Septembar 24, 2024, 12:28:39 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: sa BB na UF  (Pročitano 4004 puta)

Van mreže ljoljo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 64
sa BB na UF
« poslato: Februar 25, 2010, 03:12:57 posle podne »
Kao sto naslov kaze zelim sa BB preci na ultimate fight,sad me zanima par svari,trenutno unosim 200uh i 200p,imam iskustva nesto u boksu,zelim par savjeta uvezi treninga i prehrane pa ako moze dati savjet bio bi zahvalan :D

Van mreže Leonida

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 64
Odg: sa BB na UF
« Odgovor #1 poslato: Februar 26, 2010, 12:29:37 pre podne »
Bez uvrede, ali pitanje ti je ipak malko neozbiljno. Za pocetak, ako zelis da se posvetis ovom vidu borenja treba da znas da se ne radi o ultimate fight-u vec o mixed martial arts-u ili ti skraceno MMA, dakle naziv sporta nije UF, to je odomaceno na ovim prostorima zbog Ultimate Fighting Championship-a, ali dobro, ne zelim da ispadne kao da ti drzim predavanje. Najbolje bi bilo da odes u par klubova, pogledas par treninga, vidis da li ti to odgovara i u praksi i da li ces pronaci sebe u tome,  a ne samo kao ideja pa onda da razmislis sta ces i kako ces. MMA je jako kompleksan i zahtevan sport i potrebno je veliko ulaganje u sebe i konstantan rad, a uspeh ne dolazi preko noci. Ja ti zelim od srca puno uspeha, pa sta bude bice, u svakom slucaju ako ti se sve to svidi zelim ti dobrodoslicu u ovaj nas sport, pozdrav !
-=ECLECTIC FIGHTING SYSTEM=-

Van mreže ljoljo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 64
Odg: sa BB na UF
« Odgovor #2 poslato: Februar 26, 2010, 06:39:02 pre podne »
Bez uvrede, ali pitanje ti je ipak malko neozbiljno. Za pocetak, ako zelis da se posvetis ovom vidu borenja treba da znas da se ne radi o ultimate fight-u vec o mixed martial arts-u ili ti skraceno MMA, dakle naziv sporta nije UF, to je odomaceno na ovim prostorima zbog Ultimate Fighting Championship-a, ali dobro, ne zelim da ispadne kao da ti drzim predavanje. Najbolje bi bilo da odes u par klubova, pogledas par treninga, vidis da li ti to odgovara i u praksi i da li ces pronaci sebe u tome,  a ne samo kao ideja pa onda da razmislis sta ces i kako ces. MMA je jako kompleksan i zahtevan sport i potrebno je veliko ulaganje u sebe i konstantan rad, a uspeh ne dolazi preko noci. Ja ti zelim od srca puno uspeha, pa sta bude bice, u svakom slucaju ako ti se sve to svidi zelim ti dobrodoslicu u ovaj nas sport, pozdrav !
Ja se nigdje u zivotu ne zaljećem pa ni u ovome :D Bio sam par puta već u gladiatora u dubrovniku,gdje trenira maro perak,sigurno jedan od najboljih MMa klubova u HR ako ne i najbolji.Ja imam iskustva u boksu,tako da su mi donekle borilacke vjestine poznate,samo zelim prosirit svoje znanje na parter i rad sa nogama,mene ovaj sport fascinira,inace nebi ni zelio trenirati ga.

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: sa BB na UF
« Odgovor #3 poslato: Septembar 02, 2010, 09:44:47 posle podne »
Ovo par saveta u vezi treninga stvarno ne znam sta si time hteo reci? Oo

Idi i treniraj, pocni od pocetka...i to sto znas o boxu moraces da promenis. MMA je tolko kompleksa i multidimenzionalan da je svaki trening potpuno nova prica. Ako mozes da ides u Gladiator idi sto pre.

Sto se ishrane tice stvarno ne znam sta da ti kazem. Ja sam posle MMA treninga umeo da pocepam majicu sa sebe, posto drugacije ne mogu da je skinem od znoja. Onda odem posle treninga na 2 pljeskavice, sabijem i coca colu ako mi se bas pije i opet jedem kad dodjem kuci. Prati svoje telo i prema tome koriguj ishranu.
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Van mreže Jeep

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 513
Odg: sa BB na UF
« Odgovor #4 poslato: Septembar 02, 2010, 09:46:43 posle podne »
Lepo ti ojasnio sleepy

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: sa BB na UF
« Odgovor #5 poslato: Septembar 03, 2010, 12:41:17 pre podne »
Pazi bitna stvar je da u MMA ti nije vazna separacija misica, BF i to dal si dobro pogodio grudi i dal ti noge dobro prate torzo vec da pokrijes sve aspekte borbe i da ono sto ti ne ide dobro unapredis.
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: sa BB na UF
« Odgovor #6 poslato: Septembar 03, 2010, 03:19:32 pre podne »
Unos makronutrijenata treba da ti bude u skladu sa trenaznim procesom koji ces implementirati, znaci treba ti carbsa dovoljno da odradis 1-2 ili vec koliko treninga imas dnevno ili nedjeljno. Niko od nas ne zna kojoj ces aktivnosti biti izlozen pa ti ni ne moze reci koliko ti cega treba, moraces doci sam do brojki, ali dobro je da obratis paznju sta radis, jer kao sto ti ne treba BF +15% u BB ne treba ti ni u bilo kom borilackom sportu, hrani se kvalitetno i cisto.

Ozbiljan mma trening moze da bude jako zahtjevan - katabolican. Oko mma treninga bi bilo jako dobro implementirati antikatabolike koji ce sprijeciti gubitak misicne mase i koji ce ti omoguciti brzi oporavak, takodje i kvalitetan kompleks multivitamina, multiminerala, dobar proizvod za zdravlje zglobova, ligamenata...

Trening sa opterecenjem bi trebao da usmjeris ka sportu kojim zelis da se bavis. Jedna od opcija bi moglo biti 3 treninga nedjeljno fullbody sa razlicitim parametrima (broj setova, ponavljanja) gdje ces izabrati bazicne, visezglobne vjezbe... Ako si imao priliku da gledas neke starije klipove Filipovica u teretani vidjeces da radi sa jako malim pauzama full body... citav trening lici jednom velikom gigantskom setu, gdje istovremeno jaca anaerobnu i aerobnu snagu.

MMA ces raditi sa obucenim trenerima, tako da tu valjda nece biti problema, iskoristi informacije oko prehrane i saplementacije, jer je velika vjerovatnoca da ih neces dobiti u kluibu.

Pozdrav
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: sa BB na UF
« Odgovor #7 poslato: Septembar 03, 2010, 10:06:38 pre podne »
Sto se tice treninga sa tegovima evo ti primer kako to izgleda. Ima dosta razlicitih workout-a ali ovo je jedan sasvim solidan.

http://www.youtube.com/watch?v=6-Tqv4TK7xk

Covek iznad ti je rekao na sta da obratis paznju, a sto se tice toga da ti BF nije potreban u borenju...u svakom slucaju bolje je da ga imas malo nego da budes potpuno sasecen. Ako obratis paznju videces da svi borci imaju BF negde oko 10-12% (osim teskasa koji mogu i do 20% da idu). Uopste nemoj da se opterecujes BF vec gledaj da treniras na taj nacin da mozes da radis 3x5 min lako.
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Van mreže Jeep

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 513
Odg: sa BB na UF
« Odgovor #8 poslato: Septembar 04, 2010, 10:34:41 posle podne »
Covece odlican trening

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: sa BB na UF
« Odgovor #9 poslato: Septembar 05, 2010, 12:40:55 pre podne »
Ima mnogo treninga. Steve Maxwell ima odlicne treninge za MMA. Takodje GSP je izbacio neke svoje treninge, treba potraziti onaj caveman program treninga koji rade MMA borci.
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!

Van mreže Jeep

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 513
Odg: sa BB na UF
« Odgovor #10 poslato: Septembar 12, 2010, 11:40:09 posle podne »
Ima mnogo treninga. Steve Maxwell ima odlicne treninge za MMA. Takodje GSP je izbacio neke svoje treninge, treba potraziti onaj caveman program treninga koji rade MMA borci.
http://www.youtube.com/watch?v=1G61d0feaIg
nasao CAVEMAN