Oktobar 02, 2024, 12:27:45 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.295 poruka u 18.762 tema - 20.972 članova - Poslednji član: CharlesSpife
X3MShop banner

Autor Tema: cigarete i trening  (Pročitano 3569 puta)

Van mreže Josip

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
cigarete i trening
« poslato: Septembar 08, 2009, 02:09:44 posle podne »
Postavit cu jedno mozda glupo pitanje  :-[, kako zajedno idu bb i cigarete, koji je utjecaj, koje su posljedice i tako. Konkretno se radi o tome da sam dnevno zna popit oko 10-ak kava (kratka kava i kap mljeka) i popusit oko 2 kutije (crveni marlboro). Kavu san mimalizirao na jednu dnevno i to je to jer sam ima zelucanih tegoba (mucnine, kiselina, nerijetko i proljev) i otkad sam to smanjio situacija se u tom dijelu popravila. Sad me zanima kakv cigarete imaju utjecaj posto mi u ni jednom dijelu nisam vidno primjetija da mi smetaju.  ??? ??? ???

Ako san falija podforum molim moderatore da prebace. Hvala

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: cigarete i trening
« Odgovor #1 poslato: Septembar 08, 2009, 02:30:06 posle podne »
Sigurno ti ne pomazu :D
Ali jbm ti svet kad vecina ljudi koje vidim kod mene u teletani koji profi vezbaju (i izgledaju) su pusaci :(
Tako da, ne znaci da ne mozes se baviti BB-om uz nikotin (nazalost :d)

Van mreže Josip

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: cigarete i trening
« Odgovor #2 poslato: Septembar 08, 2009, 02:52:21 posle podne »

Siguran san da ne pomazu, ali koliko odmazu tj. bi li bila velika razlika da prestanem??? Ima kod nas covjek koji je i na cigarama drogama i alkoholu ali ide na natjecanja, tako da je to sve relativno :-) ( ne bi tija imenovat)
Neki decko mi je u teretani prica da se krvne zile suzuju, pa da je slabija prokrvljenost misica s tim i hranjenje sta rezultira sporiji napredak???
ima li neko ko ima iskustva s tim?

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: cigarete i trening
« Odgovor #3 poslato: Septembar 08, 2009, 03:13:02 posle podne »
Cigarete ce ti  mnogo vise stete doneti koje nisu povezane za bodybuildingom.
Pa neces valjda da prestanes da pusis ako cujes da se smanjuje misici od cigareta...
Pa zar nije dovoljno kakve sve bolesti cigarete nose sa sobom ....
Pa vaznije ti je valjda zdravlje od misica , ako oces zbog necega da prestanes prestani zbog mnogo bitnije stvari - celokupno zdravlje.
For me , life is continously being hungry.

Van mreže Josip

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: cigarete i trening
« Odgovor #4 poslato: Septembar 08, 2009, 04:47:32 posle podne »
Cigarete ce ti  mnogo vise stete doneti koje nisu povezane za bodybuildingom.
Pa neces valjda da prestanes da pusis ako cujes da se smanjuje misici od cigareta...
Pa zar nije dovoljno kakve sve bolesti cigarete nose sa sobom ....
Pa vaznije ti je valjda zdravlje od misica , ako oces zbog necega da prestanes prestani zbog mnogo bitnije stvari - celokupno zdravlje.


Hvala Bogu! Vec neko vrijeme razmisljam o tome, samo nikako da donesem konacnu odluku. To pitam jer sam to cuo od tog decka pa eto... valjda ce mi to dat dodatnu motivaciju da kazem stop

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: cigarete i trening
« Odgovor #5 poslato: Septembar 08, 2009, 09:36:27 posle podne »
Po meni - ako vam nije dovoljno sto toliko sebe trujete  - onda mozete izdrzati kad vas mi nepusacu napucamo zabranama za pusenje ;)
Pa da vidimo :D

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 863
Odg: cigarete i trening
« Odgovor #6 poslato: Septembar 08, 2009, 09:43:17 posle podne »
Nikotin i ostali otrovi ubijaju misicne mitohondrije, razni otrovi ti se gomilaju u telu i krvnim sudovima i smanjes aerobni potencijal koji je pak povezan sa anaerobnim , ona stvar ti losije funkcionise ako ti to nije dovoljno ti nastavi da pusis.

Van mreže ricin vs. abricin

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: cigarete i trening
« Odgovor #7 poslato: Septembar 09, 2009, 09:46:11 pre podne »
Pa Josipie, sto kaze Weasel ne vidim ikakvu logiku da ne bi prestao "jer ti se smanjuje misic"... Koliko se smanjuje misic da mi je znati, xaxa? Cudno je kako se ljudi odmah hvataju za kljucne reci "biceps" "misic" i sl. a toootalno zapostave ishranu i sl. Znaci, samo napred, prestani pusiti. Zar ne mislis da ces mozda moci lakse da dises i nadises te ces imati vise kiseonika u samom treningu i moci ces bolje da radis, hm!? Samo napred....

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: cigarete i trening
« Odgovor #8 poslato: Septembar 12, 2009, 10:04:11 pre podne »
O blagotvornom i  pozitivnom uticaju cigareta na BB je napisano 1000e clanaka, porgooglaj malo, svi se slazu u jednom , dve kutije je minimum za dobar rast i brz razvitk misicne mase, dakle samo napred.

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: cigarete i trening
« Odgovor #9 poslato: Septembar 12, 2009, 12:42:48 posle podne »
Koj si ti car :D