Jun 26, 2024, 06:40:16 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.236 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Potreban savet kako se ne pretrenirati  (Pročitano 2114 puta)

Van mreže NoLimit

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Potreban savet kako se ne pretrenirati
« poslato: Jul 04, 2011, 01:59:02 pre podne »
Znam da je skoro otvorena jedna slična tema, ali ne podudara se baš sa mojom situacijom, tako da ću ipak da otvorim novu, molio bih moderatore za razumevanje.

Zbog životnih situacija, zdravstvenih problema, itd, itd, u zadnjih pola godine sam bio sprečen da treniram. Sada bih se polako vratio treningu, ali do kraja raspusta otprilike moj dan prodje ovako: Ustajem u periodu od 6 do 7 (zavisi od dana do dana), putujem na terapiju(ne bih o tome sire, važno je da mi ne predstavlja nikakvu prepreku), tamo sam ceo dan, i dolazim kući oko 21-22h. Posle toga jedem, tusiram se, spremim se za sutrasnji dan i oko 00-01h idem da spavam. I tako od ponedeljka do petka, dok sam vikendima slobodan.
Mene zanima, koliko bi bilo preporucljivo da treniram zbog pretreniranosti i umora. Znam da bih trebao da krenem polako, sa treninzima malog obima. Kao što može da se vidi, raspored mi baš ne dozvoljava neku slobodu ili odmaranje. Mislim da je spavati 5-6 sati za mojih 17 godina malo, plus još kad se uključi i trening, ali ne zelim da me to spreci.
Ishrana nije problem, ispraksiran sam za nosenje mesa i pirinca u skolu, tako da mogu i na terapiju posto mi je dozvoljeno da jedem. Mogao bih da isfinansiram nekih 220g proteina bez problema, sto je oko 3g/kg, pošto imam sada oko 71kg negde. UH bih polako povećavao prateći razvoj situacije dok ne dodjem do onog što mi odgovara. U mogućnosti sam da koristim ZMA, i smatram da je on jedan od neophodnih suplemenata u ovakvoj situaciji.
Trening jedino mogu da uklopim uvece od 22 do 23h, tako da tu nema neke velike filozofije.
Razmisljao sam nesto da mi jedan trening bude u subotu, posto tad mogu da se odmorim a druga 2 u toku nedelje, s tim da bih možda jedan stavio u petak, pošto u subotu mogu da se naspavam, mada kontra je što je to već kraj nedelje pa sam ionako umoran. Radio bih 4 day split, a 3 treninga nedeljno, da li je to ok? Naravno, to lako moze da se promeni, ako bude dozvoljavala situacija, mada kako kažu, bolje bit podtreniran nego pretreniran.
Ako je neko u sličnoj situaciji, a znam da mnogi jesu, pogotovo vi stariji koji imate i posao i porodicu i dosta obaveza, zanima me kako bi vi iskombinovali sve to?

Staviću kasnije plan ishrane kada sve isplaniram, ali u principu to bi bilo, 600g mesa, 8 belanaca, 2 zumanceta, 1.5 x Whey, i 2 merice Caseina. UH su ujutru iz ovsenih (150g) a u toku dana iz pirinca, kolicinu prilagodjavam, uglavnom, većina UH prepodne i posle treninga. Ponekad u toku dana jedem i "kolac" tj. jaja i ovsene ispecem na tiganju pa nosim gde idem.

Takodje me zanimaju trikovi za povecavanje apetita. Par meseci sam bio na 2-3 obroka dnevno i to "sta se nadje". Zadnjih nekoliko nedelja polako jedem sve više, da bih pokrenuo metabolizam tj. pripremam se za pocetak  treniranja. Znam da ce trening sam po sebi da mi poveca apetit, a i nije mi nepoznata tehnika "cuti i jedi dok ne nestane", no voleo bih da cujem neke cake, ako ih ima.
Vitamin B12 povecava apetit, ali da li mi se isplati da ga kupim i da li mi je potreban? Koristim Multivitamin pored toga svejedno, tako da sam u dilemi da li mi to treba i da li da usmerim pare na neke druge stvari.

Znam da je prežvakano, ali nikada nisam našao konkretan odgovor - U slučaju da ne mogu da kupim Omega-3 kapsule, koliko količinski (i u kojem obroku) bih trebao da unesem maslinovog/lanenog ili kojeg već ulja koje preporučujete?

(Ne mogu često da pristupam internetu, tako da ako ne stignem odmah da odgovorim, neka to ne bude pretumaceno pogresno  :))

Hvala svima unapred
Samo um je granica, a kad ima volje ima i načina.

"No bulking, no cutting, no bullshit. Just training for being a motherfucker."

Van mreže Pocetnik993

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • Teretana Druga MAMA :)
Odg: Potreban savet kako se ne pretrenirati
« Odgovor #1 poslato: Jul 04, 2011, 02:08:09 pre podne »
brate sta ti se desilo?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potreban savet kako se ne pretrenirati
« Odgovor #2 poslato: Jul 04, 2011, 05:50:29 pre podne »
prijatelju
znam da mnogi ne vole da pricaju o tome sta i kako
ali kod tebe se postalvja priatnje
DALI JE U OPSTE PAMETNO da radis bilo sta dok se zdravstveno stanje ne popravi
OVDE NIKO NIJE LEKAR da bi mogao da ti daje savet cak i da si rekao o cemu se radi,a pogtovo na ovaj nacin gde kazes da ima CELODNVNE TERAPIJE i zbog svega toga si u mogucnosti daspavas jedva 5 sati,imas 17 god itd itd it

meni se cini tj siguran sam da je ovo PRILICNO VELIKIIIIII PROBLEM i da se ne zaleces bas tako olako u sistemu...MA BITI CE OK..

nadam se da neces pogresno da shvatis ovaj post

Van mreže NoLimit

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Potreban savet kako se ne pretrenirati
« Odgovor #3 poslato: Jul 04, 2011, 07:40:42 pre podne »
U vezi terapije - u pitanju su vezbe za oci, tako da ne predstavljuju nikakvu prepreku bilo kojoj fizičkoj aktivnosti. Jedino je problem u vremenu.

@Pocetnik993
Sve što je moglo da se podje naopako - pošlo je. :D

@Pedja
Pa, zato sam i postavio pitanje. Shvatam sta je pisac hteo reci.
Ni ja ne znam da li je uopšte pametno trenirati u ovoj situaciji, kada nemam prave uslove. Nigde ne zurim, i svestan sam da je mozda i bolje da ne radim nista dok ne sredim ovo. Samo me zanima da li da potpuno vegetiram ili da mozda odradim neki potpuno lagan trening u subotu, full body fazon, cisto radi sebe. Znaci ne BB intenzitetom, nego, onako, babski, kada već ne mogu da treniram?
Samo um je granica, a kad ima volje ima i načina.

"No bulking, no cutting, no bullshit. Just training for being a motherfucker."