Septembar 20, 2024, 02:18:21 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Ciklus za definiciju  (Pročitano 3163 puta)

Van mreže VincentVega

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Ciklus za definiciju
« poslato: Jul 25, 2011, 12:58:41 posle podne »
Pozdrav, zavrsio sam sa masom, reklo bi se kvalitetnom, dosao sam na 101kg (visina 188cm). Nije sve naravno misicna masa u dobitku, prilicno sam nedisciplinovan bio, pa sad hocu da odradim dobro definiciju da imam dobru bazu za sljedeci ciklus mase.

Vec cetri sedmice sam na nisko uH dijeti, i spustio sam kilazu na 96kg. Ove sedmice sam krenuo sa rotacionom dijetom, i planiram nju da radim 6 sedmica, a poslije toga jos 6 sedmica keto dijete da se osusim do jedno 85-88kg. Za 3 sedmice sam planirao da uzmem neki sagorijevac, a zadnje 3 sedmice keto dijete da uzmem Clen.

Kardio prve tri sedmice svaku noc poslije teretane 30-45mins, a ostale sedmice da dodam i ujutro na prazan stomak 30mins 6xsedmicno.

Jel' ima ovo smisla? Na koje stvari da obratim najvise paznju, onako iz iskustva?

Slaven

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Ciklus za definiciju
« Odgovor #1 poslato: Jul 25, 2011, 03:26:14 posle podne »
Obrati paznju na klopu i suplementaciju i pazi da ne odes u katabolizam - iz iskustva...  :D

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Ciklus za definiciju
« Odgovor #2 poslato: Jul 25, 2011, 03:28:47 posle podne »
Obrati paznju na klopu i suplementaciju i pazi da ne odes u katabolizam - iz iskustva...  :D

+ vjerovatno ces biti suv tek na 80kg i ako nemoras na keto, nemoj

Van mreže VincentVega

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: Ciklus za definiciju
« Odgovor #3 poslato: Jul 25, 2011, 03:52:06 posle podne »
Istrosio sam se na suplemente dobro (isolate, casein, bcaa, glutamine, vitargo) pa mislim da tu necu imati problema. Sto se tice klope, ovo mi je prvi put da radim definiciju i imam veliku volju i zelju da istrajem do kraja! Inace uvijek sam imao nizak bf %, ali zbog povrede sam prestao sa kosarkom i tako da nisam radio kardio uopste, pa sam se zamastio.

Velja, to mi je jos 15-ak kg da izgubim, zar bih mogao toliko bez da idem na keto? Gledao sam tvoje slike i tvoju transformaciju, i mogu ti reci da si mi ti uzor. Svaka cast na uspijehu. Da li bi mi preporucio da uzimam Clen pred sami kraj?

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Ciklus za definiciju
« Odgovor #4 poslato: Jul 25, 2011, 03:58:28 posle podne »
Nemogu ti ja preporuciti Clen, ako me razumijes...pogotovo sto je moje iskustvo sa istim katastrofalno lose, pa ga zaobilazim u sirokom luku :)

tesko je kad se natural rezes do kraja, pogeldaj Vendethu i Naturalnog....obojca su suvi do koske zavrsili na 80kg, tako da iz tog ugla moja pretpostavka...
sad, sta se tu uvijek javi kao problem, niko ne zna koliko ima da skida i gdje ce da kazaljka na vagi da se zaustavi dok nekrene na taj put, iz iskustva, obicno ljudi misle da imaju manje, nego sto zaista imaju. Ja bih na tvom mjesti tjerao rotaciju dokle god daje rezultat, a davace sigurno nekih 10-12 nedelja..pa onda imas low carb koji je opet, po meni, bolja varijanta nego keto.
Keto za sami kraj, ako se pokaze da bas to zelis i da ti treba. Ja ga recimo nisam radio.

Van mreže VincentVega

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: Ciklus za definiciju
« Odgovor #5 poslato: Jul 26, 2011, 09:18:06 pre podne »
Sigurno si upravu, vjerovatno sam se ja precijenio, pa mislim da cu na ~85kg biti suv.

Mislio sam da bi se organizam trebao navici na rotacionu dijetu poslije odredjenog vremena (6 sedmica), pa sam zato mislio poslije toga da nesto mijenjam, i da predjem na keto. Ako ti kazes da se moze izvuci cak i 10-12 sedmica, vrijedi pokusati.. Uglavnom dog god daje rezultate, crpicu tu dijetu.

Da li te mrzi da napises sto si imao lose iskustvo sa Clenom?


Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Ciklus za definiciju
« Odgovor #6 poslato: Jul 26, 2011, 10:02:24 pre podne »
Ne mrzi me, samo mu budi lose uspomene :D

vidi, meni clen nabija toliko nervozu da nemogu da se kontrolisem, sto je najgore svjestan sam svega, ali nemogu da iskontroslisem agresiju i onda....
nije dobar za mene, svaki put me tako radio.
Sto se tice efekata zbog kojih sam ga uzimao i zbog kojih se uzima, sve super, ali nuspojave su mnogo vece nego sto sam ja spreman da podnesem i nema smisla da ljudi oko mene ispastaju, a ni ja sam.
A za dijetu,uradi tako, idi sa rotacijom, moze onda sigurno 10-12 nedelja da se vozi...onda idi na low carb ili ako si bas odlucio na keto.
I ne zuri nigdje

Van mreže VincentVega

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: Ciklus za definiciju
« Odgovor #7 poslato: Jul 26, 2011, 02:57:40 posle podne »
Hvala drug. Za agresivnost se ja ne brinem, vec su navikli ljudi oko mene da sam takav :D a sve ekstra sto dodje, valjda cu da istresem na zeljezu u teretani. Uglavnom nek on odradi ono za sta mu je funkcija, a za nuspojave - cilj opravdava sredstvo ;)

Strpljenja jedva da imam, tek sam sanirao povredu, pa sam se uzelio HIT treninga. Brojim dane kad ce plocice opet da se vide.