Jul 06, 2024, 05:53:09 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Kruzni trening u teretani ???  (Pročitano 5470 puta)

Van mreže fudbalinho

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Kruzni trening u teretani ???
« poslato: Mart 21, 2013, 01:57:31 posle podne »
Sta mislite o ucinku kruznog treninga i da li je zaista za nekog ko se bavi sportom (fudbalom) pored teretane korisnije da radi ovaj trening????
Posto mi je pocela sezona i po onome sto sam nasao na netu mislio sam da je dobro da odradim 8-10 vezbi u jednom krugu (ukupno 5-6 krugova sa pauzom izmedju krugova od 90 sec, a izmedju vezbi nema pauze znaci odmah prelazim na sledecu) i da u svakoj vezbi imam 9 ponavljanja s tim sto radim s tezinama koje mogu da podignem jedva 8 puta....da napomenem da sam ovo sastavio u zelji da dobijem i na explozivnosti i na snazi...
Ovako sam rasporedio vezbe:

cucanj sa opterecenjem
rameni potisak
nozna extenzija
siroki zgibovi
nozni pregib
ravni benc
na izolacionoj spravi  za jacanje unut, dela butina
na izolac. spravi za jacanje spolj. dela butina
vucenje na spravi za veslanje

Ovaj trening bi radio 2x nedeljno...
Ovo sam isplanirao oslanjajuci se na ovaj program koji sam skinuo sa neta:
http://www.slideshare.net/BrankaPati/ps-adas-seminar-3-darko-arovi-trening-za-snagu-i-eksplozivnost

Sta mislite o ovom nacinu treniranja?? Meni deluje logicno ali bih voleo da cujem misljenje nekog iskusnijeg

« Poslednja izmena: Mart 21, 2013, 01:59:24 posle podne fudbalinho »

Van mreže Serbian Beast

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 574
  • Battle Tested !
Odg: Kruzni trening u teretani ???
« Odgovor #1 poslato: Mart 21, 2013, 06:03:43 posle podne »
Za pocetak probaj da li ti mozes da izdrzis sve ove vezbe u jednom mahu tj. bez pauze pa vidi sta da menjas .

Kakvo ti je iskustvo sa tegovima uopste , koliko dugo treniras u teretani ?
POWERLIFTING BECAUSE FUCK YOU !

Van mreže fudbalinho

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Kruzni trening u teretani ???
« Odgovor #2 poslato: Mart 21, 2013, 06:28:57 posle podne »
Odradio sam jedan ovakav trening pa zato i ptam cisto da vidim da li je ok ovo sto radim u dugorocnom smislu....inace trening je dosta tezak, noge su posle treninga lagane, nema one tezine, nema upale ali za vreme samog treninga se borim za vazduh jer zahteva dobru kondicionu spremu.....
Treniram u teretani vec nesto vise od godinu dana....pravio sam par pauza od po najvise 20-tak dana, a u zadnja 2 meseca konstantno treniram dakle svake nedelje....za vreme pripremnog perioda sma radio sa velikim tezinama i logicno malim brojem ponavljanja....
Mene najvise brine da ovim treningom NE izgubim na brzini i okretnosti...

Van mreže Serbian Beast

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 574
  • Battle Tested !
Odg: Kruzni trening u teretani ???
« Odgovor #3 poslato: Mart 21, 2013, 07:15:57 posle podne »
Ti se ovde najvise fokusiras na noge , tako da ne verujem da izgubis na eksplozivnosti i brzini .

Jedino mene ovde brine pretreniranost , pazi da ne radis sa velikim tezinama , radi ovo sa tezinama koje mozes da podignes lagano 8-9 puta koliko si vec zamislio i ja bih tu ubacio neke amino kiseline u toku treninga i bcaa pre i posle treninga bas zbog te pretreniranosti .

I ako si bas resio ovakav trening , smanji te krugove za pocetak , pa kako nepredujes ubaci jos koji .
POWERLIFTING BECAUSE FUCK YOU !

Van mreže fudbalinho

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Kruzni trening u teretani ???
« Odgovor #4 poslato: Mart 21, 2013, 09:08:02 posle podne »
Pa definitivno moram da smanjim krugove..smanjicu sa ovih 6 na 4 pa cu da vidim kako to ide...
Ne pijem dodatke nikakve ali sam maksimalno sredio ishranu...do detalja...

Van mreže urlich

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
  • Храброст није порицање ни одсутност страха
Odg: Kruzni trening u teretani ???
« Odgovor #5 poslato: Mart 22, 2013, 04:08:59 posle podne »
Treba ti dobro osmisljen trening program sa osnovom iliti bazom odnosno period rada na snazi, koji je osnova svakog sportiste.Pa kasnije kako se blizi sezona skracujes odmore podizes formu pa onda moze kruzni, i razne druge varijacije treninga specificnih za dati sport.

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: Kruzni trening u teretani ???
« Odgovor #6 poslato: Mart 22, 2013, 08:07:36 posle podne »
Samo nemoj da izvodis ponavljaje brzo kao sto SVI fudbaleri rade kad udju u gym. To je teorija da ne izgube na brzini hahaha kraljevi