Septembar 25, 2024, 12:21:21 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana(savjeti,komentari)  (Pročitano 2372 puta)

Van mreže mamba24

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Ishrana(savjeti,komentari)
« poslato: Novembar 19, 2011, 10:32:04 posle podne »
Pozdrav svima,volio bih da prokomentarisete malo moju prehranu..cilj mi je masa..trenutno sam 182cm-76kg...
sedmicno imam 5 treninga kosarke i 4 treninga teretane...koristio sam onu neku formulu i dosao do rezultata od oko 3400 kalorija koje bi trebao unosit da bi dobijao na masi..eto ako moze koji komentar uzimajuci u obzir sve ovo gore navedeno

7:00 h -100gr zitarica + 3 kasike meda + malo mljevenog plazma keksa
10:00 h(u skoli)- 4 Sendvica sa purecim prsima i crnim hljebom
13:00 h -6 jaja,3 kriske crnog hljeba
16:00 h-200-300gr nekog mesa(puretina,piletina,teletina)+100gr UH(riza,tjestenina,krompir)
18:00 h -Tuna ili neka druga riba iz konzerve + 4 kriske crnog hljeba
20:00 h -100-200gr nekog mesa + 100gr UH
22:30 h-Bademi,orasi,kikiriki(40gr)+Posni(50gr)
whey+glukoza kad imam trening

to je otprilike to,s napomenom da kada imam treninge promijenim malo raspored ali uglavnom kolicina hrane je ista..ponekad ubacim samo UH obrok prije kosarkaskog treninga...zanima me je li navedena kolicina UH dovoljna za sve moje navedene aktivnosti...
Hvala

Van mreže Rade Serbedzija

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Ishrana(savjeti,komentari)
« Odgovor #1 poslato: Novembar 21, 2011, 10:55:53 posle podne »
Ja mislim da moras jos malo da procitas forum,300g mesa odjednom ??? plazma :) neide to...sve zavisi koliko si voljan da pravilno odradis masu ne kazem da tu i tamo ne mozes da pojedes plazmu ali ishranu moras da regulises malo drugacije ako ti je cilj pravilno da dobijas masu,ako nepravilno odradis dobices misice koliko toliko ali ces i dobiti gomilu masti viska,moj savet procitaj jos malo forum sto se tice ishrane kako bi maksimalno iskoristio sve u tvoju korist da bi dobio najbolje moguce rezultate.

Van mreže mamba24

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Ishrana(savjeti,komentari)
« Odgovor #2 poslato: Novembar 21, 2011, 11:48:29 posle podne »
Ja mislim da moras jos malo da procitas forum,300g mesa odjednom ??? plazma :) neide to...sve zavisi koliko si voljan da pravilno odradis masu ne kazem da tu i tamo ne mozes da pojedes plazmu ali ishranu moras da regulises malo drugacije ako ti je cilj pravilno da dobijas masu,ako nepravilno odradis dobices misice koliko toliko ali ces i dobiti gomilu masti viska,moj savet procitaj jos malo forum sto se tice ishrane kako bi maksimalno iskoristio sve u tvoju korist da bi dobio najbolje moguce rezultate.

hvala ti pa si bio dobar pa odgovorio,cekam vec 2 dana..sto se tice mesa ne jedem bas 300 grama,to sam onako lupio...ajde nebitno to se da sredit,citao sam dosta o ishrani,samo me zanima navedena kolicina ugljikohidrata da li je dovoljna da ostanem u kalorijskom suficitu uz sve navedene treninge...a plazma,kontam ono nije na odmet ubacit je malo ujutru :) eto hvala ti jos jednom...

Van mreže Rade Serbedzija

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Ishrana(savjeti,komentari)
« Odgovor #3 poslato: Novembar 22, 2011, 12:02:15 pre podne »
Sto se tice ugljen hidrata moj savet ti je da se drzis samo braon pirinca mozes i ovasne naravno,treba da gledas da uneses 2.5g proteina po kg telesne mase i bar 4g ug po kg recimo pirinac ima 80g na 100g znaci gledas ga kao sirovog na 100g ima 80g i onda odredis koliko tebi treba(kad ga skuvas on povuce dosta vode i dobije na masi to je nebitno racunaj ga znaci samo kao sirovog) veoma jednostavno,pirinac je savrsen ugljen hidrat jer se polako otpusta sa potrebama tvog organizma,sad kad znas koliko treba mozes sam da izracunas veoma lako dalje sto se tice masti drzi se dobrih nece ti biti nista ako pojedes par grama tu i tamo viska kroz brzu hranu kad nestignes obrok pojedi pljeskavicu nebitno ono sto je bitno je da odrzavas taj balans da stalno jedes svaka 3 sata,(gledaj da ispostujes znaci sto pravilnije,neopterecuj se ako pojedes neko sranje tu i tamo od hrane)od masti koristi maslinovo ulje ekstra vergine i bademe lesnike orahe itd....odlican su izvori dobrih masti i veoma su kaloricini i zdravi,gram masti ti inace ima 9 kcal,protein i ug po 4 kcal,gledaj da uneses bar 500 kcal vise u ishrani tokom dana kad treniras a kad ne u danim odmora odrzavaj ja ostavim 100-200 kcal vise...najbinitiji ti je 1 obrok cim se probudis i onaj posle treninga po meni.

Van mreže Branislav1984

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 577
Odg: Ishrana(savjeti,komentari)
« Odgovor #4 poslato: Novembar 22, 2011, 09:14:32 pre podne »
Sto se tice ugljen hidrata moj savet ti je da se drzis samo braon pirinca mozes i ovasne naravno,treba da gledas da uneses 2.5g proteina po kg telesne mase i bar 4g ug po kg recimo pirinac ima 80g na 100g znaci gledas ga kao sirovog na 100g ima 80g i onda odredis koliko tebi treba(kad ga skuvas on povuce dosta vode i dobije na masi to je nebitno racunaj ga znaci samo kao sirovog) veoma jednostavno,pirinac je savrsen ugljen hidrat jer se polako otpusta sa potrebama tvog organizma,sad kad znas koliko treba mozes sam da izracunas veoma lako dalje sto se tice masti drzi se dobrih nece ti biti nista ako pojedes par grama tu i tamo viska kroz brzu hranu kad nestignes obrok pojedi pljeskavicu nebitno ono sto je bitno je da odrzavas taj balans da stalno jedes svaka 3 sata,(gledaj da ispostujes znaci sto pravilnije,neopterecuj se ako pojedes neko sranje tu i tamo od hrane)od masti koristi maslinovo ulje ekstra vergine i bademe lesnike orahe itd....odlican su izvori dobrih masti i veoma su kaloricini i zdravi,gram masti ti inace ima 9 kcal,protein i ug po 4 kcal,gledaj da uneses bar 500 kcal vise u ishrani tokom dana kad treniras a kad ne u danim odmora odrzavaj ja ostavim 100-200 kcal vise...najbinitiji ti je 1 obrok cim se probudis i onaj posle treninga po meni.

racuna se skuvan pirinac....

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Ishrana(savjeti,komentari)
« Odgovor #5 poslato: Novembar 22, 2011, 09:29:11 pre podne »
Sto se tice ugljen hidrata moj savet ti je da se drzis samo braon pirinca mozes i ovasne naravno,treba da gledas da uneses 2.5g proteina po kg telesne mase i bar 4g ug po kg recimo pirinac ima 80g na 100g znaci gledas ga kao sirovog na 100g ima 80g i onda odredis koliko tebi treba(kad ga skuvas on povuce dosta vode i dobije na masi to je nebitno racunaj ga znaci samo kao sirovog) veoma jednostavno,pirinac je savrsen ugljen hidrat jer se polako otpusta sa potrebama tvog organizma,sad kad znas koliko treba mozes sam da izracunas veoma lako dalje sto se tice masti drzi se dobrih nece ti biti nista ako pojedes par grama tu i tamo viska kroz brzu hranu kad nestignes obrok pojedi pljeskavicu nebitno ono sto je bitno je da odrzavas taj balans da stalno jedes svaka 3 sata,(gledaj da ispostujes znaci sto pravilnije,neopterecuj se ako pojedes neko sranje tu i tamo od hrane)od masti koristi maslinovo ulje ekstra vergine i bademe lesnike orahe itd....odlican su izvori dobrih masti i veoma su kaloricini i zdravi,gram masti ti inace ima 9 kcal,protein i ug po 4 kcal,gledaj da uneses bar 500 kcal vise u ishrani tokom dana kad treniras a kad ne u danim odmora odrzavaj ja ostavim 100-200 kcal vise...najbinitiji ti je 1 obrok cim se probudis i onaj posle treninga po meni.

racuna se skuvan pirinac....

Naravno da ne.

Van mreže sdftgh

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: Ishrana(savjeti,komentari)
« Odgovor #6 poslato: Novembar 22, 2011, 09:47:23 pre podne »
Пре кувања измериш 100гр.
Од 100гр сировог пиринча изађе порција око 300гр куваног.

Van mreže Rade Serbedzija

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Ishrana(savjeti,komentari)
« Odgovor #7 poslato: Novembar 22, 2011, 03:11:37 posle podne »
Onda bi ispalo da kad pojedemo 300g pirinca u nekoliko obroka pojedemo 900g :) ipak nije tako svi ucimo :) kao i pilece belo meso kad izmeris 500g ima neki kazu 110g neki kazu 115g proteina znaci oko 22-3g na 100g e kad ti ispeces 500g---gramaza se smanji ali protein ostane unutra samo voda izadje,to je kontam bilo misteriozno mnogima :)