Septembar 20, 2024, 12:41:04 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Savet za masu  (Pročitano 3068 puta)

Van mreže Midian

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Savet za masu
« poslato: Jun 18, 2011, 04:15:10 posle podne »
Pozdrav svima,prvi put sam na forumu,pa ako tema nije u skladu sa ovim delom foruma ili postoji slicna slobodno je obrisite.
Ovako,imam 23 godine,aktivno se bavim sportom,konkretno MMA,visok sam oko 183 cm i imam oko 66 kg.Problem je taj,sto nikako ne mogu da povecam masu,pokusavao sam promenom ishrane,ali  uvek sam bio na mrtvoj tacki.
Od pre 2 dana poceo sam da pijem kreatin i dekstrozu,pa me interesuje da li to moze uticati da povecam masu,naravno ne treba meni neka abnormalna kilaza,ali do 70,75 kg plafon i bio bih zadovoljan.
Obroke imam oko 6 puta na dan,da kazem da su 4 obilna,i dva laksa.
Jedem jaja,cak po 6-7 u kajgani,tunjevinu,pirinac,belo meso,pijem jogurt,voce,povrce.Dakle raznovrsna ishrana ali problem je sto mi nista ne ostaje u organizmu.Dosta sam pokretljiv,stalno imam fizicke aktivnosti,kada nemam treninge onda radim sklekove,trbusnjake i vezbe snage,ili vozim bicikl ili radim kondiciju.I sto je najgore,relativno brzo posle nekog obroka idem u wc,izgleda da mi zeludac vari abnormalno brzo hranu.
Svaki savet bi mi dobro dosao

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Savet za masu
« Odgovor #1 poslato: Jun 18, 2011, 06:34:51 posle podne »
Napisi koliko puta nedeljno treniras. Ako si pro trebao bi trenirati bar 6 puta nedeljno kad nemas mec a kad se spremas za mec i vise od toga. Sto znaci to je toliko kardija da ni ako pojedes konja ne moes da se ugojis.
Koliko puta treniras i koliko vremenski? Koliko rundi radis sparing i koliko dana u nedelji? Koliko trcanja? Napisi vise o treninzima ovako niko ne moze da ti kaze da li je moguce ili ne.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Midian

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Savet za masu
« Odgovor #2 poslato: Jun 18, 2011, 07:12:03 posle podne »
Treninge imam 2 puta nedeljno,jer uslovi trenutno ne dozvoljavaju drugacije zbog drugih klubova koji takodje imaju svoje termine.Trening traje sat ipo,iako mi se cini da traje vecnost jer su pauze minimalne a iskoriscenost rada 300%.
Trener forsira da se radi,sparinge radim 3 puta po 3 minuta,parter takodje i kad zavrsim onda sve ponovo,iako sam vise parteras nego stand up borac(prvenstveno jer sam trenirao dzudo ranije),a tu se trosi daleko vise energije nego u sparingu.
Trcanje pola sata uzbrdo najcesce,van treninga,na treningu do 10 minuta kao zagrevanje,plus vezbe snage,sve ukupno 20ak minuta.Inace treniram vise amaterski,za sebe ali sam ozbiljno shvatio sport i dajem 100% sebe jer sam takav,odrastao u porodici sportista i valjda imam taj gen.
Kardio mi je dobar,tesko me umoriti,ali pretpostavljam da tako i trosim gomilu kalorija i energije.Da,i na kraju treninga obicno ide kondicija,tipa 10 sklekova,10 skokova,10 cucnjeva i tako 3 minuta dok bukvalno ne padnem.
Inace,treniram sa Svetislavom Nikolajev,verovatno ste culi za njega iz Vatrenog Ringa :)
« Poslednja izmena: Jun 18, 2011, 07:19:10 posle podne Midian »

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: Savet za masu
« Odgovor #3 poslato: Jun 18, 2011, 08:34:41 posle podne »
Svako moze da se ugoji, neko teze neko lakse, ali svako moze. Napisi tacno sta jedes u tih 6 obroka.
No curling in the squat rack!

Van mreže Midian

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Savet za masu
« Odgovor #4 poslato: Jun 18, 2011, 09:06:49 posle podne »
Za dorucak najcesce jaja,5-6-7,zavisi koliko sam gladan,uz to hleb ili neko pecivo.Sa jajima cesto jedem nesto suhomesnato,suvi vrat,cajnu kobasicu,kulen i sir.
PRe rucka napravim sendvic u trecini hleba,opet nesto suhomesnato,unutra kackavalj,za rucak obicno neka corba sa povrcem,pirinac i meso obavezno(piletina najcesce).Posle rucka,kasnije popodne opet pravim sendvice,i to bez pola hleba ne moze da prodje,uz to neko voce,banane,pomorandze i sok od zove.Peti obrok bi bio vecera,nekad laganija,u vidu tost hleba,preko margarin i suvi vrat,4-5 parceta,i onda imam obicaj nocu da zaglavim u frizideru i da se prejedem da mi bude muka na kraju.Ako sam negde u gradu,ojadim pola pekare sa raznoraznim pecivima,uglavnom ako ima mesa i pice.I povremeno otresem pljeskavicu od 200-250 g cistog mesa,plus somun i prilozi u vidu salata.Pre sat ipo vremena pojeo sam osrednju tepsiju testenina,dok kucam ovo jedem pljeskavicu od 250g.

Van mreže dzoni_ml

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Savet za masu
« Odgovor #5 poslato: Jun 19, 2011, 02:55:47 pre podne »
Imam i ja takve drugove koji jedu nenormalno a ne mogu da se ugoje...ustvari prezderu se jedan dan pa posle ne jedu dva.
Nema sanse da se tako hranis svaki dan neko duze vreme(tipa 6 meseci) a da se ne ugojis.
Jedino ako ti sa stomakom nesto nije u redu pa ti izgleda hrana samo proleti kroz tebe,tj zeludac vrlo malo pokupi iz svega toga a ostalo ode u wc solju.dzaba sto ti jedes
I nemoj toliko sendvice i ostalu fast food hranu :S
« Poslednja izmena: Jun 19, 2011, 03:02:52 pre podne dzoni_ml »

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Savet za masu
« Odgovor #6 poslato: Jun 19, 2011, 03:54:00 pre podne »
Ishrana ti je losa. Procitaj forum malo ali dobra ishrana se sastoji od prostih i slozenih ugljenih hidrata od proteina i dobrih masti sve tu uz dosta zelenisa. Ako hoce da se ugojis trebas da naucis malo vise o ishrani a ne da ti neko da gotov program jer time neces nista uraditi. U principu ubaci slozene UH za dorucak a proste posle treninga. Protein podigni na 3 grama dnevno i jedi slobodno jedno 70-80 gr zadravih masti. Citaj i shvatices. Ja sam mislio da treniras mnogo vise u toku nedelje  ali ovako kako treniras ako ubacis teretanu bar malo mogao bi da se ugojis polako ali sigurno.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savet za masu
« Odgovor #7 poslato: Jun 20, 2011, 05:53:03 pre podne »
Ishrana ti je losa. Procitaj forum malo ali dobra ishrana se sastoji od prostih i slozenih ugljenih hidrata od proteina i dobrih masti sve tu uz dosta zelenisa. Ako hoce da se ugojis trebas da naucis malo vise o ishrani a ne da ti neko da gotov program jer time neces nista uraditi. U principu ubaci slozene UH za dorucak a proste posle treninga. Protein podigni na 3 grama dnevno i jedi slobodno jedno 70-80 gr zadravih masti. Citaj i shvatices. Ja sam mislio da treniras mnogo vise u toku nedelje  ali ovako kako treniras ako ubacis teretanu bar malo mogao bi da se ugojis polako ali sigurno.

saveti su ti ok osim ovog dela oko 3 gr B po kg
TO JE ZA NJEGA MMNOGO

njemu je potreban KALORISJKI SUFICIT u koji ce biti uklopljeno 2.2 gr B po kg tezine i cak 3.5 gr Uh po kg tezine a ostatk nekih cal bi trebalo da nadoknadi iz zdravih masti (nisam ljubitelj ovoga aloi sam siguran da kada bi mu se jelvnik sastojao od B i Uh jednsotavnone bi mogao toliku kolicinu hrane da jede..))

sve ostalo...OK

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Savet za masu
« Odgovor #8 poslato: Jun 20, 2011, 01:07:58 posle podne »
Eto cuo si generala a kad on kaze onda slusas i ne brines za rezlutate docice sigurno.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti