Jul 06, 2024, 05:45:33 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: pomoc oko skidanja sala i postizanje definicije  (Pročitano 5466 puta)

Van mreže freedom

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
pomoc oko skidanja sala i postizanje definicije
« poslato: Jun 23, 2009, 02:54:12 pre podne »
Zamolio bih Vas za savete u vezi skidanja sala sa stomaka i postizanje definicije ,ali da pri tome ne izgubim misicnu masu .Oko 6 meseci se rekreativno bavim bodibildingom ,imam 25 godina , visok sam 172 i imam tezinu oko 80 kg ,mozda i koju kilu vise,napredovao sam dosta za ovo vreme ( benc dizem 110 kg ,a kad sam dosao nisam mogao ni 75 ,mrtvo dizanje 140 ,cucanj 110 sa 6 ponavljanja ,ramena ispred glave oko 75,80 kg ,iza glave 65 ... ) ,dobio sam dosta i misicne mase ,ali nisam lepo izdefinisan ,cini mi se cak i manje u odnosu na pre 6 meseci.Pokusavao sam da radim definiciju sa manjim tezinima ,ali uvek bi se to zavrsilo na nekim vecim tezinama ,jel sam mislio ako mogu 60 kg da ponovim 15 puta ,mogu onda i 80 ,pa onda ajde da probam koliko imam snage za 100 ,pa kad to uradim onda ajde da probam keca i na 105 i tako u krug ...Uvek sam bio malo teze gradje ,pa mi ova tezina ne prestavlja problem ,bavio sam se celi zivot sportom i vec sa 15-ak godina bez grama sala imao sam preko 70 kg ,ali ja bih da idefinisem tu masu ... smatram da sam dostigao neki svoj maksimum i dodajem da nisam nikad nista uzimao od suplemenata .Treniram 4 puta nedeljno ,po jednu ili 2 grupe misica na dan ,po principu2 dana radim ,1 odmaram,onda 2 radim ,pa 2 odmaram. U ishrani sam izbacivao ugljene hidrate , posebno uvece posle treninga jeo samo proteinsku hranu ( meso ,riba,jaja...),ali nije dalo rezultata ,posebno  mozda zato sto sam jeo samo 3 lil nekad samo 2 puta na dan , a uglavnom spavam 10 ili vise sati ,a retko kad odradim kardio trening .
Predlozite programe vezbi ili da uzmem neke dodatke kao sto su sagorevaci masti ili aminokiseline ,jjel smatram da vec imam dovoljnu snagu za postojecu masu ,ali koju treba idefinisati.

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: pomoc oko skidanja sala i postizanje definicije
« Odgovor #1 poslato: Jun 23, 2009, 10:19:36 pre podne »
dostigao si maximum a treninras 6 meseci :D,opterecujes se tezinama nema potrebe za tim.nije definicija veci broj ponavljanja nego ISHRANA.i jos dostigao si maximum a nisi koristio suplemente i jedes 2 do 3 puta na dan,MORAS DA JEDES BAREM 6 PUTA DNEVNO u svakom obroku proteini,prvi obrok i obrok posle treninga UH,u cetiri obroka povrce,masti ti trebaju da bi sagoreo masti(laneno ulje,maslinovo ulje...)moras ti jos da citas nisi ti ni blizu maximuma ;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Van mreže freedom

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: pomoc oko skidanja sala i postizanje definicije
« Odgovor #3 poslato: Jun 23, 2009, 04:15:42 posle podne »
Ma to sam mislio na neki prirodni maksimum bez suplemeneta ,posto ih nikad nisam koristio ... pa ja dizem u teretani vise nego vecina njih koji treniraju po par godina i koji su tezi od mene i po 20 kg ,a pri tom koriste ,vecina,kreatin ili sl.... takodje mislim da sam dostigao taj svoj prirodni maksimum jel ranije mi je trebala nedelja pa da povecam tezinu za 5, 10 kg ,znaci ako ove sad dignem jedva keca 90 ,sledece bez problema dignem 95 ,dok mi sad za to treba po mesec dana da bih digao naprimer neku tezinu veceu5 kg od one predhodne ...Da pojasnim posto radim jednu grupu misica ,uvek sam 4 seriju probavao tu maksimalnu tezinu ,pa onda opet vracao na manje tezine sa vise serija i uvek mi je uspevalo da je podignem za 5 kg... sad mi treba oko 3,4 nedelje da bih to isto uradio kao nekad za 1 nedelju .

Van mreže ninja_bg

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 693
  • stealth
Odg: pomoc oko skidanja sala i postizanje definicije
« Odgovor #4 poslato: Jun 23, 2009, 04:26:12 posle podne »
samo treniraj i za 2-3 godine ces da dignes 500kg
a mislila si da te nece boljeti,
ako odes prestaces me voljeti,
ali uzalud je sve, jos uvijek volis me..

Van mreže energy

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: pomoc oko skidanja sala i postizanje definicije
« Odgovor #5 poslato: Jun 23, 2009, 06:19:07 posle podne »
Nije bitna tezina koja se podize vec kako se vezba izvodi ;) Dzabe podizes 120kg 1-2 puta kad ti vise pogodi ledja i ramena zbog nepravilnog izvodjenja ..kao sto su ti rekli citaj dok ti oci ne ispadnu :))

Van mreže DB9

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 598
Odg: pomoc oko skidanja sala i postizanje definicije
« Odgovor #6 poslato: Jun 23, 2009, 07:01:25 posle podne »
snaga i izgled(velicina)misica nisu proporcionalni.da je tako dizaci tegova bi bili veliki kao kuce.....tako da citaj ostavio sam ti gore nekoliko vrlo korisnih linkova za "definiciju" a na forumu ces naci sve sto te zanima u vezi bb
...............!!! Train Like Champion TODAY !!!..............

Van mreže DB9

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 598
Odg: pomoc oko skidanja sala i postizanje definicije
« Odgovor #7 poslato: Jun 23, 2009, 07:05:58 posle podne »
tema ti se zove pomoc oko skidanja sala i postizanje definicije a ti pricas ovde o tvojim tezinama u teretani i nacin na koji dizes tegove i nacin na koji povecavas tezine na vezbama.....mislim da si malo pobrkao loncice
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12074.0.html
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12046.0.html

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12039.0.html

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,11821.0.htm

citaj lagano
...............!!! Train Like Champion TODAY !!!..............

Van mreže freedom

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: pomoc oko skidanja sala i postizanje definicije
« Odgovor #8 poslato: Jun 23, 2009, 09:51:39 posle podne »
To sam naveo samo zbog toga da bi neko konkretno rekao ,to ne valja - promeni i radi ovako ili to ispravno radis -samo nastavi .Znaci mislio sam da ce neko reci posto zna koliko mogu maksimalno da kaze radi 50 % od ,ali sa toliko serija i toliko ponavljanja ili ubaci ovo u ishranu ,a nesto izbaci i sl.  .... Treba mi nesto prosto i konkretnije  ???

Van mreže DB9

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 598
Odg: pomoc oko skidanja sala i postizanje definicije
« Odgovor #9 poslato: Jun 24, 2009, 02:25:00 pre podne »
ti izgleda bezis od jedne proste stvari.a to je da se definicija radi u kuhinji a ne u teretani.vrlo make su razlike u treningu po meni izmedju mase i definicije.cak imas i varijantu da jace tezine guras u definiciji negoo na masi da te ne davim sad........to su mitovi kao 6 ponavljaja za masu 15 za definiciju,to je davno umrlo.....to kad bi bilo tacno svi bi setali izdefinisani,kao u fazinu za dorucak pola leba sa euro kremom i litar cokoladnog mleka onda neke grickalice pa za rucak neko meso sa krompirom na dva prsta ulja i kilo leba i neke salate sa feta sirom pa se zalije pivom onda odes u teretanu i radis vise ponavljaja za definiciju i budes definisan a za veceru narucis picu i kokakolu.......na zalost  stari su malo vise drugacije i komplikovanije tako da od toga da ces da budes kao sprinteri na 100 metra od 15 ponavlja nema nista.
...............!!! Train Like Champion TODAY !!!..............

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: pomoc oko skidanja sala i postizanje definicije
« Odgovor #10 poslato: Jun 24, 2009, 10:07:33 pre podne »
JA SAM TI NAPISAO KAKO TREBA DA SE HRANIS,lepo ti kazeDB9,bezis od jedne proste stvari,napisi kako bi izgledao tvoj jelovnik pa cemo ti reci sta i kako,i rekao sam ti ponavljanja nisu JAKO bitna BITNA JE KUHINJA,pisi jelovnik!!!!!!!!!!!!!!!!
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže freedom

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: pomoc oko skidanja sala i postizanje definicije
« Odgovor #11 poslato: Jun 24, 2009, 03:22:04 posle podne »
U redu ,sad sam vec izgleda shvatio nesto ,da nisu toliko vazne vezbe ,tezine,ponavljanja za razliku od ishrane . Sto se mog jelovnika tice ,jedem sve ,ali pazim da ipak bude malo dijetalnije ,a zadnjih par meseci izbegavam UH  ( hleb,testa,peciva ,slatkise,sokove gazirane i sl...) ,a ubacujem vise mesa ,ribe ,jaja, mlecnih proizvoda , povrca i voca... cini mi se da mogu reci da su mi prosecno 2 obroka sa mesom ili ribom ili samo sa tim ,znaci cisto proteinski .Kao sto sam naveo parce hleba mi je dnevno ,,ali ipak ne vidim nikakve rezultate osim dobijanja mase .,nemogu reci da dobijam salo,ali nemogu reci ni da gubim postojece.. .Mozda je problem sto zbog posla ne mogu da odradim ujutro kardio trening i sto puno vremena provedem u sedecem polozaju ?  Trcanje bih mogao da odradim jedino u vecernjim satima ,pre ili posle teretane ,ali neznam ako idem pre bojim se da necu imati snage za teretanu ,a  posle teretane ne verujem da cu imati volje ...

Van mreže DB9

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 598
...............!!! Train Like Champion TODAY !!!..............

Van mreže DB9

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 598
...............!!! Train Like Champion TODAY !!!..............

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: pomoc oko skidanja sala i postizanje definicije
« Odgovor #14 poslato: Jun 24, 2009, 10:06:21 posle podne »
nije mi jasno,jedes dva obroka meso,a ne jedes UH pa sta jedes u ostalim obrocima?nemoj mi samo reci da jedes dva puta dnevno,ako je tako onda si do jaja usporio metabolizam.zapamti jednostavno moras da imas oko 5,6,7 obroka dnevno,za 3 obroka moras da imas vremena.prvi,posle treninga,pre spavanja,pa tacno da ne nzam sta da radis to MORAS DA ISPOSTUJES,e sad gledaj kad ces jos ta dva da ulavis ako radis moras da imas neku pauzu za rucak,to je cetvrti,i peti uglavi izmedju obroka posle treninga i obroka pre spavanja,voce izbaci moze jedna vocka dnevno,nije toliko bitan kardio,bitnija je ishrana.toliko pozzz
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!