Septembar 21, 2024, 09:45:17 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.285 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: Michaelamink
X3MShop banner

Autor Tema: ela ela ishrana  (Pročitano 13081 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #30 poslato: Decembar 24, 2009, 06:12:00 posle podne »
ma samo polako....
mislim da to nije nista tako da ces se veoma brzo vraiti na to sto ti PRIJA I GODI

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #31 poslato: Decembar 24, 2009, 06:37:30 posle podne »
Hvala Pedja
rekao si mi pravu stvar u ovom trenutku
jer i ja to zelim

Van mreže Trogdor

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #32 poslato: Januar 09, 2010, 11:43:00 pre podne »
ne valja!!!!
prvo dorucak
puno proteina za tebe;) pa ond amleko bez laktoza ali neki drugi oblik secera ima;)izbaci mleko
za dorucak ti je dovoljno 30g proteina
obrok2 bolje 30g badema 100g mesa
onda 100g mesa 30g badema,salata
150g mesa,pirinac 60g
250g elle
ala ti jedes jbt:)po meni ovo je mnogo proteina!!! za tebe,cemu 50g badema opre spavanja ovo nije keto djeta
supsi ok
ne znam po meni je ovo puno proteina,onda puno masti ipak ti imas 65kg,jbt jedes vise masti od mene i vise uh od mene(kad sam na djeti)a proteina jedemo skoro isto A JA IMAM 100kg;)
Ne mogu vise da se slozim sa covekom !!! Sta ce tebi toliko proteina (treba ti jedino ako si muski PRO bilder koji se krije iza zenskog nicka) ,i plus to mleko bez laktoze je PREPUNO nekih losih secera !!! I NE VISE OD 40 gr proteina po obroku jer telo najbolje funkcionise i obradi do toliko gr proteina odjednom ,a ti imas obroke sa po 60gr sto je previse !

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #33 poslato: Januar 09, 2010, 12:00:55 posle podne »
ne valja!!!!
prvo dorucak
puno proteina za tebe;) pa ond amleko bez laktoza ali neki drugi oblik secera ima;)izbaci mleko
za dorucak ti je dovoljno 30g proteina
obrok2 bolje 30g badema 100g mesa
onda 100g mesa 30g badema,salata
150g mesa,pirinac 60g
250g elle
ala ti jedes jbt:)po meni ovo je mnogo proteina!!! za tebe,cemu 50g badema opre spavanja ovo nije keto djeta
supsi ok
ne znam po meni je ovo puno proteina,onda puno masti ipak ti imas 65kg,jbt jedes vise masti od mene i vise uh od mene(kad sam na djeti)a proteina jedemo skoro isto A JA IMAM 100kg;)
Ne mogu vise da se slozim sa covekom !!! Sta ce tebi toliko proteina (treba ti jedino ako si muski PRO bilder koji se krije iza zenskog nicka) ,i plus to mleko bez laktoze je PREPUNO nekih losih secera !!! I NE VISE OD 40 gr proteina po obroku jer telo najbolje funkcionise i obradi do toliko gr proteina odjednom ,a ti imas obroke sa po 60gr sto je previse !
a sto si citirao onda mene????
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Trogdor

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #34 poslato: Januar 09, 2010, 12:03:29 posle podne »
Ma ja ni ne mislim da mi je to od ovog sto pijem i vrlo dobro znam da ce lekar jedva docekati da mi kaze da je od toga
a ja cu se onda sa njim upustiti u raspravu i bila sam u dilemi da li uopste to da pominjem,sada definitivno necu.
Druga stvar koja me plasi je da ne dobijem neku dijetu a ona se  u ovakvim slucajevima (uglavnom)bazira na UH i
 najzad-da cu morati da usporim sa treningom,odmarala sam par dana ali danas bih da se vratim i nastavim sa
ustaljenim rezimom treninga i suplementacije(betaalanin,bca,gluta,whey-dakle nista zastrasujuce).
Pitam se jos da li moze biti problem i to sto svakodnevno konzumiram 2-3 zumanca,mnogo kafe(3-4 espresa-imam vrlo nizak pritisak)
a u poslednje vreme sam preterivala i sa onim step sokicem bez secera-pila sam jednu kesicu na 3l vode,inace pijem od 3 do 5l vode dnevno,
kada treniram to je 5l sigurno.I da,jedem mnogo ljutu i kiselu hranu,so vrlo malo.E sad da li to moze da ima neke veze?
Od drugarice nisam ni ocekivala da ista razume,mozete misliti kada mi je rekla-imali smo mi ovde jednog takvog,
jedva smo ga spasli!

Bez uvrede ali mislim da mnogo konzumiras svega i svacega  ! I proteina i ugljenih hidrata i tecnosti i kafe ! Ne treba tebi nikako vise od 100-120 gr proteina ti si zensko ! Vise od 3L tecnosti je sumanuto blago receno ,a o toj kafi necu ni da pricam ! A to sto su ti pomenuli jetru,jetra ti je kao sto sama verovatno znas filter za organizam  ! Evo ti veza izmedju unosenja proteina i rada jetre :
- deaminacija proteina
- uklanjanje amonijaka, koji je nusprodukt metabolizma proteina, iz plazme tako da se reakcijom sa CO2 formira urea, koju bubrezi filtriraju u urin
- sinteza proteina plazme (albumin, globulin)
- reakcije kojima se iz jednih aminokiselina sintetiziraju druge (npr. iz esencijalnih aminokiselina jetra sintetizira neesencijalne)
E sad koliko sam se raspitao NARAVNO ako je zdrava jetra onda ne predstavlja problem visak proteina,ali ako jetra sama po sebi ima neku ogranicenu funkciju,onda visak proteina moze da predstavlja problem ! I slazem se sa tim da ako kazes doktoru sta uzimas,da ce da se pro.ere da je SIGURNO od toga ! Zato mozda treba da isproveravas jetru i ako je u redu slobodno nastavi sa suplementacijom itd...

Van mreže Trogdor

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #35 poslato: Januar 09, 2010, 12:05:37 posle podne »
@Naturalni
Pa da se nadovezem na to sto si napisao i da vidi da delim to misljenje !

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #36 poslato: Januar 09, 2010, 06:16:00 posle podne »
Trogdor-ja sam uvazila primedbe  Naturalnog i Pedje i napravila odredjene korekcije sto sam i spomenula.
Usput sam skinula tri kg a cilj mi je jos pet ali ngde ne zurim.Nema tu nekog viska nego sam u jednom
trenutku dogurala do 67(sada 62)i bila bas onako,masivna-zategnuta ali...
Korekcije su bile:cesci obroci 25-30 gr proteina,jedino je ostalo to mleko 0.5l dnevno.
Dakle-200 gr pirinca,200do 300gr piletine ili tunjevine,75gr badema,450 gr ele,jaja-koliko-
zavisi od toga koliko sam konzumirala meso,ubacila sam i cazein ujutro sa ovsenim ili pirincem
ili uvece sa elom.Smanjila sam kolicine poprilicno.
Svi parametri koji ukazuju na preteranu konzumaciju proteina su bili ok,tecnost i dalje unosim jako puno,
evo danas-vec 4,5l a vece je pred nama.Oduvek unosim puno tecnosti-to nije od juce.
Ne znam zasto mislis da ima puno uh,ja sam samo htela da napravim ishranu koje cu se zaista pridrzavati duzi
vremenski period,mislim-mogu ja da napisem nesto sto je 100%idealno ali bih tako obmanjivala i sebe i vas od
kojih trazim pomos kad mi nesto nije jasno ili vec.

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #37 poslato: Januar 10, 2010, 11:44:15 pre podne »
Trogdor-ja sam uvazila primedbe  Naturalnog i Pedje i napravila odredjene korekcije sto sam i spomenula.
Usput sam skinula tri kg a cilj mi je jos pet ali ngde ne zurim.Nema tu nekog viska nego sam u jednom
trenutku dogurala do 67(sada 62)i bila bas onako,masivna-zategnuta ali...
Korekcije su bile:cesci obroci 25-30 gr proteina,jedino je ostalo to mleko 0.5l dnevno.
Dakle-200 gr pirinca,200do 300gr piletine ili tunjevine,75gr badema,450 gr ele,jaja-koliko-
zavisi od toga koliko sam konzumirala meso,ubacila sam i cazein ujutro sa ovsenim ili pirincem
ili uvece sa elom.Smanjila sam kolicine poprilicno.
Svi parametri koji ukazuju na preteranu konzumaciju proteina su bili ok,tecnost i dalje unosim jako puno,
evo danas-vec 4,5l a vece je pred nama.Oduvek unosim puno tecnosti-to nije od juce.
Ne znam zasto mislis da ima puno uh,ja sam samo htela da napravim ishranu koje cu se zaista pridrzavati duzi
vremenski period,mislim-mogu ja da napisem nesto sto je 100%idealno ali bih tako obmanjivala i sebe i vas od
kojih trazim pomos kad mi nesto nije jasno ili vec.

svaka cast samo tako nastavi;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #38 poslato: Januar 10, 2010, 01:50:03 posle podne »
Trogdor-ja sam uvazila primedbe  Naturalnog i Pedje i napravila odredjene korekcije sto sam i spomenula.
Usput sam skinula tri kg a cilj mi je jos pet ali ngde ne zurim.Nema tu nekog viska nego sam u jednom
trenutku dogurala do 67(sada 62)i bila bas onako,masivna-zategnuta ali...
Korekcije su bile:cesci obroci 25-30 gr proteina,jedino je ostalo to mleko 0.5l dnevno.
Dakle-200 gr pirinca,200do 300gr piletine ili tunjevine,75gr badema,450 gr ele,jaja-koliko-
zavisi od toga koliko sam konzumirala meso,ubacila sam i cazein ujutro sa ovsenim ili pirincem
ili uvece sa elom.Smanjila sam kolicine poprilicno.
Svi parametri koji ukazuju na preteranu konzumaciju proteina su bili ok,tecnost i dalje unosim jako puno,
evo danas-vec 4,5l a vece je pred nama.Oduvek unosim puno tecnosti-to nije od juce.
Ne znam zasto mislis da ima puno uh,ja sam samo htela da napravim ishranu koje cu se zaista pridrzavati duzi
vremenski period,mislim-mogu ja da napisem nesto sto je 100%idealno ali bih tako obmanjivala i sebe i vas od
kojih trazim pomos kad mi nesto nije jasno ili vec.


bravo
samo nastavi
a bas bih voelo da mi trgodr objasni iz kog je to razloga suludo piti vise od 3 lit vode
ocigledno da momak cita neke stvari,ali da si se prilicno pogubio u celoj toj prici te izlazis sa recenicima koje u prinicpu i ne razumes
malo stani na loptu
i jos jednom naglasvami po ko zna koji put
kolicina novca u dzepu nije jedinica mere za odredjivanje kolicine B ili UH ili bilo cega drugog tj nedostatk novca ne povlaci za sobom cinjenicu da ako nemas para treba ti manje B a ako imas onda ti trbea vise..

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #39 poslato: Januar 10, 2010, 07:21:27 posle podne »
Hvala na podrsci
Sto se tice krvne slike-za desetak dana radim nove analize i mislim da ce sve biti ok.
Nije ovo toliko strasno,bezveze sam se uspanicila(sledeci put cu manje googlati i pitati pogresne ljude za misljenje).
Doktorka je rekla da je neki virus prosao kroz organizam i kao svaki virus malo uzdrmao jetru pa da ne pijem
koka kolu(u zivotu popila dve case)i uopste svo ono smece od hrane koje zaobilazim odavno i to u sirokom luku a
preporucila da se hranim bas ovako kao sto se hranim uz mnogo procitanih stranica i uz pomoc ovog foruma.

Van mreže Trogdor

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #40 poslato: Januar 11, 2010, 12:09:25 posle podne »
@ ela ela
Sorry za ugljene hidrate sam se ja nesto istripovao ! Korekcije su ti dobre naravno i nadam se da ce sve biti u redu na analizama i da ces postici cilj koji zelis !
@Pedja
Pre 2 ipo godine sam imao kamen u bubregu i doktori (ne jedan nego vise njih) su mi rekli da pijem do max. 3l vode jer sve preko toga ne valja,izmedju ostalog i zbog toga sto moze da se dobije hipertenzija ! A naravno kad se ima kamen ili pesak,treba vise tecnosti da se unosi,pa cak i pored toga kazu ne vise od 3l...e sad jedino zavisi i mozda od toga koliko ko trosi tecnosti kroz znoj na treninzima,pa onda valjda moze i vise !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #41 poslato: Januar 11, 2010, 01:14:18 posle podne »
ja odista neznam sa kakvim ti lekarima imas posla ili si imao ali da neki ko sebe naziva lekar preprouci nekome sa kamenom u bubregu da NE PIJE VODU TJ DA JE OGRANICI JE U DOMENU LUDILLA!!!!!!!
a pogtovo KONSTATACIJA DA SE OD TECNOSTI MOZE DOBITI HIPERTENZIJA!!!!!

znaci..ne mogu da verujem u ovo sta citam...
ja sam negde vec pisao o tome da je VELIKA KOLCINA TECNOSTI nravno BESPOTREBNA i moze biti stetna kao i sve u prekomernoj kolicini
ali onda je rec o npr 11 ili 12 litara trecnosti na dan..
o tome kako je dovljno 3 litra tecnosti stvarno NEMAM RECI..I NE MOGU DA VERUJEM U OVO STA SAM PROCITAO

Van mreže Trogdor

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #42 poslato: Januar 11, 2010, 01:24:32 posle podne »
Eto sta da ti kazem !?!? Tako su mi ljudi rekli i ja sam se cudio malo !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ela ela ishrana
« Odgovor #43 poslato: Januar 11, 2010, 01:24:56 posle podne »
boze sacuvaj