Avgust 01, 2024, 09:47:51 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.758 tema - 20.963 članova - Poslednji član: arnold2000
X3MShop banner

Autor Tema: Potreban program za teretanu, uz MMA treninge, da nije duzi od 50 minuta  (Pročitano 8935 puta)

Van mreže Eedoh

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Potreban program za teretanu, uz MMA treninge, da nije duzi od 50 minuta
« poslato: Maj 31, 2011, 02:52:53 posle podne »
Pozdrav.

Nedavno sam se oporavio od operacije i poceo sa MMA treninzima (inace sam bivsi bokser sa duzim stazom). MMA treninzi mi prilicno zadovoljavaju kardio komponentu vjezbanja, ali mi nedostaju treninzi snage. Do nedavno ih se bas radi spomenute operacije nisam ni usudjivao raditi. Danas sam prvi put ponovo otisao u teretanu nakon operacije.

Situacija je sljedeca...

MMA treniram, za sada, 3x sedmicno, u vecernjim satima. Na poslu imam obaveznu pauzu u trajanju od 1h, svaki dan (pauzu moram iskoristiti izmedju 12h i 14h). U blizini (3 minute pjesice) imam (ispod)prosjecnu teretanu, ali u to doba u teretani nema nikoga, ili eventualno bude jedna osoba, tako da su sve sprave i tegovi slobodni.

Volio bih da mi neko preporuci neki malo zesci nacin vjezbanja u teretani, ali da treninzi ne budu duzi od 45-50 minuta (da mogu stici otici u teretanu, presvuci se 2x i vratiti se na posao).

Danas sam radio neki piramidalni program (Body For Life) i nije mi losh, ali ne osjecam se dovoljno "potrosenim". Dvoumim se da li da  idem u teretanu svaki dan i radim po jednu-dvije grupe misica, ili da nastavim sa ovim piramidalnim programom (na kome se radi jedan dan gornja polovica tijela, drugi dan donja i stomak) samo u danima kad ne idem na MMA.

Btw, udeblj'o sam se prilicno za vrijeme mirovanja, tako da mi je, za sada, prioritet skidanje masnog balasta :).

Nek se niko ne uvrijedi, ali najvise cu se obradovati Pedjinom odgovoru, zasigurno :). Pedja, help!

Van mreže Eedoh

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Potreban program za teretanu, uz MMA treninge, da nije duzi od 50 minuta
« Odgovor #1 poslato: Maj 31, 2011, 05:05:40 posle podne »
Eno, izgleda da su se ljudi ipak uvrijedili pa niko nece da odgovara zato sto sam napis'o da bih najradije cuo Pedju :D.

P.S.
Ljudi, pls nemojte stavljati teme sa nazivima poput "Potreban savet", "Par saveta", "Pocetnik", "Help"... Pravimo nocnu moru za listanje foruma. Stavljajte malo odredjenije nazive tema.
« Poslednja izmena: Maj 31, 2011, 05:10:47 posle podne Eedoh »

Van mreže Oenomaus

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 116
Train.Bleed.
And one day your name will be legend,spoken in hushed whispers of fear and awe.
As the city speaks of Crixus,the champion of Capua!
But his legend was not birthed in the arena.It was given life here.In this ludus.Under the sting of my whip

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.321
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potreban program za teretanu, uz MMA treninge, da nije duzi od 50 minuta
« Odgovor #3 poslato: Maj 31, 2011, 07:05:01 posle podne »
CAO
za tebe je defitivno onda nesto kao sto radimo mi bb ali naravno da broj ponavljnja ne bude podredjen tome da tezis ka hipertrofiji vec ka explozivnosti i maximalnoj snazi(koliko se moze izvuci u opste ioz takvih treninga) a da pr tome angazujes i bela i crvena misicna vlakna
sta to znaci
ludakci trening jednomg misica sa prelaskom sa sprave na spravu tj sa vezbe na vezbu
izaberes 4-5 vezbi po misicu i krenes da se urnises po teretani bez pauze izmdju vezbi a za pauzama izmedju krugova sa maximlano od 45-60 sec...

jedna misic jedan dan+stomak..i veruj da ti nece pasti na pamet taj program koji sada radis

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Potreban program za teretanu, uz MMA treninge, da nije duzi od 50 minuta
« Odgovor #4 poslato: Maj 31, 2011, 08:29:46 posle podne »
I obrati paznju na ishranu i suplementaciju inace dzabe sve...  ;)

Van mreže Eedoh

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: Potreban program za teretanu, uz MMA treninge, da nije duzi od 50 minuta
« Odgovor #5 poslato: Jun 01, 2011, 12:27:36 posle podne »
Hvala mnogo sve trojici.

@Milos
Ma poceo sam paziti sta i kako jedem, ali jos uvijek to ne mogu nazvati nekom konkretnom dijetom. Rek'o bih da mi je trenutna ishrana najbliza low carb dijeti.

Koristim whey, a radi ljepse polovine sam kupio i 1Kg kreatina, samo sto ja kreatin nisam poceo koristiti jer ne znam koliko ga ima smisla piti dok se trudim gubiti kilograme

Iduci mjesec (zapravo ovaj, vec je Juni :D) sam mislio uzeti i 1Kg glutamina (originalno sam zapravio htio uzeti neki NO reaktor, ali mislim da je ipak Glutamin preci) i eventualno neke tecne amino kiseline

Nadam se da je ovo OK?
« Poslednja izmena: Jun 01, 2011, 12:31:03 posle podne Eedoh »

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Potreban program za teretanu, uz MMA treninge, da nije duzi od 50 minuta
« Odgovor #6 poslato: Jun 01, 2011, 01:18:04 posle podne »
Klopa je jaaaaako bitan deo price - sigurno 50% rezultata zavisi od nje..  :) Vidi da ti ti hidrati budu posle treninga i ujutru...

Whey jeste osnova, Glutamin ti jeste preci od NO i veruj mi to je suplement koji je mene odusevio sto se tice prvenstveno oporavka misica, upala i sl...


Samo pici...  ;)


Van mreže *cilins*

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Potreban program za teretanu, uz MMA treninge, da nije duzi od 50 minuta
« Odgovor #7 poslato: Septembar 07, 2011, 07:15:05 posle podne »
Ljudi,pozdrav. Nov sam ovde,citao sam postove pa da vas pitam bas oko MMA treninga. Ne treba mi pumpa,i masa,nego snaga,izdrzljivost i energija.. Nisam pio do sad nista od suplemenata pa neki predlog da mi bacite ako nije frka,hvala unapred :)

Van mreže Modulator

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Potreban program za teretanu, uz MMA treninge, da nije duzi od 50 minuta
« Odgovor #8 poslato: Septembar 07, 2011, 09:42:03 posle podne »
Pa pise ti gore ''ludakci trening jednomg misica sa prelaskom sa sprave na spravu tj sa vezbe na vezbu
izaberes 4-5 vezbi po misicu i krenes da se urnises po teretani bez pauze izmdju vezbi a za pauzama izmedju krugova sa maximlano od 45-60 sec...''
Месо млевено мангулице печено. За снагу је важно да не обедује зелено.