Septembar 16, 2024, 09:08:30 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: pomoc oko trake za trcanje! Heeelp!  (Pročitano 5267 puta)

Van mreže odoh.u.teretanu:)

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
pomoc oko trake za trcanje! Heeelp!
« poslato: Maj 31, 2013, 01:00:15 pre podne »
Traka za trčanje je marke kapriolo, radila je savršeno prvih godinu dana, onda je počela da se gasi. U servisu su mi rekli da je problem u strujnom naponu (pad napona ispod 220) i nisu hteli ništa da rade. Ja sam to iskulirala i prešla na kardio treninge druge vrste. Posle nekog vremena, vratila sam se traci i nisam imala problem sa gašenjem, do sad. Nabavila sam stabilizator napona, gašenje je manje, npr jednom do tri puta u pola sata, ali i dalje se gasi. Pojavljuju se nekakve bele crte na displeju povremeno, ali ne čini se da to ima veze sa gašenjem. Sad je problem u tome što sam navikla na trčanje, ni jedan drugi aerobni ili kardio trening mi nije dovoljan, jako su slabi i bole listovi od njih. Ako je neko imao ovakvih problema, molim vas, pomagajte, ili ako znate dobrog elektroničara u zr-u koji bi mogao da pomogne.. ne bih da je šaljem u servis, opet će me odjebati ili će se praviti da su popravili, ili će ignorisati kvar i izmisliti neku glupost!  :'(
Neki alternativni predlozi treninga su isto dobrodošli, probala sam zumba advanced i insanity (sa onim crncem), ali kardio deo nikako nije dovoljan. Trebalo bi da vežbam dva sata da bih postigla efekat kao za 30min trčanja. Problem sa viškom kilograma je, inače, i dalje prisutan, ali to je zbog hormonske terapije, da ne dužim priču...treba mi cardio koji troši 700-800kcal u 30-40 minuta, od kog se ozbiljno preznojiš i totalno te psihički smiri.

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: pomoc oko trake za trcanje! Heeelp!
« Odgovor #1 poslato: Maj 31, 2013, 07:06:34 pre podne »
Rekreativni boks
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: pomoc oko trake za trcanje! Heeelp!
« Odgovor #2 poslato: Maj 31, 2013, 07:37:43 pre podne »
crossfit (zejbavam se)  :D

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: pomoc oko trake za trcanje! Heeelp!
« Odgovor #3 poslato: Maj 31, 2013, 07:45:55 pre podne »
Trebalo bi da vežbam dva sata da bih postigla efekat kao za 30min trčanja.

Ako si toliko zapela da samo trčanje sagoreva te kalorije, sad je barem lepo vreme, izađi u obližnji park/pored reke/otvorena staza pa trči. Mada za pola sata ne ide baš tako lako (svaki put) ta količina kalorija.
Kakvi su ti bili treninzi sa trčanjem?

treba mi cardio koji troši 700-800kcal u 30-40 minuta, od kog se ozbiljno preznojiš i totalno te psihički smiri.

A ako ti treba nešto da te psihički smiri - onda cepaj crossfit, box, efs, neki bolji tae bo. Od zumbe nema 'leba.
suck it up, buttercup

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: pomoc oko trake za trcanje! Heeelp!
« Odgovor #4 poslato: Maj 31, 2013, 09:30:58 pre podne »
@misti

a kako uopste znas koliko si tacno potrosila kcal nekom aktivnoscu? Druga stvar - zar nije lakse ako ti je vec cilj taj deficit 700-800kcal, da pola deficita napravis korekcijom klope, a pola kroz aktivnosti (koje god)...

ja sam se salio za crossfit, jer ako nisi neko ko je u jako dobroj fizickoj kondiciji, i ako nisi ranije vec bila upoznata sa pravilnom tehnikom izvodjenja vezbi, postoji realna mogucnost od povrede ili da se pretreniras.

Hiit bilo koje vrste se uklapa u tih 30ak min, ne treba ti nista sem patika, i ima dusa na nos da ti izadje, samo sto ne znam koliko je to primereno, s obzirom na visak kg i ostalo...

poz

Van mreže odoh.u.teretanu:)

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: pomoc oko trake za trcanje! Heeelp!
« Odgovor #5 poslato: Maj 31, 2013, 08:15:57 posle podne »
Ovde bre nema ni normalne struje a ne crossfit, lični treneri i sl. :D Ima kao neki personalni trening sa trenerom ali je skup i pitanje je kakav je to priučeni trener. Nema veze, našla sam dobru i povoljnu ponudu u jednoj teretani, imaju 3 trake koje se doplaćuju, ali skroz su ok. Pod viškom kg mislim na višak od 5kg od idealne težine (BMI mi je normalan), lociran na stomaku zbog hormonske terapije (ona inače pravi problem sa masnoćama u krvi i jetrom), ne zbog loše ishrane. Ishrana i život su maksimalno dovedeni u red, ne pijem, ne pušim, ne jedem čipseve, torte itd. Ženski članovi bi ovde možda mogli da daju neki savet, ako su imali iskustva sa hormonima, kortikosteroidima ili antibebi pilulama na bazi steroidnih hormona (estrogen-progesteron kombinacija). Kortikosteroidni lekovi me apsolutno uništavaju, čak i oni blagi protiv blagih alergija, unište mi kožu, psihu, telo...ma sve...sad sam ih skroz izbacila i čekam 6 nedelja da vidim neko poboljšanje, mada se vidi da je bolje i posle prve tri nedelje, mislim da je otišlo 2 kile, onako od oka...
ja sam kao neki preobraćeni čistunac posle par godina lošeg života (mladost ludost :)), pa pokušavam da se dovedem u red...Ne verujem da estetski mogu da učinim neko čudo (ljudi mi ne veruju kad kažem da redovno vežbam, uglavnom usledi komentar: pa ne vidi se...), mada skinula sam do sad oko 10kg. Imala sam jedan period u mladosti kad sam radila po 200-300 trbušnjaka po treningu, ali uz pivo i bez dobrog kardio programa nije davalo neke rezultate (u stvari nije davalo nikakve, sem što je stomak ispod sala bio tvrd, pa je mogao dobro da dođe kao štit ako me neko udari hehe). Za skidanje kila zaslužno je isključivo svakodnevno intenzivno trčanje od 30-40 minuta.
Hvala u svakom slučaju, ovo za boks je ok ideja, mislim da ima neki boks klub u blizini, pa ću ići da pitam. Tae bo i kick aerobik sam probala, nije uticalo na masnoće, izgledala sam onako nekako džiberski napucano, ne baš kao bacačice kugle ali... :D Inače je aerobik sranje, step je verovatno najbezvezniji od svih, samo tu kao nešto hodaš, pentraš se po onom čudu-steperu, par puta skočiš i gotovo. Žene se zanose time da će sebi pomoći ako idu 3x nedeljno na aerobik, ali to se meni čini kao davanje novca u prazno.
što se tiče trčanja u prirodi, upravo pada kiša, juče padao led...i tako... :D

Još ako bi neko rekao kako rešiti problem sa trakom za trčanje, ko ima iskustva sa tim spravama (vlasnici teretana npr.), ima li neki servis za to ili majstor, a da nije prevarantski?? 

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: pomoc oko trake za trcanje! Heeelp!
« Odgovor #6 poslato: Jun 01, 2013, 08:45:42 pre podne »
Mislim da previše akcenta stavljaš na trčanje, a nije sve u nogama kad je u pitanu skidanje kilaže :D možda bi bolje bilo da podeliš ishranu sa nama da vidimo kako ti to izgleda. I sa aerobikom i sa teretanom i sa trčanjem/bez sam uspevala da gubim kilažu, samo je bilo pitanje hrane, koja nije uvek bila vrhunska, ali dovoljno da sam sređivala osnove i već je bilo napretka. I to od aerobika nikad nisam izgledala napucano  ;D
Volim i ja da trčim ali nećeš izgledati previše zategnuto ako ne ubaciš i malo tegova, pa iskoristi što si sad u teretani i osmisli neki full body program, dovoljno ti je za početak.

suck it up, buttercup

Van mreže odoh.u.teretanu:)

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: pomoc oko trake za trcanje! Heeelp!
« Odgovor #7 poslato: Jun 02, 2013, 12:06:27 pre podne »
Pa dobro, ali nisam davala pare da bi oprema samo tako stajala. Mada ako uzmem u obzir da nije bila skupa i da se verovatno proizvodi negde u Kini...još joj je i dobar rok trajanja. Ali ipak bi bilo dobro da je neko popravi.
Pa nema ništa posebno oko ishrane, imam naviku da kad jedem krompir ne jedem hleb, u stvari uopšte ne jedem hleb uz ručak sem kad je neki čorbuljak, "suvi" obrok mi je dva dobra parčeta hleba sa nekim namazom i salamom i neko povrće uz to ili ga zaljutim pa "gasim" jogurtom, imam dva obroka dnevno (možda je to problem, možda treba manje i češće jesti), i ne jedem gluposti kao što su grickalice, čokolade, koka kolu i sl. Od kalorijskog dopinga porok mi je punomasni sir, suvo voće i bademi s vremena na vreme (bademi su smrt za kilažu, ali su dobri za sve ostalo tako da njih ne bih da se odričem).
A od kalorija se potroši circa 500 na trčanje od 30-40min (trideset min je klasično trčanje na izdržljivost i poslednjih 5 min već prelazi u lagano jer crknem, pa ide pauza, pijenje vode, menjanje tv programa, pa lagani hod...a onih 10 je podeljeno u sekvence po 2-3 min na najbrže), bar tako piše. E sad, on meni obračunava za 20 min hoda posle trčanja još i preko 200kcal. Znači ukupno 700ili 700+. Možda je obračun pogrešan jer mašina ipak ne razlikuje trčanje i brzi hod, to vi bolje znate. Mada možda je i istina, jer uglavnom dan mi se svodi na to kad ću da vežbam i zapostavila sam sve druge hobije, čak i druženja. 
Mada mislim da je problem rešen jer od kad ne uzimam hormone, kao da se topim iz dana u dan (a i voće sad jedem sveže, a ne suvo). Možda da ubacim sklekove? 3 kom za početak...ako uspem i ta 3 da uradim, jer sam vežbe potpuno zapostavila, ne znam ni da li bih mogla 10ak trbušnjaka u seriji da odradim, a čučnjeve se ne sećam kad sam poslednji put radila.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: pomoc oko trake za trcanje! Heeelp!
« Odgovor #8 poslato: Jun 03, 2013, 09:15:45 pre podne »
Wow, ti definitivno moraš sad malo da uložiš energiju u sređivanje ishrane, jer ne možeš da umireš od trčanja a da jedeš salame, čorbuljke, i to sve u dva obroka dnevno. Punomasni sir i bademi su tu i najmanji problem.

Odi malo ovde u Nutrition, ispročitaj, vidi gde si grešila.

A nisi trošila, ne sa tim programom. Ne mogu te mašine to precizno da računaju toliko. Upoređivala sam traku u svojoj teretani i njene podatke sa reultatima na polaru, i npr me je traka zakidala uvek za 200-300 kcal. Jer je prepoznavala samo trčanje, bez pauza u HIIT-u.
suck it up, buttercup