Jul 05, 2024, 07:13:27 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Van Damme Getting Back In Shape  (Pročitano 5577 puta)

Van mreže nbg-v

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 455


Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: Van Damme Getting Back In Shape
« Odgovor #17 poslato: Novembar 19, 2011, 10:04:13 pre podne »
Ako govorimo o klasičnom karateu , u to vrijeme je u evropi bila zvanična organizacija europska karate unija.Pod zvanična mislim organizacija koju je priznao olimpijski komitet.Van Damm nikada nije na zvaničnom prvenstvu bio prvak ni pojedinačno ni ekipno.A prvenstvo evrope se zove tako a ne La Coupe Francois Persoons Karate Tournament.Ne sporim da se on nikada nije borio ili da nije se bavio borilačkim vještinama.Ali kad pogledaš na wiki tamo stoji da je većinu borbi imao u semi kontaktu a pobjedio nokautom.Pa to bi u semi kontaktu bila diskvalifikacija.A to opet nije klasičan karate.

Van mreže nbg-v

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 455
Odg: Van Damme Getting Back In Shape
« Odgovor #18 poslato: Novembar 19, 2011, 11:20:23 pre podne »
U jednom si u pravu a to je da nije bio prvak Evrope u ovoj klasicnoj karate asocijaciji koja je popularna kod nas.. On se takmicio u Shotokan asocijaciji...

Ali odma u sledecoj recenici pominjes Olimpijski komitet i karate u istoj recenici... Naime, karate NIKAD nije bio olimpijski sport, pa samim tim ga komitet nikad nije priznao ni odobrio.. Tako da je pitanje "ukusa" koju asocijaciju neko vrednuje,  priznaje ili ne priznaje ili sta god...

Ove tri profi borbe i nokauti koje je imao nisu vezane za karete vec za full kontakt , borba u ringu... 

Ako hoces da kazes da je CroCop u pravu- ti nisi u pravu! Jer Van Dam je glumac a borac je poslednji put bio pre 28 godina kad je Mirko jurio klikere po pesku.. Kao kad bi sad Ronaldo prozivao Maradonu.. glupost..

Iskreno, ne kapiram poentu koju hoces da dokazes ili prikazes ili sta god..

« Poslednja izmena: Novembar 19, 2011, 11:23:02 pre podne wldnbg »

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: Van Damme Getting Back In Shape
« Odgovor #19 poslato: Novembar 19, 2011, 11:41:27 pre podne »
Olimpijski komitet ima kriterijume na osnovu kojih prima saveze određenih sportova u svoju organizaciju i ti se savezu smatraju zvaničnim što se njih tiče.To ne znači da je takav sport uvršten u program olimpijskih igara.Karate tj. savez (tad se zvao mislim WUKO a sad je WKF) je priznat u olimpijskom komitetu ali nije uvršten u program olimpijskih igara.To su dvije različite stvari.Ja samo kažem da u holivudu imaju naviku da uljepšavaju stvari radi promocije.Ja sam trenirao karate pa me možda to malo više nervira ali recimo da Chis Hemsworth koji je glumio Thora  i fantastično izgledao u tom filmu kaže da je bilder.Pa pogledaš slike kako je izgledao godinu prije toga , vjerujem da bi se ovde mnogi ljudi lecnuli.Ja razumijem marketing , ali samo kažem ono što nije tačno.

Van mreže *Robert*

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 124
    • Pansport
Odg: Van Damme Getting Back In Shape
« Odgovor #20 poslato: Novembar 19, 2011, 06:20:59 posle podne »
JCVD bio je i bodibilder, verovali ili ne. :) Tačnije, ima samo par takmičenja iza sebe ali tek toliko da mu i to stoji kao podatak. Inače, veliki sam njegov fan pa znam dosta stvari koje se ne spominju tako često. :)