Septembar 16, 2024, 10:02:27 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: pomoc oko ishrane  (Pročitano 1973 puta)

Van mreže Vojvoda Sinđelić

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
pomoc oko ishrane
« poslato: Mart 23, 2014, 10:29:25 posle podne »
Pozdrav,zanima me da li je ishrana ok sa obzirom na moje ciljeve. 185cm,80kg,22 godine. Treniram kick box. 5x nedeljno i hocu da ubacim 3x treninga teretane,tako da mi je samo vikend off. Cilj mi je 4,5 kg gore,zbog prelaska u kategoriju.

pre dorucka na prazan stomak popijem cedjenu narandžu i grejf
1.5 celih jaja+150gr ovsenih + bademi
2.150gr belog mesa (ili tunjevina) + 300gr krompira
3.150gr belog + 100gr pirinča + sa
4.200gr belog + 150gr pirinča + salata
-trening-
5.ella + blend (u blenderu) + 3,4 belanca + bademi

od suplemenata whey,dex,danima kad idem u teretanu ubacicu i monohidrat,i ubacicu neke tecne amino.

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: pomoc oko ishrane
« Odgovor #1 poslato: Mart 23, 2014, 11:40:51 posle podne »
Pozdrav,zanima me da li je ishrana ok sa obzirom na moje ciljeve. 185cm,80kg,22 godine. Treniram kick box. 5x nedeljno i hocu da ubacim 3x treninga teretane,tako da mi je samo vikend off. Cilj mi je 4,5 kg gore,zbog prelaska u kategoriju.

pre dorucka na prazan stomak popijem cedjenu narandžu i grejf
1.5 celih jaja+150gr ovsenih + bademi
2.150gr belog mesa (ili tunjevina) + 300gr krompira
3.150gr belog + 100gr pirinča + sa
4.200gr belog + 150gr pirinča + salata
-trening-
5.ella + blend (u blenderu) + 3,4 belanca + bademi

od suplemenata whey,dex,danima kad idem u teretanu ubacicu i monohidrat,i ubacicu neke tecne amino.

Ok je ovo...
Prati stanje pa vidi,ovo je oko 350g uh,mozda ces trebati jos da ih povecavas,buduci da imas dosta treninga nedeljno.
Vidi samo ako mozes da pomeris trening sa tegovima malo ranije,pa da mozes nakon njega da imas obrok sa kompleksnim uh.
Taj sok koji pijes ujutru,jer to iz nekog posebnog razloga uzimas na prazan stomak ili ne? Jer,mislim da ne moras bas od ranog jutra da iritiras pankreas prostim secerima.Bolje odmah uzmi doruckuj.
Ali,generalno,koncepcija ti je sasvim ok...

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: pomoc oko ishrane
« Odgovor #2 poslato: Mart 24, 2014, 03:24:15 pre podne »
imas puno obroka pre treninga a posle treninga samo jedan i to light!
znaci posle treninga WHEY pa  obavezno meso + UH
nemas potrebe bademe opet u zadnjem obroku
tu narandzu i to izbaci slobodno

i bas steta sa ovakvim planom ishrane cepati samo 3x nedeljno teretanu,sa ovakim jelom i teretanom od 5x nedeljno bi napravio fenomenalne rezultate

Van mreže Vojvoda Sinđelić

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: pomoc oko ishrane
« Odgovor #3 poslato: Mart 24, 2014, 09:33:34 pre podne »
Kao prvo hvala na odgovorima i pomoci..
Mislim da ce 350g UH biti ok,imajući u vidu moj metabolizam i to znam da cu morati prema sebi smanjivati/povećavati.
Trening sa tegovima ce mi naravno biti ranije,da bi imao kvalitetan obrok posle njega.
Nema nikakvog posebnog razloga za taj sok ujutru,ali mislim da ne moze da mi skodi. Ubacim 2,3 narandže u sokovnim,1 grejf,malo vode i to je to. Da li da ga pomerim u neki drugi deo dana ili da ga skroz izbacim ?

Kada zavrsim trening kik boksa,a to je u 22h dok dodjem kuci je vec 22:30. Da mi nije malo kasno za hidratima u to doba? Posle treninga popijem whey sa malto i dex,ali sam mislio da je najbolje sto tako kasno mogu uneti je merica blenda i Ella sir u mixu uz 3,4 belanca. Ispravite me ako gresim...

Kombinovacu i teretanu,posto mi je trenutno k1 prioritet, nadam se da ce biti ok rezultati i sa teretanom od 3x nedeljno..

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: pomoc oko ishrane
« Odgovor #4 poslato: Mart 24, 2014, 11:34:38 pre podne »
Posle tegova u obroku gledaj da imas protein + kompleksni uh,a posle kik boksa,s obzirom da je tako kasno,popij taj sejk,i posle protein+masti...

Van mreže Vojvoda Sinđelić

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: pomoc oko ishrane
« Odgovor #5 poslato: Mart 24, 2014, 02:21:55 posle podne »
Posle tegova u obroku gledaj da imas protein + kompleksni uh,a posle kik boksa,s obzirom da je tako kasno,popij taj sejk,i posle protein+masti...
znaci ovako . Whey sa dex i malt kao PWM , oko pola 11 kad dodjem kuci moze ella+blend,a oko 11 onda mogu 4,5 belanaca + saka badema + omega 3 ?

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: pomoc oko ishrane
« Odgovor #6 poslato: Mart 24, 2014, 05:12:03 posle podne »
Uzmi 5-6 belanaca ili  pilece belo meso sa salatom posle tog drugog treninga,a pred spavanje mozes sir ili blend sa bademima i Omega 3...