Jul 07, 2024, 04:45:21 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.253 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Jedno rame za nasloniti-Darrem Charls  (Pročitano 4175 puta)

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
Jedno rame za nasloniti-Darrem Charls
« poslato: Novembar 22, 2006, 02:20:05 pre podne »

Darrem Charls, Mr. konstantni u profi bodybuildingu i njegov trening za deltoide.

U profesionalnome bodybuildingu ne postoji nagrada za konstani ucinak, kada bi postojala onda bi je svakako zasluzio samo Darrem Charles,tako neuobicajeno pripremljen nastupa na svakome takmicenju, da ga rijetko kompariraju sa njegovim konkurentima. Umjesto toga se pressa i fans zanimaju i diskutiraju o tome kakova je bila njegova forma u odnosu na prijasnje takmicenje.
Pa ipak konstantnost i pouzdanje , koliko god u privatnome zivotu i na radnome mijestu se cijenilo u bodybuildingu ne znaci puno.To je i Charls na vlastitoj kozi osjetio. Naravno da ga prati dobar glas, u svakome casu biti u super formi, sest IFBB pobijeda i pet drugih mijesta kite njegovu karijeru, on zbilja nema razloga da kuka.Zaista ne. No kao i svaki drugi atleta, koji ima svoju profi licenzu u dzepu, i on bi rado pokazao sto moze na drugim vaznim takmicenjima kao npr. Mr. O.
I zato je za mnoge bilo veliko iznenadenje da je ime Charls do pocetkka augusta bilo nevidljivo na listi onih koji ce da nastupe na Mr. Olympia, iako se za to i kvalifikovao. Nakon sto je 2005 dobio Toronto Pro i New York Pro , bio je na mega-misicnome sowu u istoj godini tek deveti, iako je u Las Vegas-u sa njegovim nevjerojatno podijeljenim tricepsom i quadricepsima, sto je njegov zastitni znak, i sa vise mase nego ikada prije dosao.U usporedbi sa njegovime plasmanom na Mr. Olympia 2003 bio je cak za dva mijesta losiji.Umjesto opet da bude dobar u ranoj sezoni,kod Colorado Pro i New York Pro, bio je drugi iza Phil Heat-a, i on je pomislio, da moze isto tako biti proaktivan i jednostavno izostati iz Pro -cirkusa.
To je bila situacija prije 3.augusta, dok se nije predomislio i odlucio da ipak nastupi na Mr. O. Zasto odjednom promijena misljenja?Zasto se je Darrem odlucio za njegovu setu Olympia-u u karijeri? TO su do sada napravili ( u line-up 2006) Günter Schlierkamp i Dennis  James., koji ce nastupiti sada po sedmi put.A prevailazi ih samo Ronnie Coleman, koji ima 13 Olympia borbi na grbaci.
"Ja sam bodybuilder za prvanstva"-odgovara Charls na pitanje."ja se zelim takmiciti, takmicenje znaci uvijek zadovoljstvo za mene, a bodybuilding je moja profesija.Na Oyimpia-i sam dosegao jednu tocku da vise ne znam sta da uradim da moje mjesto bude prepoznatljivo, i da se poboljsam.Moja forma je bila svake godine jako dobra, i uspijevao sam svake godine da budem masivniji, pa ipak sam sa devetoga mjesta pao na deseto.Znaci mislim da je dobro da napravim jednu pausu.A onda sam pomislio malo intenzivnije o tome, shvatio sam da cu ovako ili onako biti u to vrijeme u dobroj formi, jer sam planirao da nastupim na takmicenjima prije Mr. Olympia. Mr. Olympia je ipak TOP Event u mome sportu, i meni je bilo jasno, dodavola ako zelim nastupiti onda to moram i uraditi. Znao sam da je AMI(American Media) ulozila jako puno da ove godine bude to takmicenje nesto posebno. Znaci nije bilo smisla da im okrenem leda."
Iako Charles priznaje da svaki aspekat njegove bodybuilder karijere znaci san snova za njega on ne prestaje da pruza ruke prema zvijezdama."Postoji jos jedan cilj koji hocu da ostvarim"-kaze on "a to je mjesto medu prvom sestoricom . I to je to sto me u ovome trenutku najvise motivira, i razlog zasto ne mogu propustiti to takmicenje ove godine. "   Kada je nastao ovaj clanak,bio je Charls pun nade za dobar plasman. ( na Mr. Olympia je bio 14-thor)
Moze biti da u ovome sportu nema trofeja za one koji se natjecu najvise puta, moze biti da nema nagrade za one koji pokazuju konstantno dobru formu, moguce da DArrem Charls nikada nece dobiti pehar za "Mr. konstantni" . Pa ipak mozemo mi, fans , njega sa casti pozdravljati , svaki put kada stane na binu,i pri svakom prilikom kada ga vidimo, sve dok ne prekine svoju karijeru, Na kraju krajeva je ovakav respekt i bolji nego jedan trofej, ili?

Sijedece podizanje sa sipkom. Sa mojim ramenima je isto kao i sa ostalim dijelovima tijela, kojima dajem jedan tjedan teskoga treninga i jedan tjedan laksega treninga. Danas u mome teskome tjednu zapocinjem ih sa potiskom ispred glave. Prije sam tu vjezbu izvodio stojeci, danas preferiram sijedecu verziju, zato sto kada stojim onda su mi leda jako opterecena.Na teskome danu radim 10, 8, i 6 pon. Pocinjem sa zagrijavanjem i to sa 15 pa 12 pon. a prvi set je negdje oko 85kg, pa 1000, pa 125kg.
Pokusavam da spustim sipku sve do brade pa cak i do grudi. a laktove drzim uz tijelo umijesto da ih stavim naprijed sto bi znacilo da i tricaps puno radi.
BUcice , podizanje ispred tijela. Moja ideja je bucice samo sa snagom mojih deltoida da podizem i da ne podlegnem tome da ruke rade sve.Podizem ruke naizmjenice, sve dok one nekih 7,5-13cm ispred mojih ramena stoje. Tezina je dosta teska, nekih 30, 35, i 40kg. Jako se trudim moja ramena u prednjem dijelu da poboljsam. Ovu vjezbu izvodim ponekada sa ravnom sipkom ili na kablu.
Podizanje sa strane-stojeci(letenje) Radim tri seta sa 10, 8.i 6 pon. Tezine su opet velike, 30, 35 i40 kg. U pocetnoj poziciji su moje ruke pored moga tijela a ne kao kod svih isprijed tijela. Sve sto oni rade je uz pomoc zaleta podici bucice, dok kod mene one krecu iz pozicije pored butina, i citava snaga dolazi od ramena.
Letenje u sagnutome polozaju.  Tezine su opet ubitacne, 35, 40 i 45 kg, bitno je da tijelo koliko god to bilo moguce dolje ostane.Ili sa drugime rijecima torso treba ostati paralelno sa podom.Laktovi trebaju ostai na strani a ne biti dolje.Posebno na mome teskome danu radim ovu vijezbu bez klupe ili druge pomoci, tako da mogu sa ovim velikim tezinama malo "varati" sto opet rezultira sa dobitkom mase.A kada imam laki dan onda se trudim da ovu vijezbu izvedem pravilno. Tako da moje tijelo ne zna sta ga ocekuje, i ja cuvam moje zglobove.
Veslanje sojeci za trapezijus. Moj cilj je da sipku drzim sto je moguce blize tijelu dok je u pravcu vrata prema gore podizem.Skroz gore, kada se sipka nalazi ispod moje brade, povlacim ramena prema dolje i kontrahiram moje trapezne misice.Pocinjem sa 20 kg na svakoj strani sipke, onda idem sa 5 kg po svakoj strani i na kraju mijenjam 5 kg sa 10 kg na svakoj strani. Odstojanje izmedu mojih ruku je 12-15 cm.

pozz
thor   
WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
Odg: Jedno rame za nasloniti-Darrem Charls
« Odgovor #1 poslato: Novembar 22, 2006, 02:33:59 pre podne »
manimal dobro vece :lol:
WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Jedno rame za nasloniti-Darrem Charls
« Odgovor #2 poslato: Novembar 22, 2006, 02:48:31 pre podne »
manimal dobro vece :lol:

Dobro vece prijatelju, jos jednom odlican clanak koji sam vec procitao u FLEX-u ali za clanove koji nisu ovo je izvrstan clanak.

Bravo!!!!!!!

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Jedno rame za nasloniti-Darrem Charls
« Odgovor #3 poslato: Novembar 22, 2006, 03:28:50 posle podne »
lep clanak.ali pravi mr.konstantnosti svih vremena je son rej.takmicio se 15 puta uzastopno na mr.o i 14 puta u top5.sta reci....... 8)

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Odg: Jedno rame za nasloniti-Darrem Charls
« Odgovor #4 poslato: Novembar 23, 2006, 04:18:58 posle podne »
Thor, the Article Master :D
Svka cast na trudu, pozzz.
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2006, 04:22:49 posle podne dr_rapid »
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
Odg: Jedno rame za nasloniti-Darrem Charls
« Odgovor #5 poslato: Novembar 23, 2006, 05:45:27 posle podne »
Thor, the Article Master :D
Svka cast na trudu, pozzz.
drago mi je da ti se svida prijatelju :D
jedino sto mi fali su slike , jer je ponekad prilicno suho, samo text 8)
moram da ubacim jos koju sliku, ali nemam toliko volje , najcesce prevodim nocu, i nemam vise snage nakon toga da trazim slike :(
pozz
WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Jedno rame za nasloniti-Darrem Charls
« Odgovor #6 poslato: Novembar 23, 2006, 06:05:59 posle podne »
Darrem Charles at ASC 2006 and NYP 2006
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Jedno rame za nasloniti-Darrem Charls
« Odgovor #7 poslato: Novembar 23, 2006, 06:07:53 posle podne »
....
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
Odg: Jedno rame za nasloniti-Darrem Charls
« Odgovor #8 poslato: Novembar 23, 2006, 06:24:45 posle podne »
vladar nemam reci da se zahvalim,
ovo cini citav clanak zanimljivijim,
jos jednom PUNO HVALA !!!!!
WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Jedno rame za nasloniti-Darrem Charls
« Odgovor #9 poslato: Novembar 23, 2006, 10:14:56 posle podne »
darem je extra,ako se nesto promeni u buildingu,tu je u samom vrhu,madaa...on se i ovako dobro bori sa monsterima.