Septembar 22, 2024, 08:32:55 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Gulas improvizacija. xD  (Pročitano 2693 puta)

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Gulas improvizacija. xD
« poslato: Februar 15, 2012, 12:45:02 pre podne »
Videh u Merkatoru Carnexov govedji gulas od 400g. Sterilisan je, samo se prokuva 10min i spreman je za jelo (tako pise). E sad, intersuje me jel probao neko to i kakve su nutritivne vrednosti posto na netu ne mogu da pronadjem?  :-\


Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Gulas improvizacija. xD
« Odgovor #1 poslato: Februar 15, 2012, 03:39:32 pre podne »
S'obzirom da uzimas po 100gr dextroze, onda ovaj gulas ima OK sastav :)
Salu na stranu, ne treba ti nikakva nutritivna tabela, gulas je gulas...ako gledas sa BB strane naravno da je los.
Uostalom, kupi, skuvaj (podgrej) pa ces da vidis sta se nalazi na povrsini tanjira i bice ti jasno :)

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Gulas improvizacija. xD
« Odgovor #2 poslato: Februar 15, 2012, 08:57:42 pre podne »
Uh, dobro me podseti, jos i malo dekstroze odozgo da se pospe i vrh rucak. :P Salim se, pretpostavio sam i ja da se nalaze komadici mesa u nekoj bombi masnoce, al me privuklo tih 10 min pa rekoh da vidim sa ostalima jel probao neko. Dobro Mico, mnogo ti tenk ju sto si se javio. :)

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Gulas improvizacija. xD
« Odgovor #3 poslato: Februar 15, 2012, 01:04:13 posle podne »
ma i da je dobro to je preskupo konzervirano kupovati.....Kupim sebi kilu junetine nemasne..skuham i imam mesa za 5-6 obroka....meni tako najisplativije...

Spartak

  • Gost
Odg: Gulas improvizacija. xD
« Odgovor #4 poslato: Februar 15, 2012, 01:49:52 posle podne »
ne nesto sto bi se jelo na svakodnevnoj bazi, ali ko ne radi dijetu i ko se ne sprema za takmicenje, ako je u guzvi i ne moze da stigne...jbg roknes i cao.Bolje nego pizza i sladoled u svakom slucaju

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Gulas improvizacija. xD
« Odgovor #5 poslato: Februar 15, 2012, 06:25:59 posle podne »
evo opsirnije...ja sam ovo zdrao na moru,ustedi pare, a pojedes nesto kuvano...od tih carneks gotovih jela gulas je mislim najbolje i najskuplje...zato sto je unutra samo meso(i to ok meso)  i sos...a probao sam sva ta kuvana gotova...
uskus...so,so,zacini,so,zacini i jos malo soli...i mekano lepo meso...
da je nesto dobro jelo nije,da je kvalitetno nije (narocito za bb),osnovni utisak masno i slano,ali lepo :) ..da ga jedes svaki dan smucilo bi ti se...ali kad nejedes kuvano 4-5 dana,zivis na girosima i sranjima i dohvatis 2 ova pakovanja,sa pola kile hleba,ili malo makarona...olizes tanjir i podrigujes na smrt narednih 10 sati i prisecas se kako si se najeo...onako usvinjis se lepo...za paradajz turizam dobra stvar,ali za varijantu da pravis kuci,ne vidim potrebe...

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Gulas improvizacija. xD
« Odgovor #6 poslato: Februar 15, 2012, 08:49:21 posle podne »
Moram probati u junk danu. Naravno, nisam ni mislio da se jede ovo svaki dan. :) Imam neke ideje da bi ovo moglo biti dobro kao preliv za spagete.  ;D

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Gulas improvizacija. xD
« Odgovor #7 poslato: Februar 16, 2012, 01:08:52 pre podne »
A cemu tolika opsednutost kuvanim jelima?
Jel zato sto bake kazu da ce da nam se zavezu creva ako ne jedemo kuvano :)
Ja nisam mesecima jeo nista kuvano, osim kuvanog pirinca :D
Bitno je imati vlakana u ishrani, i sigurno je bolje i zdravije pojesti sveze povrce nego ono koje je termicki obradjeno prilikom spremanja corbe, gulasa itd.

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Gulas improvizacija. xD
« Odgovor #8 poslato: Februar 16, 2012, 01:44:11 pre podne »
ja volim kuvano vise nego ista...vise volim gulas nego pljeskavicu ...a corbe tek...
kada sam bio na dijeti sanjao sam pasuljcinu i rebarca :P

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Gulas improvizacija. xD
« Odgovor #9 poslato: Februar 16, 2012, 08:51:08 pre podne »
A cemu tolika opsednutost kuvanim jelima?
Jel zato sto bake kazu da ce da nam se zavezu creva ako ne jedemo kuvano :)
Ja nisam mesecima jeo nista kuvano, osim kuvanog pirinca :D
Bitno je imati vlakana u ishrani, i sigurno je bolje i zdravije pojesti sveze povrce nego ono koje je termicki obradjeno prilikom spremanja corbe, gulasa itd.

Tako je. Vlakna su ono sto cini da nas probavni trakt radi kako treba (uz odredjenu kolicinu vode),a da li je nesto kuvano ili ne nije toliko bitno-mada neke komponente ishrane tako postaju svarljivije i lakse se probave, ali obicno i izgube dosta od svoje hranljive vrednosti. Uz ta industrijska jela se niko usrecio nije, puna su soli, aditiva, losih masnoca, Na-glutaminata, konzervanasa, u njih ide uvek meso losijeg kvaliteta, uglavom nijedan razlog za konzumaciju istih.

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Gulas improvizacija. xD
« Odgovor #10 poslato: Februar 16, 2012, 12:31:16 posle podne »
Citat
izgube dosta od svoje hranljive vrednosti

poenta price ;)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Gulas improvizacija. xD
« Odgovor #11 poslato: Februar 16, 2012, 12:58:32 posle podne »
Kemis smisli novi nadimak , imas da biras izmedju Dekstroza i Gulas:>
Men sana in corpore sano !

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Gulas improvizacija. xD
« Odgovor #12 poslato: Februar 16, 2012, 01:15:10 posle podne »
E jbg, ja pitao jel probao neko pa da prenese utiske, vi sad pricate o kuvanom jelu i zavezanim crevima. :P Ofc da nisam mislio da jedem ovo umesto belog mesa svaki dan vec kad sam u zurbi ovo dobro dodje posto ima iole mesa, a gotovo je jelo.

@Vlada
Pa sad, mislim da bi Guldex bilo ok.  8)

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Gulas improvizacija. xD
« Odgovor #13 poslato: Februar 16, 2012, 03:37:33 posle podne »
pa eto preneo sam ti ja detaljno utiske...sigurno da nije nista kvalitetno i dobro...sama so,zacini,mast i  meso...za obrok kuci mi nije nikada palo na pamet da kupim,ne vezano za kvalitetnu ishranu ili ne..jenostavno dobro je kao nuzno zlo i nista vise od toga...
kuvao to 10 minuta ili piletinu 15,ili isprzio jaja za 3 min, isto ti je...neces se spasiti...uostalom kupi 1 pakovanje pa probaj,nece ti nista biti...
« Poslednja izmena: Februar 16, 2012, 03:41:55 posle podne Black&Decker »