Jul 05, 2024, 07:41:41 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Do mase sa povredom  (Pročitano 1602 puta)

Van mreže Steva92

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Do mase sa povredom
« poslato: Jun 15, 2013, 02:31:32 posle podne »
Pozdrav svima, zanima me da li je moguce nabaciti misicnu masu sobzirom na povredu ramena( dobijena na bencu ), trenutno radim sa malim kilazama 5-6 serija benc po 8 ponavljanja(70 kg) , kosi isto tako (50 kg)...svi mi govore da radim 6-8 ponavljanja, al sta mi znaci ako dizem laganu kilazicu, a cim povecam odma me presece u ramenu...Da li je neko imao problema sa ovime jer grudi nikako da mi napreduju...:( :( :(
Ako nisi deo mog sistema, ima da te nema...

Van mreže LemiX

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 204
Odg: Do mase sa povredom
« Odgovor #1 poslato: Jun 15, 2013, 03:04:02 posle podne »
Jesi li kad cuo za doktora!?
Prvo se posavetuj sa njim,vidi ozbiljnost povrede,tek onda mozes dalje!

Van mreže Steva92

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Do mase sa povredom
« Odgovor #2 poslato: Jun 15, 2013, 10:07:03 posle podne »
Tebra nema gde nisam bio za tu tetivu ramenu glupu, svi kao batali trening, odmaraj, i svi mi isto kazu...kao smanji kilaze i procice,ono prodje i ja cim povecam malo(cak do 80) opet krece da me sece taj ostar bol u ramenu i vraca se ono pucketanje ramena... od doktora sam ruke digo...jedan kaze jedno, drugi drugo...gubim samo zivce majke mi..
Ako nisi deo mog sistema, ima da te nema...

Van mreže dzanki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 66
Odg: Do mase sa povredom
« Odgovor #3 poslato: Jun 15, 2013, 10:32:20 posle podne »
imas negdje na forumu ovde temu o tome..i ja sam imao isti problem,
isto tetiva u pitanju.Par dana sam stavljao led a onda mazao rame sa IHTIOL KANFOR masti...Odmorio 15 dana od treninga i hvala Bogu prestalo me je.Posle toga upocetku nemoj da forsiras mnogo rame na treningu ;)

Evo je tema http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,24976.msg307536.html#msg307536 :)
« Poslednja izmena: Jun 15, 2013, 10:40:27 posle podne dzanki »

Van mreže LemiX

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 204
Odg: Do mase sa povredom
« Odgovor #4 poslato: Jun 15, 2013, 11:08:29 posle podne »
Ja sam imao problem sa desnim ramenom prvi mesec na pocetku treniranja,bolelo me non stop pri potisku ali je najednom iscezao,prosto neprimetno...tek sam skontao nekoliko dana posle,sto znaci da sam se bio navikao na njega! Sad mi se taj bol javi povremeno kad ustanem ujutro,jer u toku noci spavam na stomaku a ruke su mi iznad glave i valjda od tog polozaja!Problem je sto ne mogu drugacije da spavam,ni u jednom polozaju :D

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Do mase sa povredom
« Odgovor #5 poslato: Jun 15, 2013, 11:15:02 posle podne »
Ja sam imao problem sa desnim ramenom prvi mesec na pocetku treniranja,bolelo me non stop pri potisku ali je najednom iscezao,prosto neprimetno...tek sam skontao nekoliko dana posle,sto znaci da sam se bio navikao na njega! Sad mi se taj bol javi povremeno kad ustanem ujutro,jer u toku noci spavam na stomaku a ruke su mi iznad glave i valjda od tog polozaja!Problem je sto ne mogu drugacije da spavam,ni u jednom polozaju :D


Mene je bolelo desno rame. I ja sam skontao da je od spavanja. Verovatno jer spavam na boku na desnoj strani moram desnu ruku, da stavim pod jastuk dok spavam. :D Inace svaka ti cast kako spavas u tom polozaju ja na stomaku nema sanse da zaspim.

Van mreže Serbian Beast

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 574
  • Battle Tested !
Odg: Do mase sa povredom
« Odgovor #6 poslato: Jun 16, 2013, 04:00:20 pre podne »
Proslu masu radio (umereno)  :P sa povredom ramena , ali ne preporucujem :D , imao saobracajku sta je tu je .

Prvo ODMOR dok bol ne popusti (lepo ti je doktor svaki rekao) .
Drugo uzmi neki sup tipa Elasti Joint , Animal Flex , meni su mnogooo pomogli .
Trece kreni da treniras polako sa umerenim tezinama i obavezno neke kreme mazi u toku treninga tipa koje greju itd dok bol ne prodje skroz i dobrooo se zagrevaj pred trening .


Znaci za sada odrzavaj pa onda se baci na masu kako treba , pametnije je :)
POWERLIFTING BECAUSE FUCK YOU !