Septembar 27, 2024, 08:12:51 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Savet za sledece vezbe  (Pročitano 3758 puta)

Van mreže shpongle

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Savet za sledece vezbe
« poslato: April 22, 2011, 08:23:59 posle podne »
Vec mesec i po dana radim kod kuce pliometriju iz P90X programa i iz istog programa legs & back (samo noge). prvi dan radim pliometriju a odmah sutradan L&B a treci dan odmaram. ima vec desetak dana kako sam u legs&back ubacio teg od 15kg na ledja kod 80% vezbi u ovom programu.
noge su mi maltene svaki dan umorne, kvadricepsi najvise, oseca se blaga bol kao najmanja upala, nikako da ih 100% odmorim....e sada ja vas da pitam za savet koliko je puta dovoljno da radim ove vezbe u toku sedmice a da napredujem? mislim da je ovo previse sto radim, prvensveno mi trebaju ove vezbe za odraz i explozivnost, da li je dobro da radim utorkom i petkom pliometriju a nedeljom L&B ili da izbacim L&B skroz?
e da i moram da ubacim i trcanje posto sam krenuo i na stazu tako da sad prakticno svaki dan mucim noge :)

najvise me interesuje koliko puta sedmicno je dovoljno da se rade ove vezbe za max efekat a pritom i stazu moram da ubacim

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savet za sledece vezbe
« Odgovor #1 poslato: April 25, 2011, 01:59:13 posle podne »
zasto moras stazu?
sa kojim se sportom tacno bavis kada radis pliometriju i na koji nacin kod kuce mozes da radis pliometriju (jel mozes da nekako do pokayzes)

Van mreže shpongle

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Savet za sledece vezbe
« Odgovor #2 poslato: April 25, 2011, 02:30:31 posle podne »
ne bavim se sportom profi ali igram basket dosta rekreativno, volim da vezbam, zelim poboljsati explozivnost i odraz. prestao sam da radim P90X izmara dosta.
pa evo pogledaj sledece klipove koje plio vezbe radim

http://www.youtube.com/watch?v=AKtSJc39QNc

http://www.youtube.com/watch?v=Hx2OJviJ-dE

http://www.youtube.com/watch?v=9rG1g__HTHU

da ne preterujem vise, ali vezbe su sve savrsene za kucnu varijantu i smanjio sam radim samo 2 puta sedmicno da bi mi se noge dobro odmorile.
nego valja isti dan posle pliometrije otici na trcanje?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savet za sledece vezbe
« Odgovor #3 poslato: April 25, 2011, 02:50:24 posle podne »
pitao sam te iz razloga sto pliomterija zahetva mnogo ozibjniji pristup ukoliko od njezelis da izvuces maximum
ove tri vezbice koje si naveo su kap u moru koje si izvode u programu pliometrije i ono sto je najvaznije je to da se telo veoma brzo adaptira na jednu vrstu ili u ovom slucaju ove tri vezbice i reuzlatati ce ti izostajati
zasto postoji i mix vezbi kroz koji se prolazi tokom odredjenog vrem perioda radeci pliomteriju.
ali
posto si ti rekao da nisi prof sprotista vec da ovo radis vise iz hobija onda bi ovo trebalo da ti bude i vise nego dovljno za ostvarivanje tvojih ciljeva a moj ti je savet da dok radis pliomteriju onda trcanje jer to spada u neki drugi vid prirepma svedes na malo manju meru od toga sta ti radis tj npr 2 ili max 3 put ned jee vise nego dovljno a s obizorm da ti igras basket onda to trcanje nikako nije samo na stazi vec postoji jos jedan oblik istog a to je kada igras basket(jer pretpostalvam da ne radis plimteriju i to sta radis da bi se spremao da razbijes nekog komsiju u basketu one on one :D)

Van mreže shpongle

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Savet za sledece vezbe
« Odgovor #4 poslato: April 25, 2011, 02:58:09 posle podne »
ne 3 vezbice vec tacnije 12 odabranih :) dok radim bitan mi je kvalitet i kvantitet, svake sledece sedmice povecavacu ponavljanja mozda i dodam kilazu posto nisam pocetnik u ovome. inace ovo do sada sto sam radio ubijao sam noge tako da je dalo ne toliko dobar rezultat a i trebace mi pliometrija jer planiram i parkour-om da se bavim. a inace ja sam takav dok ne nagruvam neki kretensko veliki odraz necu odustati :) hvala tebi u svakom slucaju

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savet za sledece vezbe
« Odgovor #5 poslato: April 25, 2011, 03:05:49 posle podne »
pa onda je to vec prilcino prof ukoliko ti je taj cilj koji si rekao i ukoliko radis plio na nacin na koji si rekao da radis
samo moje pohvale na istrjanosti i kako vidim tebi pomoc sigurno ne treba osim da ne pregoris u zelji da ostvaris svoj cilj...

Van mreže shpongle

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Savet za sledece vezbe
« Odgovor #6 poslato: April 25, 2011, 11:55:19 posle podne »
da sam radio kako sam radio ali sa par dana odmora izmedju ima bih sigurno 10ak cm vise na odrazu al jbg izmarao sam misice dosta

javicu se za jedno 6-7 sedmica da javim ima li nekih rezultata :)