Jun 18, 2024, 03:27:56 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.195 poruka u 18.756 tema - 20.950 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: POCETNICKA ISHRANA!  (Pročitano 2237 puta)

Van mreže Aleksandar022

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
POCETNICKA ISHRANA!
« poslato: Januar 05, 2013, 09:16:22 posle podne »
Pozdrav drustvo, evo nov sam ovde, i sa razgovorom sa Pedjom smo dosli na ideju, da ja (ono sto sam mu ispisao) postavim ovde, pa da svi zajedno resimo problem.

Imam 21godinu, visok sam 175cm i imam 60kg. Nisam ranije obracao paznju na ishranu. Kad sam gladan jedem kad nisam ne diram nista i tako su mi se dani zavrsavali.
Imao sam oko 2 - 3 obroka dnevno. Dok nisam bio zaposlen, budio sam se oko podne, nekada i kasnije, oko 14h. Ustanem jedem, budem za kompjuterom, veceram oko 19h, odem do druga, vratim se za kompjuter i budem do 3 ujutru budan. (jer nemogu da zaspim zato sto sam naspavan). Videh da to vise nema smisla, i da bi se totalno bolje osecao kada bi imao nekih 75- 80 kila. Znaci ne treba mi nista specijalno mnogo, od 10tak do 15 kila bi mi idealno doslo.
I odlucio sam da se malo pozabavim sobom i svojim telom.

Tako da sam odlucio da povecam obroke na 6 u toku dana. Bukvalno duplo.
Pa evo da Vam kazem kako sam to odradio npr. danas:

Ustao sam oko pola 9. Doruckovao 5 belanaca (i posto ne mogu da odolim zumancima uzeo sam 1 zumance. Jer sam celoga zivota navikao da jedem "celo jaje"), uz jaja sam nasekao malo kobasica jer takodje, ne mogu da jedem jaja sama. Moram ili malo sunke ili salame ili kobasice, bilo bilo sta, samo da nisu samo jaja. Jbg decko sam sa sela, pa tih suhomesnatih proizvoda imam na pretek. Pogotovo sada, zima je, a mi opleli 4 svinje. Mesa ima za sve goste  ;D  ;D

Oko 11 sam uzeo jednu pomorandzu, mandarinu i popio pola litre jogurta (onaj sa 1,0% mlecne masti iliti Fit)

zatim sam oko 13:30h pojeo jednu tunjevinu, 2 parceta hleba i sasvim mi je bilo dovoljno.
Oko 15:30 uzeo jednu jabuku, mozda 10tak badema i casu soka (neXt-ov od jabuke).

Vecerao sam prasetine, dobrih pola kile sam pojeo, 2 kisele paprike (iz zimnice) to je bilo oko 19h.
Oko 20h sam uzeo i pojeo trecinu Ella sira, i sta znam, svidja mi se onako, iako imam osecaj da mi sasusi sva usta. Kao prasak da jedem. Ali nije mi tesko da ga "grickam" dok nesto gledam na internetu. Bukvalno ne razmisljam sta jedem.

**( mozda bi posle, pred spavanje oko 23h uzeo opet jednu mandarinu ili jabuku, posto sam navikao tako da pred spavanje uzmem nesto u usta, kako se kaze,)

Pa eto to bi bio moj dnevni obrok. Ovim tempom sam pre oko 2, 2.5 godine radio. S tim, sto sam tada bio zaposlen pa sam na poslu, oko 10h ujutru napravim pola vekne hleba, neki majonez, 250-300gr salame i udri do mile volje, ili burek i litra jogurta. I tada sam se ugojio pa dobrih 7 kg SALA! Posto nisam trenirao.

I kada sam prestao tim tempom, opet sam se vremenom vratio na staru kilazu  :(

E sad, ovaj moj obrok sto sam naveo, primetili ste da zaobilazi i da nemam trening nikakav. Ali sam razmisljao da mogu bez treninga samo zivo salo da nabacim, posto mi je za pocetak samo to potrebno. Posle ja mogu u neku teretanu da oblikujem to, ali mi je prvenstveno bitna samo ona maljava mast. Ako me razumete. ;D

Jer kao sto rekoh, niti ovde u selendri imamo neku teretanu, niti nesto slicno teretani. Napolju je isuvise zima da bi sad krenuo da pravim neke tegove itd. Pa me zanima sta vi imate da kazete na sve ovo (osim - tuga i zalost  ;D )

Pedji se nije nimalo svidelo ovo sto sam ispisao, a znam nece ni vama. Kao sto rekoh tucem raznorazno meso i ne gledam da li je previse masno ili nije. I da dodam, da volim za veceru da se dobro 'napucam' mesom, jer kada mi je stomak pun, onda spavam sa osmehom.

Ovaj nacin ishrane sam poceo pre neki dan, i ne mislim da je zdrav, znam da ce me podgojiti ko vola, al mislim da kada bi dobio jos 20tak kila, imao oko 80+kg, onda bi krenuo sa vezbanjem, da izoblicim svoje telo i skinem visak masnoce.

Takodje da dodam da jutarnju kafu ne mogu da zamislim bez cigara, a i cjutarnju cigaru bez jutarnje kafe. :D

Udrite, koljite, cepajte... Nista dobro ne ocekujem, samo bez uvreda, jer znam i sam koliko je to lose  :D Zato sam HITNU intervenciju zatrazio ovde od vas, koji iole znate kako i sta bi bilo najbolje da krenem kako se nebi kasnije preobrazio u svinju. Jer mislim da ako krenem tako, navicicu organizam i posle ce mi svaka dijetica tesko pasti a to je ziva rana za zdrav organizam.

Srdacan pozdrav svima od novajlije  :)
« Poslednja izmena: Januar 05, 2013, 09:28:08 posle podne Aleksandar022 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: POCETNICKA ISHRANA!
« Odgovor #1 poslato: Januar 06, 2013, 11:38:59 pre podne »
lepo
a koji bi cilj bio iz cele te price?
da se ostavis cigara,kafe,.....ili?

Van mreže Aleksandar022

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: POCETNICKA ISHRANA!
« Odgovor #2 poslato: Januar 06, 2013, 02:04:17 posle podne »
Kao sto rekoh - da se nabaci salo.

Van mreže mercurial

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: POCETNICKA ISHRANA!
« Odgovor #3 poslato: Januar 06, 2013, 06:33:26 posle podne »
Da nabacis salo pa to da posle oblikujes u misice. To je nemoguce. Salo se ne pretvara u misic, niti se salo oblikuje. Nema potrebe nabacivati salo da bi bio tezi, osim ako nisi sumo rvac. Procitaj jednu od milion tema o ishrani i kreni u teretanu. Jedi koliko dobro mozes, a koliko ne mozes nastavi da jedes junk koji vec jedes.

Van mreže pterodaktil

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: POCETNICKA ISHRANA!
« Odgovor #4 poslato: Januar 07, 2013, 12:45:33 pre podne »
Evo ja da napisem nesto (iako uopste nisam iskusan,niti kompetentan da dajem savjete)

Znaci koliko sam ja vidio iz teksta,ti si sada mrsav i ti bi zelio da nabacis sala,jos 10-15 kg sala i onda to u teretani da pretvaras u misice,da izvajas tijelo,e to ne moze.
Znaci ako ti nabacis 10-15 kg sala ti ako zelis da to pretvoris u misice ti moras da skidas to salo pa da gradis jovo nanovo misice.Ti sad oces da gubis vrijeme i da ides u minus,pravis salo,pa gubis salo,pa pravis misice,umjesto da krenes jednostavno "da pravis" misice

Van mreže Aleksandar022

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: POCETNICKA ISHRANA!
« Odgovor #5 poslato: Januar 07, 2013, 01:12:19 pre podne »
Kao sto rekoh, ne razumem se u te stvari. Ja sam mislio da to ide tako ^^
Inace, rekao sam da nemam kuci nikakve tegove niti bilo sta, teretane u selu nema. Pa da li su dovoljni npr samo sklekovi, trbusnjaci, ponekad kad je toplije napolju neki zgibovi ili.. da cekam prolece? :)

Evo danas, za badnji dan, koji je naravno postan dan, nisam nesto preterano mnogo jeo. Krompir, dzem, med, suve smokve,sljive, orahe, neko voce i sve to lagano "posno" jelo.
Ali zato sutra ce na stolu biti prasetina i sve najmasnije sto organizam moze da podrzi. To mi je veliki problem, jer sam od vajkada naucio sve da jedem, samo je bitan metabolizam sto sve mi to brzo svari, izbaci, i na kraju jako malo masti zadrzi.

Prosto ne znam kako toga da se otarasim, kada samo pogledam u ono, sve mi oci zasijaju :D Tako da i trazim da mi se barem preporuci sta bi u toku dana bilo idealno, jer od sutra je sve na meniju. Voleo bi kada bi neko ovde ispisao ili me uputio koji bi mi bi najbolji nacin bio za ishranu. Takodje i trening dnevni. Koliko bi mi bilo dovoljno da sve postepeno ide - i misici i gojaznost. Nadam se da me razumete.

Eto na primer, uzeo sam one ovsene pahuljice - i sada,  da li ih je dobro potopiti u mleko, ostaviti da malo upiju i pojesti. Na primer za dorucak. Ili zasto treba izbegavati zumance..

Citao sam dosta o ishrani, i svako kaze drugacije. Neko kaze jedi sve, neko ovo, neko ono.. i tako dolazi do zabune. :/

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: POCETNICKA ISHRANA!
« Odgovor #6 poslato: Januar 07, 2013, 01:18:47 pre podne »
Pa da li su dovoljni npr samo sklekovi, trbusnjaci, ponekad kad je toplije napolju neki zgibovi


Ne....



Prosto ne znam kako toga da se otarasim, kada samo pogledam u ono, sve mi oci zasijaju


Jednostavno ubedis sebe,sve se moze...



Citao sam dosta o ishrani, i svako kaze drugacije. Neko kaze jedi sve, neko ovo, neko ono.. i tako dolazi do zabune. :/

Da si citao dosta ne bi obracao paznju na te koji kazu jedi sve....

I jos jedna stvar,misici se stvaraju godinama,cak i kad se ispune svi,ali svi uslovi,da budu da tako kazem idealni opet su potrebne godine...
Neces 15 kg sala kasnije pretvoriti u misice vec ces plakati i lupati glavom kad bude trebalo da se skine,jednostavno potrebno je vreme za kvalitet...


                               www.fitnessclubvladica.com

Van mreže Aleksandar022

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: POCETNICKA ISHRANA!
« Odgovor #7 poslato: Januar 07, 2013, 01:35:07 pre podne »
Pa dobro, to znam... Ne mislim ja da ce biti idealno posle mesec dana. Naravno da planiram na duze staze time da se bavim :) , zato i trazim ono, za pocetak sto bi bilo najbolje.
I'm begginer :D

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: POCETNICKA ISHRANA!
« Odgovor #8 poslato: Januar 07, 2013, 02:03:23 pre podne »
Trebao bi da sredis ishranu jer ona nema veze samo sa izgledom vec i sa zdravljem....
To je ono sto je primarno....


                               www.fitnessclubvladica.com