Jul 03, 2024, 05:24:03 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc  (Pročitano 2180 puta)

Van mreže Dzordz.

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Pomoc
« poslato: Mart 01, 2010, 05:17:35 posle podne »
Imam 16godina,visok sam 185 i imam 65kg.Sada sam u fazi rasta i doktori su rekli da cu rasti otprilike do 2m.
Razmisljao sam da pocnem da idem u teretanu ali mislim da bi bilo pametnije da se prvo ugojim malo(10kg  :) ).
Zanimam me da li je to moguce i u kom roku i kakva bi trebala da bude moja ishrana?
I da li je pametno da idem u teretanu s obzirom na to da sam u fazi rasta?

Van mreže Vlada NS

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Pomoc
« Odgovor #1 poslato: Mart 01, 2010, 07:46:49 posle podne »
trebati 3 grama proteina na 1 kg, u tvom slucaju 195gr.za pocetak kako budes povecavao kilazu tako povecavaj i proteine,to sve podeli na 5-6 obroka.....uz proteine kombinuj ugljene hidrate<skrobaste(krompir kuvani,pirinac,crni hleb,ovsene pahulje itd....)i vlaknaste(svako povrce)kao i masti narocito biljne(orasi,bademi i slicne stvari) sada je na tebi da sastavis dnevni meni ;)od suplemenata uzmi whey,dextrozu i glutaminda pijes odmah posle terninga......ako te jos nesto zani9ma slobodno pitaj ali svega ima vec na forumu......za ovo si imao srece sto se dosadjujem pa sam ti odg/ 8)
This is the art where we build most powerful weapons that ever existed.......THE HUMAN BODY

Van mreže Dzordz.

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Pomoc
« Odgovor #2 poslato: Mart 01, 2010, 11:17:58 posle podne »
Hvala ti brate mnogo...ma cesjao sam po forumu 2h i opet nisam mogao nista da razumem...  ;D

Van mreže Vlada NS

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Pomoc
« Odgovor #3 poslato: Mart 02, 2010, 01:10:15 posle podne »
drago mi je onda da sam ti pomogao......
This is the art where we build most powerful weapons that ever existed.......THE HUMAN BODY

Van mreže JedemSiPrsut

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Pomoc
« Odgovor #4 poslato: Mart 05, 2010, 08:56:00 posle podne »
imas po netu  calculator...napravis  svoju dijetu..   to je OK za pocetak     da nebudes gladnijo.. a i da se neprezderavas..   bit je u tome kao sto je reko vlada  da svaki obrok sadrzava  dovoljno proteina..   i sto manje  UH      a ujutru neka bude  whey.. neka bude neki brzi secer.   npr.  grozdjice..   i normalno..  brinta... oatmeal.. itd..s'vodom

Van mreže Vlada NS

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Pomoc
« Odgovor #5 poslato: Mart 05, 2010, 09:36:43 posle podne »
kakav bre net,covece ima svega na forumu.....a ti brzi tj.prosti seceri mu netrebaju uopste jedino dextroza posle treninga.........izgleda da bi i ti mogao da citas malo forum
This is the art where we build most powerful weapons that ever existed.......THE HUMAN BODY

Van mreže JedemSiPrsut

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Pomoc
« Odgovor #6 poslato: Mart 05, 2010, 09:54:08 posle podne »
dobro...  nemoj samo da se ljutis   ;)

Van mreže Vlada NS

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Pomoc
« Odgovor #7 poslato: Mart 05, 2010, 09:58:07 posle podne »
 ne ljutim se >:(ni slucajno samo treba bre da se cita ja svaki dan po sat-dva citam ovaj forum,aj pozzz
This is the art where we build most powerful weapons that ever existed.......THE HUMAN BODY

Van mreže JedemSiPrsut

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Pomoc
« Odgovor #8 poslato: Mart 05, 2010, 10:02:46 posle podne »
ma znam bolan..       

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Pomoc
« Odgovor #9 poslato: Mart 06, 2010, 08:12:31 pre podne »
Da znas tesko bi mu preporucio posti secer ujutru...

Van mreže JedemSiPrsut

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Pomoc
« Odgovor #10 poslato: Mart 06, 2010, 10:39:15 pre podne »
nisam reko za to.. da znam

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Pomoc
« Odgovor #11 poslato: Mart 06, 2010, 10:48:16 pre podne »
Ma ok, bitno je da je volja tu. :)

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Pomoc
« Odgovor #12 poslato: Mart 06, 2010, 11:22:34 pre podne »
Ovaj sinak i eksesere da jede pretvorice ih u raast....on ima 16 godina!!! Gledaj samo da ne preterujes sa junkom, jedi kvalitetnu hranu, treniraj slobodno i sve ce biti OK!  ;)