Septembar 09, 2024, 05:35:29 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: Cisto da proverim  (Pročitano 5418 puta)

Van mreže Kimineiskusni

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
  • Udri..
Odg: Cisto da proverim
« Odgovor #15 poslato: Jul 27, 2012, 08:06:23 posle podne »
Da brate mrsav sam...    E sad jel zna neko kako da izracunam koliko mi kalorija treba na dan..Video sam nesto od 10 do 18 god da se mnozi sa 17.5 x 53-moja kilaza.. i ispande oko 930..
« Poslednja izmena: Jul 27, 2012, 08:09:07 posle podne Kimineiskusni »

Van mreže mrblack634

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Cisto da proverim
« Odgovor #16 poslato: Jul 27, 2012, 08:07:51 posle podne »
2g/kg to je za svaki kilogram po 2g proteina a ti imas 53 kila i 2g puta 53kila toje 106 a ti se trudi da uneses bar 100...ako si u mogucnosti mozes i vise ;) ali nemoj da preterujes jer ne vazi pravilo sto vise proteina to bolje

Van mreže mrblack634

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Cisto da proverim
« Odgovor #17 poslato: Jul 27, 2012, 08:12:38 posle podne »
Ukucaj na google calorie calculator ili kalkulator kalorija imas dosta sajtova za to i nekoliko pitanja

Van mreže mrblack634

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Cisto da proverim
« Odgovor #18 poslato: Jul 27, 2012, 08:17:20 posle podne »
Cekaj koliko imas godina ti ?

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Cisto da proverim
« Odgovor #19 poslato: Jul 27, 2012, 08:42:29 posle podne »
A jbg mogao si sve u jednom postu ;)

Mnogo jeste ali nije problem dokle god ne tuku  ;D , elem bolje da mu visak dolazi iz proteina negoli da se trpa secerima.
Sve zavisi kako stoji finansijski, ako lova nije problem samo nek rostilja protein.
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Cisto da proverim
« Odgovor #20 poslato: Jul 27, 2012, 08:55:54 posle podne »
Ljudi,a uh?
Njih ste zaboravili. :)

Van mreže mrblack634

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Cisto da proverim
« Odgovor #21 poslato: Jul 27, 2012, 08:56:14 posle podne »
 Poslao sam mu ja text za masu...sve je objasnjeno i za proteine,Uh,masti,trening znaci sve ;)
« Poslednja izmena: Jul 27, 2012, 08:57:54 posle podne mrblack634 »

Van mreže Kimineiskusni

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
  • Udri..
Odg: Cisto da proverim
« Odgovor #22 poslato: Jul 27, 2012, 11:01:57 posle podne »
Imam 16 god...I da zaboravio sam da napomenem da radim kuci....Znaci skoro sve sa tezinom tela .. Samo ruke i po nesto tegovima.
« Poslednja izmena: Jul 27, 2012, 11:03:31 posle podne Kimineiskusni »

Van mreže mrblack634

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Cisto da proverim
« Odgovor #23 poslato: Jul 28, 2012, 11:05:56 pre podne »
Tako ces malo teze da dobijes na masi

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Cisto da proverim
« Odgovor #24 poslato: Jul 28, 2012, 11:26:27 pre podne »
zapravo, to da li vezbas kuci ili u teretani nema neke preterane veze, da li ces da dobijes na masi...  :)

Prosto receno, ako unosis vise kalorija nego sto potrosis dobijaces na masi (u zavisnosti kakve su te kalorije, iz kakve klope, zavisice da li ce ti dobijeni kg biti manje ili vise kvalitetni, odnosno koliko ces sala da navuces.) Ovo bi podrazumevalo da moras da imas evidenciju ili bar jako dobru predstavu sta u toku dana jedes kao i kolike su tvoje dnevne potrebe, i koliko klope moras da uneses da bi napravio taj visak, sta koliko ima kcal itd.Niko normalan ne moze da ti napise jedi tacno toliko i toliko toga i toga u to i to vreme, osim ako ne poseduje moci gledanja u kristalnu kuglu ili predvidjanja buducnosti, tako da je najbolje da malo procitas po delu foruma nutrition, i da probas da napravis neki jelovnik prilagodjen tvojim mogucnostima (u svakom smislu), a ovde si svakako dobio smernice kako i sta bi trebalo (mozes da pocnes sa 3gr ug po kg telesne tezine pa da povecavas, a proteine da pocnes sa 1.5gr po kg pa da povecavas).

U search probaj da ukucas TDEE i BMR kalkulator, kao neki pocetak, ali nikako kao jedino merilo kojim ces se voditi.

P.S. kalorije iz pljeskavica, majoneza, pavlake, pice, cokoladnog mleka, palacinki, sendvica, proteini iz pasulja i kikirikija, neumerenog konzumiranja mleka,ili ugljeni hidrati iz plazme ili cokolade nisu najbolji izbor da pocnes celu pricu.SAMO POLAKO i STRPLJIVO.

Svakako da je velika prednost vezbanja u teretani sto ces misice lakse/brze da stimulises na rast (veci izbor sprava, razliciti uglovi pod kojima mozes da ih pogodis i sl.).Neces postati http://en.wikipedia.org/wiki/Ronnie_Coleman ukoliko udjes u teretanu (kapiram da je i finansijski faktor bitan).Iskoristi godine i potencijal koji imas, oznoji bulju, i uzivaj u ribicama za koju godinu.

Eto drugarski savet... :)

Van mreže Kimineiskusni

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
  • Udri..
Odg: Cisto da proverim
« Odgovor #25 poslato: Jul 28, 2012, 01:22:04 posle podne »
Nije bitno dal cu teze ili lakse dobiti.Vazno je da se dobije...

Van mreže Kimineiskusni

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
  • Udri..
Odg: Cisto da proverim
« Odgovor #26 poslato: Jul 28, 2012, 01:26:36 posle podne »
Probacu ovako neko vreme..

Ponedeljak:grudi
Utorak:ledja
Sreda:ramena
Cetvrtak:odmor
Petak:ruke
Subota:noge
Nedelja:odmor     


I jaca ishrana..Pa da vidimo dal ce biti  rezultata :)

Van mreže NikolaJov

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Cisto da proverim
« Odgovor #27 poslato: Avgust 06, 2012, 01:15:53 pre podne »
Druzee, pa ti prvo moras da krenes da jedes da bi se vratio u zivot, a onda da ubacis jak trening.
Kroz nedelju dana dizi kilazu za po kilo, pa kasnije kreni za 2 kg itd kako napredujes.
I obavezno radi noge, butine i listove, nemoj da ti ostanu I I - ovakvi nego da bude () () .
Jedi dosta UH takodje.