Septembar 21, 2024, 11:28:20 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Problem sa viskom koze :)  (Pročitano 2844 puta)

Van mreže Aca_2908

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Problem sa viskom koze :)
« poslato: Jul 06, 2012, 07:27:33 pre podne »
Pre svega, cao svima, novi sam na ovom forumu, potrebna mi je pomoc, tj savet :). Pre nekih 6 meseci ima sam 105kg, sredjenom ishranom, dobrim treninzima smrsao sam na 87kg. E, sad nema najvise muci visak koze, tj da li cu imati visak koze na stomaku??? Za sad nemam, ali planiram da skinem jos koje kilo :D. Inace imam 21 godinu, visok oko 185cm! Svaki savet mi dobro dosao? Hvala

Van mreže Mićko

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
  • Is this real life ?
Odg: Problem sa viskom koze :)
« Odgovor #1 poslato: Jul 22, 2012, 05:40:03 posle podne »
Bitan je kontinuitet tj. da shvatis da trebas da brines o svom izgledu/zdravlju ne samo pola godine, nego citav zivot, jednostavno da ti to postane 'lifestyle'. Moras da budes svestan sta jedes, jer je hrana najveci deo uspeha, pa tek onda ide trening,genetika itd...Kilogrami nisu toliko bitni, nego procenat masnoce u telu (bodyfat). Cilj treba da ti bude da kroz trening i ishranu smanjujes bf na npr. 10% ili nize, a povecevas misicnu masu, a to traje godinama, tj. nista nije instant i bez minimalno 2-3 godine rada nemoj da ocekujes puno. Samo nastavi da treniras, jedes lepo (uz neki cheetmeal naravno, 1-2 nedeljno), nemoj da razmisljas o kilogramima i kozi, a telo ce odraditi sve ostalo.
A wise man once said…. Haters gonna hate!

Van mreže Rade Serbedzija

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Problem sa viskom koze :)
« Odgovor #2 poslato: Jul 23, 2012, 02:13:13 pre podne »
Bez lazi bro dacu ti istinu koja glasi ovako ako imas visak kilograma i odlucio si da smrsas kao sto vidim krenulo ti je za rukom moras da shvatis da trening i zdrava i sredjena ishrana treba da ti udje u naviku kao sto brises ili peres dupe kad obavis veliku nuzdu :) moram da budem ovako specifican da bi sto bolje razumeo :D dakle ovako kada skines bodyfat procenat masti (ako je ekstremno brzo u vecini slucajeva nije dobro jel koza nestigne da se adaptira i moze biti da ostane visak koji i nije morao) u ogranizmu na neki razuman nivo videces dali imas problem sa visokom koze ili nemas,ako imas problem sa viskom koze postoje 2 opcije opcija 1 ako ti  je koza elasticna kroz neki kraci period docice na svoje mesto i bice sve ok i opcija 2 kroz bilo kakav trening i sredjenu ishranu nikad neces moci da skines tu kozu vec ces morati da ides na operaciju koja se zove iznad pupka ako imas visak koze abdominalna plastika ako je ispod puka onda je mini abdominalna plastika i cena se krece od 1500 do 4000 evra,iskreno vecina ljudi koji su duzi vremenski period bili buckasti ili mozemo reci debeli kad naglo smrsaju imaju taj problem i u vecini slucajeva moraju hiruskim putem da skidaju to necu da te plasim ali to ti je gola istina retki su oni koji imaju jako kvalitetnu kozu (u najvecem slucaju ektomorfi i mezomorfi) zasto sto kroz istrazivanja koja sam vrsio uglavnom ljudi koji imaju losiju kozu to jest manju sposobnost da se adaptira i nije elasticna kao kod prve 2 vrste kad smrsas su endomorfi ubedljivo imaju najgoru mogucu kozu samim tim ti govori da ljudi koji su skloni naglom gojenju i visku kilograma su sami endomorfi i u manjem broju naravno mezomorfi.