Septembar 24, 2024, 01:18:05 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.311 poruka u 18.765 tema - 20.971 članova - Poslednji član: RobertbeP
X3MShop banner

Autor Tema: Jos jedan pocetnik sa dosadnim po 100x prezvakanim pitanjima... ;-)  (Pročitano 2109 puta)

Van mreže SonyBoy

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Jos jedan pocetnik sa dosadnim po 100x prezvakanim pitanjima... ;-)
« poslato: Decembar 27, 2011, 09:31:07 posle podne »
znam .na svakom forumu isto pitanje i slede isti odgovori: citaj,koristi pretragu,pisalo se toliko puta o tome... itd.
ali ja se sada zaista prvi put nalazim u situaciji da nemam volje da listam milion tema i milion postova o tako jednoj prostoj temi za obicnog pocetnika...


pre svega zelim prvo sve da vas pozdravim i pozelim srecne novogodisnje i bozicne praznike.

moje prvo pitanje bi izgledalo otprilike ovako-

Imam 32godine,178-180cm nesecam se zadnji put kad sam se merio.
tezina 63-64kg.
mrsav do zla boga. fizicki i psihicki besprekorno zdrav,sto je i najbitnije.

Nekada davno jos kao srednjoskolac sam isao u teretanu aktivno godinu dana,i tada sam bio u opakoj formi...
sad vec i zbog godina a pre svega zbog kancelarijskog posla sam dosta utanjio...smrsao ,oslabio..

imam volju.Zelim da poradim ozbiljno na sebi,ne zelim da se bavim ozbiljnim bodibildingom ,vec samo da svoje telo dovedem u pristojno stanje,ali da se primeti da se tu nesto radi :-)

Nisam za odlazak u teretanu, jednostavno nemam vremena zbog posla, a i iskreno ne prijaju mi guzve u zatvorenom prostoru.Planiram ovih dana da kupim neki solidan gladijator i par rucnih tegova i neku sipku,pa lagano...kucna varijanta.

imam problem sa kilazom,vec zadnjih 10god tu je 62-67kg otprilike. iskren da budem fali mi apetita,nemogu da jedem bas sve i svasta,volim zdravu ishranu i koliko mi to znanje i vreme dozvoljava ,i konzumiram.pre 15 dana sam procitao negde na forumu da je pivski kvasac u tabletama dobar za apetit,i od tada ga koristim ,ali nisam bas primetio neko poboljsanje...

Ovde sam da mi date savete,kako da pocnem.ishrana mi je najveci problem... sta kupovati,kako spremati.na koji nacin i kada konzumirati,pretpostavljam da i bez suplemenata moj napredak nece biti onako kako ja ocekujem i zelim,tako da sam spreman i na to.novac mi i nije neki problem,ali naravnio nebih ga trosio na nepotrebne ili preskupe suplemente.

znaci treba mi neki program ishrane,sta kupiti,kako pripremati,sta kada za koji obrok konzumirati ,u kojoj kolicini...
kako ide ta prica sa suplementima. nisam bas upucen ni u to. unos kalorija,proteina, itd..bas nista ne znam. a zelim da znam,

znam da cete se svi sada uhvatiti za glavu,zasto opet neki novi postavlja ista glupa pitanja,ali zaista znam da svi mozete da pomognete iskrenim savetima na ovakvom mom primeru da napravim neki boljitak na svom telu.

mozemo i neki kontakt preko skajpa da napravimo.

ja sam ovako poceo svoj problem,a sad vi ako mozete i zelite ,savetujte :-)

hvala

inace bavim se servisiranjem mobilnih telefona i prodajom opreme,pa eto mozda i ja nekome mogu da pomognem.

« Poslednja izmena: Decembar 27, 2011, 09:41:18 posle podne SonyBoy »

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Jos jedan pocetnik sa dosadnim po 100x prezvakanim pitanjima... ;-)
« Odgovor #1 poslato: Decembar 27, 2011, 09:43:55 posle podne »
Kako ti izgleda dan, sta jedes, svi debeli u tim godinama a ti mrsav:-)?
Men sana in corpore sano !

Van mreže SonyBoy

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Jos jedan pocetnik sa dosadnim po 100x prezvakanim pitanjima... ;-)
« Odgovor #2 poslato: Decembar 27, 2011, 10:28:43 posle podne »
debeli oni koji su zenjeni :-))

ustajem uglavnom oko 8h,pa sad zavisi ,doruckujem oko 9-10   rucam oko 3-4.veceram kad ogladnim. nekad u 8 nekad u 10 ko sad.
izmedju obroka nisam imao naviku da uzinujem. ali popijem neku cedjenu pomorandzu sa plazmom, ili neki vocni kup banana,kivi,jabuka pomorandza sa malo cokolade..  zadnjih meseci za desert ponekad uzmem ovsene pahuljice,choko ukus,sa mlekom, jedno 100-150gr.

ne hranim se pizzama i brzom hranom, uglavnom standardna domaca kuhnjska radinost,kuvano za rucak obavezno.volim piletinu za rucak,volim pilav,volim pastrmku sa rostilja da uzmem u mesari preko puta,tunjevinu sam poceo cesce u zadnje vreme,vidim da je preporucujete po forumu. uglavnom dorucak se svodi na nesto suhomesnato. jaja przena ,sa salninom ponekad, kacamak sa slaninom pecenom , kuvana jaja,sir.

ali nisu to neke kolicine koje ja pojedem, jednostavno se zasitimsa nekom manjom porcijom uglavnom. mada nekad mi se desi i dve kutlace pasulja :-)




Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Jos jedan pocetnik sa dosadnim po 100x prezvakanim pitanjima... ;-)
« Odgovor #3 poslato: Decembar 27, 2011, 10:57:04 posle podne »
Ishrana koja je osnova ti je jako losa,gotovo nikakva.
Gledaj da povecas broj obroka na 5-7 i da unosis dnevno 2-2,5gr proteina i 4gr UH na kg telesne tezine.

Sto se tice jelovnika,evo ti tema,na prvih par strana ces naci dosta jelovnika...izaberi neki,koriguj prema svojim mogucnostima,i postavi pa cemo da vidimo sta i kako dalje.

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,20283.0.html

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Jos jedan pocetnik sa dosadnim po 100x prezvakanim pitanjima... ;-)
« Odgovor #4 poslato: Decembar 28, 2011, 06:19:56 pre podne »
sony dobro dosao
pre svega moras da razumes a vidim da si krenuo pravim putem da je tebi potreban cal SUFICIT
to bi prevedeno znacilo da za porast tvoje telesne tezine bi trebalo da unosis bar 60-70% vise cal nego sto ih sada unosis ili da jedes bar jos 2 ili 3 obroka dnevno sto kako vidim za tebe je prilicno neostvari u ovom trenutku.
to sto se hranis zdravo kako kazes je veliki plus na putu ka ostvarenju tvog cilja i to ne treba da te brine.
ono sta ti je potrebno a vlada ti je objasnio je da se tvoj dnevni unos B podgine na bar 1.8 gr po kg jer vlada je rekao idealnu cifru ali nisam siguran da ti u ovome trenutnko to i mozes da uradis a da UH podgines cak na 5 gr po kg tel/tezine.
nemam nesto vremena ovih dana pa tako i vaj put nisam racunao koliki je tvoj ukupan dnevni cal unos ali s obzirom da je vec stanje kako ti kazes 10 god (kg dole/kg dole) to znaci samo jedno a to je da si navikao svoje telo na jedan i odredjeni i konstatni unos nekog broja cal i to je to
da bi se to promenillo kao sto rekoh moras da povecas cal unos.
za pocetak moj ti je savet da se baziras na nekim oblicima praskova koji su bogati sa cal a da izbegavas tablete za otvaranje apettia jer tebi apetit je prilagodjen stanju kakvo jeste i ubraznje istog nece doneti nista dobro u tvom slucaju jer ti jednostavno nemas vremena posle da ispostujes cal koje ce ti biti potrebne
sto se tice vezbanja
pa za pocetak taj gladijato i moze biti koristan ali dugorocno gledjauci i nije bas neko resenje
ali dobro/o tome po tom
sada to apsolutno i nije bitno vec je bitno da imas neku fizicku aktivnost a taj gladijato ce da zadovolji tvoje potrebe

Van mreže MirkoPG

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Odg: Jos jedan pocetnik sa dosadnim po 100x prezvakanim pitanjima... ;-)
« Odgovor #5 poslato: Decembar 28, 2011, 02:35:35 posle podne »
i ne oklijevaj da jedes i malo kasnije uvece :)
...idemo treninzi ko nekad...

Van mreže SonyBoy

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Jos jedan pocetnik sa dosadnim po 100x prezvakanim pitanjima... ;-)
« Odgovor #6 poslato: Decembar 29, 2011, 08:46:52 posle podne »
zeleo bih da cujem i iskustva ljudi koji su pocinjali kao ja... kako ide  prica sa gainerima..

hm. nije valjda da nije bilo osoba u slicnoj situaciji.... vec se svi rodili nabildovani ?? :-)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Jos jedan pocetnik sa dosadnim po 100x prezvakanim pitanjima... ;-)
« Odgovor #7 poslato: Decembar 29, 2011, 09:03:51 posle podne »
Svi smo se rodili kao Arnold osim par ljudi:-). Valjda znas da smo nebeski narod
Men sana in corpore sano !

Van mreže SonyBoy

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Jos jedan pocetnik sa dosadnim po 100x prezvakanim pitanjima... ;-)
« Odgovor #8 poslato: Decembar 29, 2011, 09:48:38 posle podne »
:-)

aj sad malo ozbiljno,zaista