Septembar 10, 2024, 02:20:10 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.263 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: Haye zavrsava karijeru u 31. godini  (Pročitano 1724 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Haye zavrsava karijeru u 31. godini
« poslato: Oktobar 12, 2011, 09:26:13 posle podne »
Haye više neće boksati

David Haye, bivši svjetski prvak u teškoj kategoriji prema WBA verziji obavijestio je Britanski boksački savez da se povlači u mirovinu.

Haye je odavno najavio kraj karijere kad napuni 31 godinu, što će se dogoditi u četvrtak. No, budući da se nedavno počela spominjati mogućnost njegovog dvoboja protiv Vitalija Klitschko, a i sam Haye je počeo slati svoje uobičajene prijeteće poruke 40-godišnjem Ukrajincu, činilo se da će ipak odgoditi umirovljenje.

Haye još uvijek nije službeno objavio kraj karijere, ali je vijest potvrdio glavni tajnik Britanskog boksačkog saveza Robert Smith.

Primio sam u ponedjeljak Hayeov e-mail u kojem me je obavijestio da neće nastaviti karijeru i da ne želi produljiti licencu. Savez će o tome raspravljati u srijedu, ali ne postoji mogućnost da ćemo ići protiv Davidove želje - rekao je Smith.

www.croring.com
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Haye zavrsava karijeru u 31. godini
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 13, 2011, 07:50:02 pre podne »
Pametan covek.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Haye zavrsava karijeru u 31. godini
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 14, 2011, 08:46:27 pre podne »
David Haye ispunio je obećanje i otišao u mirovinu nakon navršene 31 godine. Bivši svjetski prvak u cruiser i teškoj kategoriji potvrdio je odluku jučer na svoj rođendan.

Britanac više nema motiva za nastavak karijere. Vladimir Kličko odbio mu je pružiti revanš, a iako je stariji brat Vitalij bio spreman s njim ući u ring Haye je naposljetku od toga odustao. "Vitalij je pokazao interes za borbu sa mnom u 2012. godini, no poslije su iz njihovog teama stizali loši signali što nas je dovelo do zaključka da bi do te borbe teško došlo."

Prema njegovim riječima odluka o umirovljenju je konačna. "20 godina sam u ovom sportu. To je mnogo rigoroznih treninga i udaraca u glavu, što nije bilo nimalo zabavno. Radio sam i govorio kontroverzne stvari, no to me i dovelo gdje sam danas. Ne žalim za ničim, ujedinio sam cruser titule. Nažalost nisam isto uspio u teškoj kategoriji."

Haye naravno nije mogao izdržati bez da za kraj još jednom ne bocne slavnu braću. "Vladimirov sljedeći protivnik je moja stara žrtva Jean-Marc Mormeck. To će biti jedna od najneprivlačnijih borbi u zadnjih nekoliko godina. Pokazuje da je budućnost kategorije vrlo blijeda."

Voljeli ga ili mrzili, nitko ne može poreći da je odlaskom Davida Hayea teškaški boks izgubio i ono malo zanimljivosti što je još imao.

David Haye:

1980: rođen u engleskom Bermondseyu.
2001: izborio finale Svjetskog amaterskog prvenstva u Belfastu, gubi od Kubanca Odlaniera Solisa
2002: prelazi u profesionalce i u prvom meču pobjeđuje sunarodnjaka Tonyja Bootha
2004: prvi profi poraz od Carla Thompsona na Wembley Areni
2005: osvaja europski EBU pojas u cruiser kategoriji nakon pobjede nad Aleksanderom Gurovim
2007: pobjeđuje Jean-Marca Mormecka i osvaja svjetske WBC i WBA titule u cruiser kategoriji
2008: osvaja i WBO naslov pobjedom nad Enzom Maccarinellijem; kasnije iste godine prelazi u teškaše i pobjeđuje Montea Barretta
2009: osvaja svjetsku WBA titulu pobjedom nad Nikolajem Valujevim
2010: brani pojas pobjedama nad Johnom Ruizom i Audleyem Harrisonom
2011: gubi pojas porazom od Vladimira Klička; 13.10. službeno potvrđuje kraj karijere

T.B.

PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me