Jun 30, 2024, 09:01:47 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Crveno meso na dieti  (Pročitano 2307 puta)

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Crveno meso na dieti
« poslato: Maj 22, 2011, 03:03:21 posle podne »
Koliko visoko kvalitetne govedine bi smelo da se jede nedeljno ako si na low carb dieti? Vec 4 nedelje jedem samo piletinu i curetinu hteo sam da ubacim crveno meso 5 x u nedelji po jedan obrok.
Ima nekih hamburgera koji su super bezmasni i od uvoznog mesa
u 250gr ima
45gr total fat
17gr saturated
40 gr protein
to bi ubacio jedno 2-3 puta nedeljno po 1 obrok i neka visoko kvalitetne govedina isto jedno 2 puta u toku nedelje obrok. Otatak bi ostao piletina-curetina-riba. Da li je to ok ili previse masnoce? Poceo sam cardio posle svakog treninga 30 min posto sam pole 4 nedelje stao sa gubitkom kilaze.
Po preporuci cu da se poigram sa uh malo posto sam 4 nedelje vozio 100gr UH  danas cu 300 pa cu opet sutra 100 pa dan posle toga 0 cisto da vidim kako telo reaguje i da li ce da se probudi.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Crveno meso na dieti
« Odgovor #1 poslato: Maj 22, 2011, 03:30:53 posle podne »
to je sranje, kupi obicnu junetinu sa niskim % masti

Van mreže Burki

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: Crveno meso na dieti
« Odgovor #2 poslato: Maj 23, 2011, 09:57:17 pre podne »
Bezmasni hamburger s 45g masti, verovatno ti je jasno da tu nešto nije u redu ;). Batali mljeveno pakirano meso iz trgovine i kupi u mesnici čisti komad govedine/junetine. Nemasnu govedinu možeš bez problema uvrstiti u tvoj jelovnik...

Spartak

  • Gost
Odg: Crveno meso na dieti
« Odgovor #3 poslato: Maj 23, 2011, 11:05:23 pre podne »
Koliko visoko kvalitetne govedine bi smelo da se jede nedeljno ako si na low carb dieti? Vec 4 nedelje jedem samo piletinu i curetinu hteo sam da ubacim crveno meso 5 x u nedelji po jedan obrok.
Ima nekih hamburgera koji su super bezmasni i od uvoznog mesa
u 250gr ima
45gr total fat
17gr saturated
40 gr protein
to bi ubacio jedno 2-3 puta nedeljno po 1 obrok i neka visoko kvalitetne govedina isto jedno 2 puta u toku nedelje obrok. Otatak bi ostao piletina-curetina-riba. Da li je to ok ili previse masnoce? Poceo sam cardio posle svakog treninga 30 min posto sam pole 4 nedelje stao sa gubitkom kilaze.
Po preporuci cu da se poigram sa uh malo posto sam 4 nedelje vozio 100gr UH  danas cu 300 pa cu opet sutra 100 pa dan posle toga 0 cisto da vidim kako telo reaguje i da li ce da se probudi.

uzeo si od masnijeg dijela junetine. Ovo sto ja jedem je od buta

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Crveno meso na dieti
« Odgovor #4 poslato: Maj 23, 2011, 01:21:14 posle podne »
Pisalo angus beef certified crna etiketa... A nasao na netu da bi taj crni angus beef hamburger trebao da ima te nutrition data. Jedino ako sam nasao podatke za pogresno stvar posto nije masno meso uopste.
Kupio i churasco ono je super kad uhvatis u ruku osetis da nema masti uopste takodje.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Spartak

  • Gost
Odg: Crveno meso na dieti
« Odgovor #5 poslato: Maj 23, 2011, 02:58:14 posle podne »
na netu pise i da ima 30gr carbsa na 100gr :)
doduse ima vise tih verzija,neke su od masnijeg komada neke od manje masnog,licno na ove sto sam ja uzimao, racunam da ima max 10gr masti, jer je meso suvo ko barut kad se podgrije u mikrotalasnoj

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Crveno meso na dieti
« Odgovor #6 poslato: Maj 24, 2011, 04:27:39 pre podne »
Da da i ovo moje. Cak ga nisam ni podgrevao a kad povuces prstom po mesu ne ostane mastan prst uopste. Takav mi i churasko ovaj sto sam kupio.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Spartak

  • Gost
Odg: Crveno meso na dieti
« Odgovor #7 poslato: Maj 24, 2011, 02:56:30 posle podne »
pa realno najmasniji komadi bifteka imaju oko 15gr masti.
doduse ima verzija komercijalnih burgera sa dodatom masnocom.

Van mreže MrT

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 457
Odg: Crveno meso na dieti
« Odgovor #8 poslato: Maj 24, 2011, 04:35:57 posle podne »
Mora zavisi od goveda... ovde uzgajaju neke masne mame im, uzmes but a ono kao cajna kobasica izgleda :D Sreca pa se uvozi iz NZ :)