam se unapred ako postoji :/

Zanima me koji bi protein bio optimalno resenje za mene? Recimo da treniram vec godinu dana sa malim pauzama, napredovao sam kolko tolko i sad bih krenuo da pijem whey+dex kao pwm umesto sto jedem kao stoka :D

Imam 98kg i 188cm, s tim da, objektivno 15ak kg je viska.. Spustio sam se sa 115kg na ovo od februara i sad bih ubacio i protein u ishranu..

Da l' ima potrebe da uzimam npr Dymatize Elite Whey, ili za mene kao nekoga ko prvi put pije suplemente ovog tipa je apsolutno svejedno koji uzimam? Iz nekih postova koje sam procitao sam skapirao da ne moram bas da jurim izolat (tipa iso100) u ovoj fazi..

Takodje, kombinovao bih protein sa Animal Cuts-om, znam da je totalno nebitno, al' rek'o da spomenem i to..

Sto se tice ishrane, relativno je dobra, unosim proteinske namirnice (ribu i piletinu, ella i urda sir) i kuvano povrce.. Ne preterujem sa slozenim uh i mastima..

Hvala svima unapred i izvinjavam se ako sam nabacao dosta nebitnih informacija :/

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Koji protein je najbolji za pocetnika?
« Odgovor #1 poslato: April 23, 2014, 04:35:38 posle podne »
Nisam siguran da l' postoji ovakva tema, izvinjavam se unapred ako postoji :/

Zanima me koji bi protein bio optimalno resenje za mene? Recimo da treniram vec godinu dana sa malim pauzama, napredovao sam kolko tolko i sad bih krenuo da pijem whey+dex kao pwm umesto sto jedem kao stoka :D

Imam 98kg i 188cm, s tim da, objektivno 15ak kg je viska.. Spustio sam se sa 115kg na ovo od februara i sad bih ubacio i protein u ishranu..

Da l' ima potrebe da uzimam npr Dymatize Elite Whey, ili za mene kao nekoga ko prvi put pije suplemente ovog tipa je apsolutno svejedno koji uzimam? Iz nekih postova koje sam procitao sam skapirao da ne moram bas da jurim izolat (tipa iso100) u ovoj fazi..

Takodje, kombinovao bih protein sa Animal Cuts-om, znam da je totalno nebitno, al' rek'o da spomenem i to..

Sto se tice ishrane, relativno je dobra, unosim proteinske namirnice (ribu i piletinu, ella i urda sir) i kuvano povrce.. Ne preterujem sa slozenim uh i mastima..

Hvala svima unapred i izvinjavam se ako sam nabacao dosta nebitnih informacija :/


sigurno da nije svjedno KOJI protein pijes u fazi skidanja kg
ali da se ne duzi
ISHRANA je br 1
a protein ISKRENA preporuka

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30314

animal cuts
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=categories.view&category_id=192

Van mreže Joca83

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 91
Odg: Koji protein je najbolji za pocetnika?
« Odgovor #2 poslato: April 23, 2014, 05:17:29 posle podne »
Pedja kakav je taj protein "AMINO WHEY HYDRO", da li se lako muti? Ne volim kad ima grudvica mada takvo iskustvo sam imao samo sa biotekom.

Van mreže shomispc

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 108
Odg: Koji protein je najbolji za pocetnika?
« Odgovor #3 poslato: April 23, 2014, 05:21:27 posle podne »
Hvala puno na brzom odgovoru :)

Da l' postoji jos neka altermativa za proteine? Tipa nesto od Optimuma ili?

Da l' bi mi bila dovoljna samo jedna merica kao pwm sa dex i malto ili bi mi trebalo vise? Da l' uopste da ubacujem i dex i malto jer sam citao da od toga moze da se dobije na kilazi (pretpostavljam ako se pretera)? Odnos njihov bi bio pola pola ako se ne varam?

Mozda ubacujem nebitna pitanja, ali sta da radim kad sam pocetnik :D

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Koji protein je najbolji za pocetnika?
« Odgovor #4 poslato: April 23, 2014, 06:08:13 posle podne »
@shomispc
Kako mislis alternativa? I Optimum je isto protein ako mislimo na isto.
Dosta ti je 1-1.5 merica proteina posle treninga sa 20ak grama dekstroze ili maltodekstrina (moze i pomesano oba)

Za detalje procitaj zalepljene teme u podforumu Dodaci Ishrani/Suplementi

@Joca83
Dobar je, lako se muti

Van mreže shomispc

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 108
Odg: Koji protein je najbolji za pocetnika?
« Odgovor #5 poslato: April 23, 2014, 06:17:52 posle podne »
Mislio sam kao alternativu u smislu drugog proizvodjaca. O The Nutritionu sam citao da kao ne kontrolisu proizvode bas bas pa su zato povoljniji od ostalih i da im, navodno, etikete bas nisu pouzdane..

Mada, mozda gresim, stvarno ne znam, ali ako ga je vise vas uzimalo i kaze da je okej, sto bi sumnjao u to :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Koji protein je najbolji za pocetnika?
« Odgovor #6 poslato: April 23, 2014, 08:14:36 posle podne »
Pedja kakav je taj protein "AMINO WHEY HYDRO", da li se lako muti? Ne volim kad ima grudvica mada takvo iskustvo sam imao samo sa biotekom.
protein se muti vise nego savrseno i aposlutno nema nikakvih dodirnih tacaka sa BT

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Koji protein je najbolji za pocetnika?
« Odgovor #7 poslato: April 23, 2014, 08:22:37 posle podne »
Mislio sam kao alternativu u smislu drugog proizvodjaca. O The Nutritionu sam citao da kao ne kontrolisu proizvode bas bas pa su zato povoljniji od ostalih i da im, navodno, etikete bas nisu pouzdane..

Mada, mozda gresim, stvarno ne znam, ali ako ga je vise vas uzimalo i kaze da je okej, sto bi sumnjao u to :)


ja bih zaista voleo da mi pokazes gde si to citao jer obozavam takve teme,a pogtovo sada kada je pravosduje krenulo da radi kako treba,pa viska novca na racunu nikada.
dakle
THE je eu brend koji poseduje sve GMP GMO i HACCAP certifiakte i prozivodnja se vrsi prema veoma strogim i kontrolisanim zakonima eu!
Sve sirovine se uzimaju od globalnog proizovdjaca vollack koji je medju 3 svetska globlan prozivodjajca sirovine sa najvecim standardima cistoce!
Dakle
ne uzimaju se sirovine bez gore navedenih certifikata i iz indije i nikakav senat ne ganratuje da sirovine nije GMO vec za to moraju da postoje papiri koje odobravaju stroge eu kontrole!
NI jedan BREND nije PROIZVCODJAC i to se nadam da ce uskoro SRBIN da utuvi u glavu vec je BREND nesto sto je ime
ja kada bih smeo i rekao koji BREND se puni u THE pogonu mnogi bi seli na dupe a isti se kunu u taj brend i hvale itd.
Ne govrim da je BREND los vec neke druge stvari
Tako ni ON ni bilo koji drugi BREND nema svoju PROZIVODNJU SIROVINE vec ih uzmimaju od DLOBLANIH DOBAVLJACA
za THE nutritjon se POREKLO sirovine zna i za to postoji dokumentacija
tako da bih te molio da mi kazes gde si to citao i ko je pisao jer strasno voledem ovo,a pogtovo poslenedavno nedavno nastale situacije :)

A o NE PODUDARANJU etikete...to je naravno mit za SRBINA!
JER srbinu nema vece srece nego ukoliko je kutija SARENA i jarke boje,te ukoliko je cena nadrkana do bola i jos ako ima USA label-srbinu nigde sreci kraja
Ali je rpoblem kod srbina sto NECE da cita jer ni jedna ETIKETA NE LAZE jer NE SME DA LAZE vec srbin NECE DA CITA vec se vodi onom starom,kako je cuo od svog komsije automhenaicara,koji popravalja auto jednom mesaru.koji prodaje meso devojci od jednog sto drzi teretanu,a u tu teratanu dolazi jedan bilder kojie je reako za neki brend da je DO JAJA!!
Jasno i glasno sve pise
e sad,to sto pise sitnim slovima neke stvari a nas Srbin ne cita ni ono krupno..jbg..to ej vec stvar MENTALITETA a ne necije prevare ili necega slicnog

Van mreže _Stefan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Koji protein je najbolji za pocetnika?
« Odgovor #8 poslato: April 23, 2014, 09:30:59 posle podne »
Evo nekog mog misljenja za The, isto sam razmisljao da li da ga kupim jer mi nije bila poznata marka pa nisam znao a nisam ni imao od koga da cujem bilo sta o tom proteinu.
Kontaktirao sam Pedju jednom na fb, gde mi je objasnio kako i sta, jer sam promenio dosta brendova, ali kad uzmes u obzir cenu i ono sto pise na ambalazi shvatices da je bolja opcija uzeti The nego neke druge  brendove koji imaju mnogo bolju reklamu..

Odlicno se muti, ukus je dobar, cini mi se da je merica 28 grama i da ima 25 grama proteina, a onda uzmes neke druge koji pucaju od marketinga i vidis da na 30 grama ima 20 grama proteina..itd


Van mreže Marko Grobar

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Koji protein je najbolji za pocetnika?
« Odgovor #9 poslato: April 23, 2014, 11:03:47 posle podne »
Pedja kakav je taj protein "AMINO WHEY HYDRO", da li se lako muti? Ne volim kad ima grudvica mada takvo iskustvo sam imao samo sa biotekom.


ОДЛИЧАН!!! Користим га већ скоро 2године, укус је одличан, лако се мути ( ја га мутим у флашици од хелоа)... то ти је најјефтинији веј у Србији за ту количину.

Van mreže shomispc

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 108
Odg: Koji protein je najbolji za pocetnika?
« Odgovor #10 poslato: April 23, 2014, 11:25:32 posle podne »
Извињавам се на глупости коју сам написао, прочитао сам у првих пар страна ове теме (http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,24731.msg367059/topicseen.html#msg367059) да се неко жалио и схватио сам то буквално, кад је Пеђа оставио сертификат Министарства Здравља све ми је било јасно (мсм, нисам ни сумњао у то, већ сам само питао). Нисам на време изменио пост па је настала збрка..

Узећу сигурно овај протеин у наредних пар дана, хвала пуно свима на помоћи :)