Jul 03, 2024, 09:52:48 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Da li imam sanse da budem 180 cm do 18 godine..  (Pročitano 14905 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li imam sanse da budem 180 cm do 18 godine..
« Odgovor #15 poslato: Novembar 15, 2011, 07:02:29 pre podne »
postoji tabela pomocu koje mozes da procenis konacnu visinu.. tabela je pravljena po godinama gde se uzima rezultat kostane zrelosti za tu starosnu dob..ona ti je nekako najmerodavnija za to..ako se sprovodi par godina uzastopno odstupanja ne bi trebalo da budu vise od 2 cm u odredjivanju konacne visine :)

te tabele su UNIVERZALNE VREDNOSTI i mogu da znace nesto a ne moraju da znace nista
to je kao one vage koje mere procenat bf..glupost
jedina merodavna stvaka je (posto sam upoznat sa materijom jer sam sina vodio bas u vezi toga je)
da mu se snimi rentgenom levi zglob sake te na osnovnu pukotina (kostanih,naravno to nije rec pukla kost,vec na tom delu ruke postoji jedna kost -neznam kao se sada zove) koja je u fazi razvoja detata 13-14-15-16-17 pa cak i 18 god vidno otvorena itd itd itd
sto je kost bliza nekoj drugoj kosti tj je mogucnost rasta manja
kada se kost poptuno spoji sa tom drugom,rasti sigurno vise nece niko i nikada.
od 100 ljudi samo njih 1 ili 2 se desi da izdzikaju kao sto vlada rece u kasnoj dobi puberteta ili cak na fax-u,ali ti su rekti i jedini razlog tome je verovatno veoma kasni ulazak u puberetet...
ono
JA SAM DETE ZAROBLJEN U TELU ODRASLOG COVEKA..hahhaha

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Da li imam sanse da budem 180 cm do 18 godine..
« Odgovor #16 poslato: Novembar 15, 2011, 07:38:36 pre podne »
Uf dobro da je moj brat upao u taj mali procenat, kad se setim mame kako je kukala na maloj maturi kako ce da ostane mali i da je sigurno poceo da pushi:-) nije mi dobro.  Pedja koliko je sin prerastao seniora?
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li imam sanse da budem 180 cm do 18 godine..
« Odgovor #17 poslato: Novembar 15, 2011, 10:56:50 pre podne »
Uf dobro da je moj brat upao u taj mali procenat, kad se setim mame kako je kukala na maloj maturi kako ce da ostane mali i da je sigurno poceo da pushi:-) nije mi dobro.  Pedja koliko je sin prerastao seniora?
11 cm za sada (lekari rekose jos mozda 1-2 cm tako da je to OK za poziciju koju igra itd.)
ali to je tipicna prica
meni je deda pokojni 2 m covek bio
stric mi rodjeni 195
teke od caleta sve zene preko 185 cm
medjutim moj otac se dao na majcinu stranu i nije nesto posebno izrastao itd,pa tako i ja
ali eto,izlgeda da je OGI pobrkao malo gene,od svih po malo..

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: Da li imam sanse da budem 180 cm do 18 godine..
« Odgovor #18 poslato: Novembar 15, 2011, 11:13:20 pre podne »
Ogi je pokupio ono što je dobro od obe strane.

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Da li imam sanse da budem 180 cm do 18 godine..
« Odgovor #19 poslato: Novembar 15, 2011, 12:52:49 posle podne »
postoji tabela pomocu koje mozes da procenis konacnu visinu.. tabela je pravljena po godinama gde se uzima rezultat kostane zrelosti za tu starosnu dob..ona ti je nekako najmerodavnija za to..ako se sprovodi par godina uzastopno odstupanja ne bi trebalo da budu vise od 2 cm u odredjivanju konacne visine :)

te tabele su UNIVERZALNE VREDNOSTI i mogu da znace nesto a ne moraju da znace nista
to je kao one vage koje mere procenat bf..glupost
jedina merodavna stvaka je (posto sam upoznat sa materijom jer sam sina vodio bas u vezi toga je)
da mu se snimi rentgenom levi zglob sake te na osnovnu pukotina (kostanih,naravno to nije rec pukla kost,vec na tom delu ruke postoji jedna kost -neznam kao se sada zove) koja je u fazi razvoja detata 13-14-15-16-17 pa cak i 18 god vidno otvorena itd itd itd
sto je kost bliza nekoj drugoj kosti tj je mogucnost rasta manja
kada se kost poptuno spoji sa tom drugom,rasti sigurno vise nece niko i nikada.
od 100 ljudi samo njih 1 ili 2 se desi da izdzikaju kao sto vlada rece u kasnoj dobi puberteta ili cak na fax-u,ali ti su rekti i jedini razlog tome je verovatno veoma kasni ulazak u puberetet...
ono
JA SAM DETE ZAROBLJEN U TELU ODRASLOG COVEKA..hahhaha

pedja te tabele su i pravljene rengenom leve sake..tu se meri kostana zrelost...dakle naravno da je tacnije ako se odradi rentgen sake...ali i ova tabela moze da posluzi cisto okvirno da se zna konacna visina...
ili ti ovako..mi pricamo o istoj stvari..te tabele su pravljene tako sto je neki prosek sa npr 16 godina ta i ta kostana zrelost..koja se odredila skeniranjem leve sake..samo sto je skeniranje sake malo ozbiljnije i preciznije od tabele :)

ajd jos malo da dodam...skeniranjem najcesce leve sake se odredjuje trenutna kostana zrelost..i poredjenjem sa nekim standardima se odredjuje konacna visina..ponovis to testiranje par godina za redom i dobijes manje vise dosta precizan rezultat...tabele su standardi..npr sa 16 godina je ta i ta kostana zrelost..i sa npr 16 godina si dostigao toliko i toliko % svoje konacne visine..al naravno skener je ipak skener  8)
« Poslednja izmena: Novembar 15, 2011, 01:04:08 posle podne vuksa »
al se nekad dobro jelo

Van mreže Sone_Munze

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Da li imam sanse da budem 180 cm do 18 godine..
« Odgovor #20 poslato: Novembar 15, 2011, 02:10:15 posle podne »
postoji tabela pomocu koje mozes da procenis konacnu visinu.. tabela je pravljena po godinama gde se uzima rezultat kostane zrelosti za tu starosnu dob..ona ti je nekako najmerodavnija za to..ako se sprovodi par godina uzastopno odstupanja ne bi trebalo da budu vise od 2 cm u odredjivanju konacne visine :)

te tabele su UNIVERZALNE VREDNOSTI i mogu da znace nesto a ne moraju da znace nista
to je kao one vage koje mere procenat bf..glupost
jedina merodavna stvaka je (posto sam upoznat sa materijom jer sam sina vodio bas u vezi toga je)
da mu se snimi rentgenom levi zglob sake te na osnovnu pukotina (kostanih,naravno to nije rec pukla kost,vec na tom delu ruke postoji jedna kost -neznam kao se sada zove) koja je u fazi razvoja detata 13-14-15-16-17 pa cak i 18 god vidno otvorena itd itd itd
sto je kost bliza nekoj drugoj kosti tj je mogucnost rasta manja
kada se kost poptuno spoji sa tom drugom,rasti sigurno vise nece niko i nikada.
od 100 ljudi samo njih 1 ili 2 se desi da izdzikaju kao sto vlada rece u kasnoj dobi puberteta ili cak na fax-u,ali ti su rekti i jedini razlog tome je verovatno veoma kasni ulazak u puberetet...
ono
JA SAM DETE ZAROBLJEN U TELU ODRASLOG COVEKA..hahhaha

Upravu ste pedja ali ja mislim da mi kosti nisu jos spoljene ''formirane'' jer sam bio porastao 2 cm pre 2 meseca, pa mislim da imam jos fore, inace ja imam bradu,dlake po rukama,nogama ima li to nekakve veze sa rastom posto mom drugu je pocela da raste brada jos u 6 razredu i imao je dlake i bio je najmanji medju nama i u srednjoj je porastao vise od 20 cm..i inace kako bi ja mogao da vidim za to da li su mi koske zatvorene ili otvorene kome bi trebao da se obratim kod lekara i sta da kazem i da li se to ista naplacuje izvinite ako sam vas smorio.. ali samo bih hteo da budem na normalnoj visini.

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Da li imam sanse da budem 180 cm do 18 godine..
« Odgovor #21 poslato: Novembar 15, 2011, 02:31:50 posle podne »
Sone koliko porastes porastes, ne mozes na to puno da utices a ako vec toliko zelis da se testiras ne sumnjam da ce ti Pedja dati prave info. Probaj u zavodu za sport u kosutnjaku da se informises. Ono sto bi ti ja rekao je da se ne opterecujes toliko jer na svetu postoji hiljade uspesnih i pozeljnih ljudi izuzetno niskih, npr Marlon Brando, Tom Kruz i mnogi drugi su za glavu nizi od tebe ili pogledaj npr Pavkovica ili nekada Spad Veba  koji je pobedio u takmicenju u zakucavanjima u Nba sa tvojom visinom i da ne nabrajam dalje. Ogranicenja su samo u tvojoj glavi ,a dobra ti je strana sto ces lakse da nabacis misice nego momci od 2 metra pa ces moci da ih zajebavas u teretani:-)
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li imam sanse da budem 180 cm do 18 godine..
« Odgovor #22 poslato: Novembar 15, 2011, 04:20:55 posle podne »
@vule
nisi se onda ti dobro izjasnio jer se na netu mogu naci TABELE tipa,tvija visina,mamina,tatanina,mamima prva mensturacija,koliko si porastao u zadnjih neznam koliko itd pa onda jednostavnm matematickim operacijima +- X se dobije krajnja visina detata sto su sanse za tacnu prognozu na osnvu tih paramtera manje od 50-50 npr ovako nesto i slicno
http://www.mojabeba.rs/zdravlje/koliko-ce-vase-dete-biti-visoko/

nravno da se snimanjem leve sake tj zapesca,i na osnovu jos mnogo paramtera,testisi,maljavost ispod ruke,itd kao i podaci koje ti i tkavi lekari znaju i koje smatraju validnim+na osnovu snimka mogucnost greske je +- 1-2 cm !!!
na to sam mislio

@sone
za rtg snimak moras verovatno da imas uput lekara ili da negde privatno to uradis
u ns tj tamo gde sam ja vodio svog sina Dr Katanic jer MAESTRO po tom pitanju i ono sta on kaze,mozes da smatras za facat cinjenicu jer ja znam bar 50 dece (deteta) koji su isli kod njega,a koji su sada vrhusnki rukometasi-i gledao sam od vecine njegove papire kada su imali 14-15-16 god-pogreske su smesne TJ 1 ILI 2 Cm gore -dole
maljavost i brada mogu da budu znaci da je pibertet u punoj snazi i da je rast prilcino pri kraju...

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Da li imam sanse da budem 180 cm do 18 godine..
« Odgovor #23 poslato: Novembar 16, 2011, 10:31:19 pre podne »
@vule
nisi se onda ti dobro izjasnio jer se na netu mogu naci TABELE tipa,tvija visina,mamina,tatanina,mamima prva mensturacija,koliko si porastao u zadnjih neznam koliko itd pa onda jednostavnm matematickim operacijima +- X se dobije krajnja visina detata sto su sanse za tacnu prognozu na osnvu tih paramtera manje od 50-50 npr ovako nesto i slicno
http://www.mojabeba.rs/zdravlje/koliko-ce-vase-dete-biti-visoko/

nravno da se snimanjem leve sake tj zapesca,i na osnovu jos mnogo paramtera,testisi,maljavost ispod ruke,itd kao i podaci koje ti i tkavi lekari znaju i koje smatraju validnim+na osnovu snimka mogucnost greske je +- 1-2 cm !!!
na to sam mislio

@sone
za rtg snimak moras verovatno da imas uput lekara ili da negde privatno to uradis
u ns tj tamo gde sam ja vodio svog sina Dr Katanic jer MAESTRO po tom pitanju i ono sta on kaze,mozes da smatras za facat cinjenicu jer ja znam bar 50 dece (deteta) koji su isli kod njega,a koji su sada vrhusnki rukometasi-i gledao sam od vecine njegove papire kada su imali 14-15-16 god-pogreske su smesne TJ 1 ILI 2 Cm gore -dole
maljavost i brada mogu da budu znaci da je pibertet u punoj snazi i da je rast prilcino pri kraju...

da da nisam se bas najbolje izjasnio..ali nisam mislio na te tabele tipa prva menstruacija i tako to :)
nego na tabele koje su pravljene na osnovu tog skenera sake :) al eto razumeli smo se
al se nekad dobro jelo

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li imam sanse da budem 180 cm do 18 godine..
« Odgovor #24 poslato: Novembar 16, 2011, 12:03:57 posle podne »
Citat
na te tabele tipa prva menstruacija i tako to

hahha
secam se prvog poljupca  ;D ;D

Van mreže Sone_Munze

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Da li imam sanse da budem 180 cm do 18 godine..
« Odgovor #25 poslato: Novembar 16, 2011, 02:19:07 posle podne »
Hvala vam svima na odgovorima sta da radim koliko porastem porastem..za hormon rasta sam prestar prepostavljam tako da ako me usere da porastem bice dobro ako ne jbg..

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Odg: Da li imam sanse da budem 180 cm do 18 godine..
« Odgovor #26 poslato: Novembar 18, 2011, 01:46:59 pre podne »
Mozes da povuces ili na nekog dedu, ili na ujku (rodjenog ako ga imas).. otac i majka nisu najemrodavniji..

Van mreže Sone_Munze

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Da li imam sanse da budem 180 cm do 18 godine..
« Odgovor #27 poslato: Novembar 18, 2011, 07:28:29 posle podne »
Pa imam ujku on je visok 187 cm otac od tatine strane je stvarno nizak oko 160 cm a majka 180 cm a od mamine strane deda 170 a majka 163 prerastao sam ih tako da mislim da nemam gene na njih daj boze to sto kazes da povucem samo na tatu ili ujke oni su najvisi.