Jul 04, 2024, 09:22:35 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Overeem: Cro Cop mi je bio uzor, on je legenda, ali i veliki lažov!  (Pročitano 2894 puta)

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Overeem: Cro Cop mi je bio uzor, on je legenda, ali i veliki lažov!
« poslato: April 19, 2009, 08:16:15 posle podne »



INTERVJUIRATI MMA facu poput Alistaira Overeema je zasigurno zanimljivo, no kada je taj isti borac trn u oku čovjeku koji je sinonim hrvatskog ringa posljednjih desetak godina, onda je to prilika koju se ne smije propustiti.

Overeem je proteklog vikenda bio poseban gost borilačkog spektakla WFC koji se održavao u Ljubljani, a iako se šuškalo da bi i Cro Cop mogao doći podržati svog dugogodišnjeg sparing partnera Igora Pokrajca, to se nije dogodilo. Jesmo li ostali uskraćeni za kurtoaznu ruku pomirenja ili nastavak "bad blooda" , nikada nećemo saznati. Cijela priča je posebno zanimljiva i zbog informacije koja je procurila prije par dana, a glasi da bi se ponovljena borba mogla održati već u srpnju.

U velikom intervjuu za Index, nizozemski je "Razarač" otvoreno progovorio o svemu što se događali uoči, za vrijeme i nakon borbe protiv Cro Copa. Priznao je da mu je Filipović dugo godina bio borilački uzor kojeg više ne poštuje ga smatra lažovom i najavio je lov na najveće: Fedora, Minotaura, Barnetta i Lesnara. Ovo je intervju koji jednostavno morate pročitati ukoliko ste MMA fan.

Kako to da ste došli u Ljubljanu na WFC-ov turnir?

Prijatelj me pozvao da dođem, uskoro moram početi ozbiljno trenirati, pa sam si mislio zašto ne? Ovo mi je dobar odmor i odlučio sam doći. Ovo mi je posljednji vikend za odmor.

Kada ćemo vas ponovno vidjeti u ringu. Prva bi na rasporedu trebala biti obrana naslova u američkom Strikeforceu?

Trebao bih braniti titulu za sedam tjedana i neće biti nikakvih problema oko toga. Doći ću u odličnu formu. Posljednju sam borbu imao prije tri tjedna, osjećam se dobro i imam dosta vremena za pripremu.

Tko bi trebao biti izazivač?

Fabricio Werdum je opcija, ali još uvijek nije potvrđena. Mislim da je to realna opcija i mislim da ću se s njim boriti.

Već ste s njim jednom ukrstili rukavice u Prideovom ringu 2006 i izgubili?

Ima mnogo razlike u tome što sam sada i tko sam onda bio. Oba smo stasali kao borci i postali smo iskusniji. Kad sam se prvi puta borio nisam bio potpuno spreman, još uvijek sam se oporavljao od ozlijede i jako sam se brzo umarao. Imao sam osjećaj da se ne borim protiv neprijatelja, nego protiv sebe. Tijelo mi nije bilo spremno. Ovaj put bit će drugačije. Nisam impresioniran njegovim stilom borbe, mislim da nema načina da me pritisne.



Procurila je informacija o ponovljenoj borbi protiv Cro Copa. Datum je navodno 20. srpnja?

Mislim da od priče da ću se ponovno boriti s Cro Copom 20. srpnja neće biti ništa. On je odbio borbu na staru godinu i više nije prioritet. U više navrata mu je nuđena nova borba, ali je on to uvijek odbijao. Kao rezultat je došlo to da sam se ja borio protiv Badr Harija u K-1, a on se borio protiv Hong Man Choija u Dreamu. Prošlo je vrijeme te borbe, ljude to više ne zanima i sada gledam prema naprijed. Želja su mi bolji borci od njega, želim postati broj 1 i moram se boriti protiv Barnetta, Arlovskog, Fedora...

No, Filipović je i dalje veliko ime ovog sporta. Ili mislite da je njegovo vrijeme prošlo?

Ne mislim da je Cro Cop star i da je njegovo vrijeme prošlo. On se i dalje može sjajno boriti, ima još gomila ljudi koje može nokautirati. Možda napravi veliki povratak, tko zna? No znam da za mene ta borba nije sada zanimljiva.

Tko je izbjegavao uzvrat, vi ili on? Mirko kaže da ste to  bili vi.

Ovo je informacija iz prve ruke i istina. Na Staru godinu mogao je biti uzvrat koji je on odbio. Zašto, ne znam? U istom terminu smo se obojica borili, ja protiv Harija, on protiv Choija. Ako je tako silno želio drugu priliku da bi me razbio kao što sam mogao pročitati u intervjuima, zašto se onda nismo borili?

To se baš ne slaže s verzijom koju je on iznio u javnost?

Ja sam prije svega iskren čovjek. Ako netko bježi od mene, ja ću to glasno reći zato što je to istina. Ja nisam lažov, a on je veliki lažov. Ako pričaš okolo da želiš novu borbu, a onda kad ti se ponudi odbiješ... to znači da si pun sranja.

Možete li se u par riječi prisjetiti prve borbe?

Prvom borbom sam potpuno dominirao, nisam dobio niti jedan udarac, umorio sam ga i rasjekao sam mu oba oka. Sve je išlo točno po planu. Nisam dobio niti jedan pravi udarac, bio sam potpuno odmoran i uništavao sam ga. Napad mi je radio sjajno.

Što je presudilo u toj borbi?

Ne želim otkriti potpuno sve, ali ima veze s taktikom. S mojom, ali i s njegovom koja se pokazala krivom. Kad sve zbrojim, to je bila lagana borba, nije me uopće impresionirao. No, u prošlosti je zaista pokazao mnogo i ja sam prvi bio njegov veliki obožavatelj. Pogledajte samo njegovu borbu protiv Nogueire i ostalih boraca koje je nokautirao. To su bile sjajne borbe. Mislim da je on legenda, no svi su vidjeli da sam bolji od njega.

Natječete se u Strikeforceu, u Dreamu, no najjači momci su u UFC-u?

Trenutačno sam prvak u Strikeforceu. Oni dovode jako ozbiljne borce i postaju sve veća organizacija. Uskoro bi mogli biti jedna jako velika organizacija i velika konkurencija UFC-u. Tu je i Affliction. Planiram braniti titulu, no naravno uopće ne odbacujem mogućnost odlaska u UFC. Za sada sam tu gdje jesam.

Nedavno ste pokazali i impresivne mogućnosti po K-1 pravilima?

Borba po K-1 pravilima me više ne zanima. Nedavno sam nokautirao Badr Harija, a zatim sam odlučio prihvatiti borbu protiv jednog od najboljih, Remyja Bonjanskog. Izgubio sam na bodove, iako mislim da sam bio bolji. Ne planiram više ulaziti u ring po tim pravilima.

Ne može se ne primijetiti sjajan napredak u posljednje dvije godine. Što ste promijenili?

Promijenio sam način treniranja, promijenio sam trenera i kad bolje razmislim, promijenio sam sve. Od djevojke, prehrane i svega ostalog. Prije sam jeo puno povrća koje je zdravo, no nema energije. Sada jedem uglavnom konjsko meso, rižu, šejkove od proteina. Riješio sam se trenera koji je bio dominantan za moju taktiku. Jednostavno više nije išlo. Počeo sam razmišljati što meni treba da bi postao uspješan borac.

Završavate li radije borbe udarcima ili zahvatima?

Snalazim se dobro i u stojci i u parteru, no moram priznati da mi je draže nokautirati ljude.

Donedavno ste se natjecali u kategoriji do 94 kilograma, sada imate preko 110. Gdje se bolje snalazite?

Dobio sam 10-ak kilograma. Oduvijek sam bio prirodan teškaš, oko 100 kilograma, a za borbu bi skidao kile. To me umaralo, gubio bih dosta snage tijekom borbi i brzo bi se ispuhao. Sada je to drugačije. Ovo je moja prirodna težina i s ovom težinom lakše treniram i lakše se borim.

Koji su vam planovi za 2009?

Želim ove sezone titulu Dreama, a ako bi to bila borba protiv Cro Copa, to bi bilo još bolje. Ako to ne bude borba za titulu, onda mi nije prioritet. Želio bih se i krajem godine boriti s Fedorom, isto za neki pojas.

Spomenuli ste Fedora Emelianenka. Po vašem mišljenju zbog čega je on praktički nepobjediv već 10-ak godina?

Fedor je najbolji zbog dva razloga. Prvi, on je jako dobar, a drugi, ostali nisu tako dobri. Nisam uopće impresioniran s kvalitetom teškaša u ovom sportu. Samo postoji pet teškaša koji su dobri. Fedor Emelianenko, Josh Barnett, Brock Lesnar, ja i Minotaur. Iako je Minotaurova posljednja borba bila sranje.

I Minotaur je, slično kao i Mirko Filipović, znatno pao prelaskom u UFC. To se dogodilo i s mnogo drugih boraca. Priča se o nedozvoljenim sredstvima koje su uzimali u Japanu, a sada ih ne mogu upotrebljavati u  Americi. Znate li što o tome?

Nisam siguran je li to razlog. Možda je to istina, pošto ne znam što oni rade. Teško je nekoga optužiti. Istina je da neki borci nisu pokazali puno, a neki su dobri. Kao Quinton Jackson i Anderson Silva. Teško je dugo godina ostati na vrhu. Pogledajte Shoguna Ruu koji je imao sjajnih borbi, a sada više to nije to.

Koji su vam borilački uzori?

Imam puno omiljenih boraca, s nekima sam se borio. Igor Vovchanchin mi je bio jako drag, njega sam pobijedio, isto kao i Cro Cop s kojim sam bio u ringu, a kojem se divim. Fedor mi je također omiljen. Trenutačno, osim njega, nemam uzora. Dok sam bio mlađi, ugledao sam se na svog brata.



index.hr
« Poslednja izmena: April 19, 2009, 08:19:13 posle podne ATJ LUCKO™ »

Van mreže left hook

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.095
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Overeem: Cro Cop mi je bio uzor, on je legenda, ali i veliki lažov!
« Odgovor #1 poslato: April 20, 2009, 11:03:11 pre podne »
...i Alistair je pun govana...konjsko meso i riza ;)

Spartak

  • Gost
Odg: Overeem: Cro Cop mi je bio uzor, on je legenda, ali i veliki lažov!
« Odgovor #2 poslato: April 20, 2009, 11:15:48 pre podne »
...i Alistair je pun govana...konjsko meso i riza ;)
light weight baby :-)

Van mreže gonzo

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 374
Odg: Overeem: Cro Cop mi je bio uzor, on je legenda, ali i veliki lažov!
« Odgovor #3 poslato: April 23, 2009, 03:18:27 pre podne »
jebote, dasa je nabacio bar 20 misicavih kila za smesno kratko vreme.
konjetina i riza, znaci, super...