Septembar 28, 2024, 06:17:06 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: TRI RAZLOGA ZASTO DIZATI EKSPLOZIVNO!  (Pročitano 1280 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
TRI RAZLOGA ZASTO DIZATI EKSPLOZIVNO!
« poslato: April 23, 2014, 04:05:12 posle podne »
U zadnjih nekoliko godina obavio sam mnogo razgovora i rasprava na temu zašto dizati eksplozivno. Lično sam napravio nekoliko istraživanja, čuo zanimljive anegdote i proveo puno vremena na seminarima mašući rukama i upirući laserom u slajdove koje sam želio naglasiti u svrhu eksplozivnog dizanja kojim ćemo ne samo angažovati veći broj motornih jedinica, nego i poboljšati celoukupan trening. Dakle, naglasio sam 3 razloga zašto izvoditi eksplozivna dizanja u teretani. Ukoliko vas sledeće tačke ne uvere da u svoje programe uvrstite barem malo eksplozivnih pokreta, tada bih vam preporučio profesionalnu pomoć jer ne razumem zašto želite da izbegnete maksimalan uspeh.

 

Prvi razlog

Sagorećete više masnih naslaga

Prezentovaću vam zapanjujuće istraživanje koje ukazuje koliko eksplozivne kontrakcije imaju udela u potrošnji energije. Ali pre nego što to napravim, dozvolite mi da vam pojasnim zašto je to istraživanje zaista vredno uzbuđenja. Otkad su god komercijalne teretane postale popularne, ljudi vežbaju sporim tempom. Razloga je mnogo, ali na vrhu liste je ono "izgaranje mišića" koje ljudi osete kada tegove dižu sporo i dugo, utapajući se u setovima. Ova sagorevajuća seansa tera ljude da se osećaju dobro u svom telu jer veruju da su stvarno rasturili svoje mišiće. Ako mišić izgara, to znači da je i potrošnja masti odmah negde iza ugla, zar ne? Neverovatno je kako se termini "sagorevanje" i "potrošnja masti" vrlo često dovode u korelaciju. Mnogi fitnes gurui ističu kako je povećan nivo laktata, koji se javlja "sagorevanjem mišića", katalizator za potrošnju masti......

NASTAVAK TEKSTA PROCITAJTE NA NASEM BLOGU klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2014/04/tri-razloga-zasto-dizati-eksplozivno.html


Izvor: T nation

Van mreže delboy

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: TRI RAZLOGA ZASTO DIZATI EKSPLOZIVNO!
« Odgovor #1 poslato: April 23, 2014, 07:02:23 posle podne »
odlicno