Avgust 21, 2024, 09:32:04 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.319 poruka u 18.764 tema - 20.965 članova - Poslednji član: jakasspeech10
X3MShop banner

Autor Tema: Divlji zapad-training Troy Alves  (Pročitano 3384 puta)

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
Divlji zapad-training Troy Alves
« poslato: Novembar 19, 2006, 10:47:26 posle podne »

Doci do saftbara cowboy-u i naruci jedan dupli molkshake, i smjesti se udobno za pricu o jednoj pucnjavi.

Zderanje za lesinare.Cini mi se da se nalazim u jednoj od tih serija gdje snimaju sa skrivenom kamerom, kada citava ekipa iskoci iz zbuna i povicu:-imamo te.kaze fotograf Kevin Horton nakon jedne super serije u kojoj Troy Alves napada svoje grudi i biceps. Neobicajeno je da jedan bodybuilder trenira grudi i biceps zajedno , pa ipak profi veteran Alves pokusava tako jos povecati svoj intenzivitet priprema , tako sto trenira te dvije misicne grupe zajedno, tako da ih prikljuci jednoj super kombinaciji sa super serijama. K tome dolazi da on kombinira letenje sa bucicama na kosoj klupi za grudi sa setovima na drugoj strani za biceps u World Gym Phoenix, sto za Hortona znaci da on mora svoje kamere postaviti zajedno sa osvijetljenjem posvuda i mora bez pause posvuda trcati po Gym-u.
Kao i uvijek ja sam u team-u od Hortonovih ljudi, u toj borbi izmedu misica i ljudske volje. Moj posao je da napravim skice i da zapisem sve , da postavljam pitanja, i da pazim da jos vise ne ruiniram Hortonovu tehniku. Alvesu stoji dugogodisnji partner na raspolaganju A J Jarrel. Njegov posao je da ga motivira i da mu po potrebi pomogne.
Ja bih htjeo vec sada reci da sam ja vec sada umoran:-konstantirao je Horton nakon  prvoga seta. "Mi cemo se pobrinuti da dobijes dovoljno znoja da nestane sav whiskey koji si popio"-kontrira Alves .
"Ni jedan normalan covijek nebi dosao na ideju da postavi sve i trenira na dvije potpuno suprotne strane u Gym-u, "-dodaje Horton. "Da te nije Peter (McGough) nagovorio da me naljutis? Svi se smiju kada Alves nastavlja sa svojim duplim serijma.
High Noon. Nastavivsi sa slijedecom vijezbom, kaze Troy" ja moram moja ramena dobro zagrijati i objasnjava:"moja ramena su prilicno ostecena jos od vremena od kada sam igrao baseball u highschool, zato radim prije svakoga treninga z a gornji dio tijela vjezbe za ramena, doduse sa malim tezinama.
Nakon zagrijavanja na skotovoj klupi, pa odmah prelaska na masinu za grudi i dva ponavljanja na butterfly masini, pauzira Alves izmedu vjezaba ne duze nego sto mu treba da sa jedne masine prede na drugu. Pri tome on povecava tezinu a zadrzava broj ponavljanja od nekih 10-20, pri cemu polaze vrijednost na lagano i korektno izvodenje vjezbi.
"Ja se koncentriram kod svakoga pokreta na istegnuce"-kaze Alves milseci pri tome na butterfly masinu, prije nego sto u zadnjem setu radi sa 95 kg."Ja nikada ne dizem tezinu naglo ili bez da sam u mislima u vjezbi, uvijek pokusavam , cak i u negativnim ponavljanjima da kontroliram podizanje."
Njegovo zadnji set na skotovoj   masini radi sa 40 kg, -"nemoj da te tezina prevari"-tako ce Alves," ta je masina drugacije konstrurirana i ta je tezina zbilja teska."-"Greg ti bi sigurno kod prvoga ponavljanja polomio kicmu" "zbilja, vec se i na mene puca"
Bonanza.Slijedece su na redu super serije koje se sastoje od kose klupe za grudi i stojeceg podizanja sa dugom sipkom za biceps. Na multi presi za grudi radi Alves nekih deset ponavljanja sa 125 kg, i prelazi odmah na biceps sa 45 kg, bez odmora.
"Donji dio grudi je nekako pokretac kada se rade grudi, znaci da radi automatski sa gornjim dijelom." "Vi necete nikada naci jednoga ogromnoga tipa koji ima ogromne gornje grudi a los donji dio.Ali cete naci tipove koji imaju los gornji dio grudi. Znaci dovoljno je da radite gornji  dio grudi tako da donji dio automatski ide za.
Nakon sto su on i Jarrel  uradili jednu super seriju na kosoj i biceps , sa 140kg odnosno 50kg, nastavili su sa 180 kg za grudi.-"Da napisem nesto za nase citaoce o laznim tezinama? "Ovdje nije nista lazno"-odgovara Alves
Napred Troy,ti to mozes citav dan, -vice u pozadini Jarrel-Alves zavrsava 10 pon. i odmah ide na slijedecih 10 pon. za biceps.
Kada je Jarrel na redu uspijevam izvuci nesto informacija od Alvesa."Ja odustajem od ugljikohidrata trenutno, i bas me zanima da li bi ti mogao da pises bez njih?" I nastavlja da radi bicaps stojeci sa 50 kg., curl stojeci sa ravnom sipkom je moja omiljena vjezba, ja vjezbam bicepse svaki put sa drugim vjezbama ali ova ostaje uvijek u programu, svaki put.
Pitam ga da li mu prilikom te vjezbe ponekad smetaju bolovi u zglobovima?"Da, i ja radim nesto protiv toga, naime ja radim sada sa manjim tezinama, prije sam to radio sa 80 kg a sada sa 50 kg."
Serif. Zadnje super serije su kratke bucice za biceps i bucice za grudi, letenje ili podizanje.Alves koristi 30 kg i pravi nekih 10 pon.  i odmah bez pauze radi sa 22.5 biceps, a kada je Jarrel na redu prica mi Alves kako on ostavlja njegove laktove dolje tako da laktovi rade kut od 90 stupnjeva., zatim nastavlja sa 27,5 kg i slijedecih 10 pon. te 30 sa 10 pon. Nakon toga rade zadnji set i absorviraju dodatnih 10 pon. za biseps i 7 pon. za grudi, kod zadnjega pon.mu Jarrel malo pomaze.
The good: ja pokusavam svaki misic da treniram sa razlicitih uglova, The bad: kratka explosivna pon. posticu pumpanje, ruse pritome ali potpuno ponavljanje, tako da ne nastavljaju rast, osim toga po mome misljenju kratka ponavljanja ne potpomazu istezanje misica sto se negativno odnosi na tok izmedu pojedinih dijelova tijela. The ugly: mnogi bodybuilderi,koji se jako koncentriraju na bench,dobiju visece grudi, a to ne izgleda lijepo, kao da trebaju grudnjak.Danas radim tu vjezbu sa puno ponavljanja(12-15) , i spustam tezinu ka gornjem dijelu grudi.
Alves je u svakome slucaju dobio duel, njegov duel protiv najboljih rezultata. I dok je ekipa spremala tehniku, prosao je Horton kraj skottcurl masine koja je samo dva metera bila udaljena od butterfly-a, identicno sa onima gdje je Troy trenirao samo ne na suprotnome kraju studija. "Koji ku...c?-povikao je Horton, "pa mi smo to mogli snimati ovdje,pa te masine stoje jedna pored druge."
"Ja sam te vukao za nos"-rekao je Alves, i svi padaju u smijeh.
A sunce tamo na horizontu zalazi pored Wildwest kulisa.
pozz
Thor
WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP

Van mreže vujke

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: Divlji zapad-training Troy Alves
« Odgovor #1 poslato: Novembar 20, 2006, 12:12:37 pre podne »
kao i obicno thor dobar tekst..
vujica pavicevic     podgorica

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
Odg: Divlji zapad-training Troy Alves
« Odgovor #2 poslato: Novembar 21, 2006, 12:46:53 pre podne »
kao i obicno thor dobar tekst..
hvala vujke, ponekad nocu kada me moje tablete drze onda napisem nesto :lol:
ujutro se vise i ne sjecam o cemu sam pisao :lol:
pozz
WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Odg: Divlji zapad-training Troy Alves
« Odgovor #3 poslato: Novembar 23, 2006, 10:27:53 posle podne »
Troy na Mr.O 2006
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike