Septembar 19, 2024, 06:59:00 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Pocetnik - povecanje misicne mase, smanjenje telesnih masnoca  (Pročitano 6106 puta)

Van mreže smoron

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Pocetnik - povecanje misicne mase, smanjenje telesnih masnoca
« poslato: Januar 31, 2010, 03:17:44 posle podne »
Pozdrav svima,

Imam 28 godina. 186 cm i 86,4 kg. Usled genetike, mnogo sedenja (zbog posla), pizza i piva itd. imam jako nepovoljan odnos telesne masnoce/misicna masa. Nisam to merio ali s obzirom na "pivski stomak" reko bih da imam oko 10+ kg sala.
Moje znanje o ishrani i treningu je cisto teorijsko, mozda i pogresno...

Bio bih Vam zahvalan da dobijem neki savet u vezi treninga i ishrane, a da to ne bude jako rigorozno? Da li je moguce istovremeno "topiti salo" i povecavati "misicnu masu" i ako jeste kako?

Nemam puno slobodnog vremena. Imam neke tegove u kuci ali ne volim da ih podizem :). Sto se tice suplemenata, samo bih probao nesto bezbedno. Volim da plivam i igram tenis, ali to ne radim redovno, narocito zimi.

Ako nije moguce smanjiti telesnu masnocu i povecati misicnu masu istovremeno, sta bi prvo trebalo da uradim i kako? Teretana ili su dovoljni tegovi u kuci (imam samo neke bucice i dosta diskova koji se stavljaju na njih)?

Puno hvala unapred.

Van mreže YoungStuna

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
  • Traning all day long
Odg: Pocetnik - povecanje misicne mase, smanjenje telesnih masnoca
« Odgovor #1 poslato: Januar 31, 2010, 04:44:22 posle podne »
Zanimljiv post. :) I to je ono klasnicno sto bi svi hteli,puno misica,nimalo masnoce i po mogucnosti malo rada :) Al nema od toga nista dok se lepo "ne zagreje stolica" sto bi rekli.Ni ja nemam puno iskustva al dovoljno da ti kazem da bez treninga,dovodjenja ishrane u red na prvom mestu nema nista,sto ce ti i iskusniji mnogo reci kad budu videli tvoje pitanje :)

Van mreže radza

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Pocetnik - povecanje misicne mase, smanjenje telesnih masnoca
« Odgovor #2 poslato: Januar 31, 2010, 05:44:28 posle podne »
za pocetak kreni u teretanu a procitaj malo i o ishrani i bices solidan za sledece leto. bojim se da si za ovo leto zakasnio ;)

Van mreže Dyana

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 19
Odg: Pocetnik - povecanje misicne mase, smanjenje telesnih masnoca
« Odgovor #3 poslato: Januar 31, 2010, 06:03:50 posle podne »
vidi, vidi, nasa teretana na medaku 2 hahaha :) pozz

Van mreže YoungStuna

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
  • Traning all day long
Odg: Pocetnik - povecanje misicne mase, smanjenje telesnih masnoca
« Odgovor #4 poslato: Januar 31, 2010, 06:49:24 posle podne »
hahaha Komsinice :) Pa nisam znao da si i ti tako posvecena treniranju :D

Van mreže Dyana

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 19
Odg: Pocetnik - povecanje misicne mase, smanjenje telesnih masnoca
« Odgovor #5 poslato: Februar 03, 2010, 01:22:44 pre podne »
nemas ti pojma :D raspadam se bre od treniranja, samo sto je meni pored mnogo aktivnog aikidoa u stazu od 2 i po godine, ovo tek 10 mesec u teretani pa jos ucim i ima da ucim ihaaaaa... radim masu sad jos uvek a od marta krecem definiciju pa se informisem malo da pokusam da uskladim sve na pravi nacin i napravim neke rezultate u ovih prvih godinu dana teretane...

Van mreže Michelin

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 64
Odg: Pocetnik - povecanje misicne mase, smanjenje telesnih masnoca
« Odgovor #6 poslato: Februar 13, 2010, 10:39:45 posle podne »
nemas ti pojma :D raspadam se bre od treniranja, samo sto je meni pored mnogo aktivnog aikidoa u stazu od 2 i po godine, ovo tek 10 mesec u teretani pa jos ucim i ima da ucim ihaaaaa... radim masu sad jos uvek a od marta krecem definiciju pa se informisem malo da pokusam da uskladim sve na pravi nacin i napravim neke rezultate u ovih prvih godinu dana teretane...
[/quoteodlicno da nas ima malo i iz drugog sporta ja treniram ultimate fight 12 godina.A tegovi i velike tezine su mi osnova  i ja se ugnjetavam na treninzima.