Jul 02, 2024, 05:37:47 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: koliko se zene boje tegova - nastavak  (Pročitano 4475 puta)

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
koliko se zene boje tegova - nastavak
« poslato: Januar 11, 2008, 11:13:55 pre podne »
Namerno nisam htela da donji tekst samo ubacim u vec postojecu temu "koliko se zene boje tegova", posto su navedena neka dodatna objasnjenja, pa sam htela im se ipak da odgovarajuca paznja  ;bravi;
I ovaj tekst smatram dosta bitnim za one devojke / zene koje su tek pocele odlaziti u teretanu a cilj im je skidanje suvisnih kilograma


... ono sto je zajednicko svim zenama  koje pate od prekomerne tezine je verovanje da ako treniraju sa tegovima, da ce zavrsiti izgledajuci duplo vece nego sto sad jesu. Misici se ne stvaraju tj ne grade preko masti. Ono sta se desava je da dolazi do zamene, umesto masti pojavljuje se misicna masa. Masti zauzimaju i do 5 put puta vise “prostora”, tako da zamenjujuci masti sa misicnom masom, nece se samo izgubiti mast, vec ce se izgledati mnogo mrsavije.
Tezina masti ne trazi nikakvu energiju da bi se ona odrzala, ona samo “sedi” tamo i cini da osoba izgleda debelo. Trening sa tegovima, medjutim, menja nacin na koji telo koristi energiju, prisiljavajuci natalozene masti da se “razlome” u energetske celije (tako da ih nazovemo) koje onda telo koristi za izgradnju misica. “Za svakih 0.5 kg misica koji stvorite, ‘izgoricete’ otprilike 75 dodatnih kalorija tokom odmora. Sto manje misica imate, teze je izgubiti masti”.
Cak i ako ste na zdravoj dijeti i odradjujete neku vrstu aerobika, necete dobiti najbolje moguce rezultate bez treninga sa tegovima. Iako mislite da verovatno gubite kilograme, izgled tela se ipak nece nesto posebno promeniti. Neke zene, bez obzira koliko jako, zestoko treniraju, uopste ne izgledaju drugacije u odnosu na period pre treniranja. Ok, izgledaju “manje” tj mrsavije, ali i dalje izgledaju nekako .... “isprano”?
Misici ne samo da cine da se izgleda i oseca bolje, zdravije, vec takodje pomazu da se uspori “zub vremena”. Izmedju 20-e i 70-e godine zivota, zbog procesa starenja, osoba moze da izgubi vise od 25% misicne mase (myoatrpophy). Redovan trening sa tegovima ovo moze da spreci, tj ublazi. Najbolje je kombinavati trening sa tegovima sa aerobnim aktivnostima.
Trening sa tegovima je aktivnost koja koristi svima nama nebitno na spol, tako da sledeci put kad dodjete u teretanu, “udrite” po tegovima i uverite se (vremenom, naravno) koliko vam to pomaze da poboljsate svoj izgled i smanjite rizik od bolesti.

Top 7 razloga da shvatite trening sa tegovima ozbiljno
1. Ubrzava metabolizam: kada radite na dobijanju misicne mase, telo zahteva vise energije kako bi odrzalo to novo misicno tkivo, sto znaci da cete “izgoreti” vise masti.
2. Poboljsava skelet: istrazivanja su pokazala da trening sa tegovima moze povecati gustinu kostiju i do 13% u samo 6 meseci. Takodje, pomaze pri osteoporozi, bolesti koja se cesto javlja kod zena.
3. Poboljsava samopouzdanje: zene koje redovno treniraju su zadovoljnije sobom, imaju samopouzdanje, jer, izmedju ostalog, imaju telo sa kojim su sretne. (ok, ne kazemo sad da su sve zene sa prekomernom tezinom nesretne ...)
4. Smanjuje stres: studije su pokazale da rad sa tegovima takodje pomaze pri depresiji i stanju uznemirenosti. Zbog cinjenice da izbacujete u teretani sve vase frustracije, mnogo ste smireniji i opusteniji nakon treninga.
5. Cini vas snaznijom: sto su misici jaci, manje su sanse za povredama. Sto ste snaznije, lakse cete odradjivati neke “klasicne” i svakodnevne aktivnosti poput pravljenja novog razmestaja u stanu, ili nosenja teskih kesa kuci nakon kupovine, ili igranja sa decom ...
6. Povecava snagu uma: cisti um i cini da razmisljate racionalnije.
7. Smanjuje rizk od dijabetesa i bolesti srca: istrazivanja su pokazala da trening sa tegovima moze smanjiti nivo secera u telu, poboljsati nivo holesterola, ...
« Poslednja izmena: Januar 11, 2008, 11:37:22 pre podne Tanja U. »

Van mreže Donnie B.

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
  • HARD TRANING EASY WAR
Odg: koliko se zene boje tegova - nastavak
« Odgovor #1 poslato: Januar 11, 2008, 11:31:13 pre podne »
Sve pohvale za tekst, ovo cu da stampam i da delim zenama po teretani. ;ohoooo;
WIN AT ALL COST

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: koliko se zene boje tegova - nastavak
« Odgovor #2 poslato: Januar 11, 2008, 11:50:59 pre podne »
Hvala druze ....
ne zaboravi i onaj prvi tekst da odstampas i delis zenama :)

Nego, cini li se to meni ... ili su se zene na ovom forumu nesto previse umirile?

Van mreže medonjak

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.218
Odg: koliko se zene boje tegova - nastavak
« Odgovor #3 poslato: Januar 11, 2008, 11:59:43 pre podne »
Tu smo..odlican tekst  Tanja Samo da im ovo dopre do mozga  :mrgreen:
Gradim svoje telo kako bi moglo da nosi moj mozak

Van mreže Donnie B.

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
  • HARD TRANING EASY WAR
Odg: koliko se zene boje tegova - nastavak
« Odgovor #4 poslato: Januar 11, 2008, 12:02:13 posle podne »
Hvala druze ....
ne zaboravi i onaj prvi tekst da odstampas i delis zenama :)

Nego, cini li se to meni ... ili su se zene na ovom forumu nesto previse umirile?
Sve cu da stampam, svi su se uspavali cekaju tvoje nove slicice pa  "SLINAVKO" "SLINAVKO" :shock: :shock:
WIN AT ALL COST

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: koliko se zene boje tegova - nastavak
« Odgovor #5 poslato: Januar 11, 2008, 03:22:57 posle podne »
zezaj ti zezaj ...
ipak ces ti da platis onaj sladoled hahahhahaha

nego ... da ne idemo u off ;)

Van mreže Donnie B.

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
  • HARD TRANING EASY WAR
Odg: koliko se zene boje tegova - nastavak
« Odgovor #6 poslato: Januar 11, 2008, 04:04:15 posle podne »
Svi bi bili srecniji kad bi ti platila, ali imas srece necu smeti vise od 1kg,
 ne da Pedja ;tsak; i ovo cu pojesti ali mu ti nemoj reci.  opsss
WIN AT ALL COST

Van mreže marsovka

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 18
Odg: koliko se zene boje tegova - nastavak
« Odgovor #7 poslato: Januar 12, 2008, 06:39:51 posle podne »
Sve ok, ali ovo 75 kalorija da trosi pola kg misica je bas puno, spominju se razne vrednosti ovo je najvisa na koju sam naisla (neki kazu i samo 5 kalorija)
Da li neko pouzdano zna taj broj?

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: koliko se zene boje tegova - nastavak
« Odgovor #8 poslato: Januar 12, 2008, 07:23:25 posle podne »
taj broj ti je najnebitinji potadak u cijeloj prichi
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže marsovka

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 18
Odg: koliko se zene boje tegova - nastavak
« Odgovor #9 poslato: Januar 13, 2008, 10:04:04 pre podne »
Neka je i nebitan, ali to autorima ovakvih tekstova ne daje za pravo da se gadjaju sa tim brojem. Po meni ne treba ni da ga spominju kada se vec ne zna tacan broj.

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: koliko se zene boje tegova - nastavak
« Odgovor #10 poslato: Januar 14, 2008, 09:37:59 pre podne »
Iskreno, ni ja sama ne znam koji je broj tacan ... no svakako smatram da nije mali, bar sudeci po tome kako se ja ponasam nakon treninga, ako sam ga odradila kako treba, tj bez zezanja ... ponekad i do sat i po nakon treninga, ja i dalje "isijavam" i znojim se kao da jos uvek treniram ... i nastupa malo cudan osecaj, kao da bih mogla 'ladno jos 1 trening odraditi a znam da vise nemam snage ...