Septembar 09, 2024, 05:27:56 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: Rame,povreda?  (Pročitano 5713 puta)

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Rame,povreda?
« poslato: Januar 17, 2010, 12:59:56 pre podne »
Pre nekog vremena sam primetio da mi u levom ramenu, izmedju prednje i srednje glave kod one kosti prilikom nekih pokreta unutra nesto kao skljocne . Prilikom vezbanja u teretani nemam problema, ni ti mi to stvara bol, nego eto samo sto nekad zna skljocnut kao da unutra nesto usjedne ili sl. Zanima me jesteli imali iskustva sa ovom ajmo reci povredom!!! Evo sta sam ja nasao o ovome!

Problem je u disbalansu misica ramenog zgloba.
Ukratko, prednja glava ramena je razvijenija od bocne i straznje, i to dovodi do vece napetost cijelog zgloba prema naprijed. Vrlo cesta pojava, samo pogledajte malo po teretani (ili sebe). Znaci, obavezno ubaciti vise vjezbi za straznju ramenu glavu, smaniti volumen za prednju, koja ionako dobiva i previse podrazaja od benchanja.
Takodjer, povezani problem je nedostatak "vanjske rotacije" (eng. external rotation). Vecina vjezbi za prsa, ledja i ramena, vodi rameni zgob u poziciju unutarnje rotacije (eng. internal rotation), sto takodjer dovodi do disbalansa.


-msm da je ovo moj problem, na pocetku sam radio vecinom prednje rame ,jer nisam bio upucen da radim i zadnju i srednju glavu ramena,pa msm da mi zadnja glava ramena poprilicno zaostaje i da je to delimicno problem)


-stara mi je rekla da je skljocanje posljedica blagog "okostenja" tetiva zbog nekih ostecenja/upalnih procesa nastalih istim.imate male koscice u tetivama ili zatvrdnjene(?) dijelove( ne znaci da mora biti slucaj) a stvar odlazi s vremenom
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Rame,povreda?
« Odgovor #1 poslato: Januar 17, 2010, 01:06:59 pre podne »
Glucosamin!

Podmazuje zglobove vrhunski
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Rame,povreda?
« Odgovor #2 poslato: Januar 17, 2010, 01:11:36 pre podne »
Glucosamin!

Podmazuje zglobove vrhunski
Da li se glucosamin pije,ili se maze ??Sta mi mozes jos reci o njemu,jel se uzima na recept doktora ili? Jesi ti imao slicnih problema?/Sta mislis da je uzrok?
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Rame,povreda?
« Odgovor #3 poslato: Januar 17, 2010, 01:20:49 pre podne »
Glucosamin je u tabletama,kupuje se kao i ostali suplementi,a moze i u apoteci...

Bitno je da nema bola,a ovo ce da se sredi...

Zagrej se pred trening kako treba,ne radi sa prevelikim tezinama,radi sve ramene grupe,pravilno izvodi pokret i uz glucos. ce biti ok...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Rame,povreda?
« Odgovor #4 poslato: Januar 17, 2010, 01:23:53 pre podne »
Glucosamin je u tabletama,kupuje se kao i ostali suplementi,a moze i u apoteci...

Bitno je da nema bola,a ovo ce da se sredi...

Zagrej se pred trening kako treba,ne radi sa prevelikim tezinama,radi sve ramene grupe,pravilno izvodi pokret i uz glucos. ce biti ok...
U teretani nisam imao problema,osim kada sam radio razvlacenja na kosoj klupi sa bucicama,na kraju jedne serije 2-3 puta je skljocnulo...Bolilo me nije nikako,,.Ok hvala na savetu!
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Rame,povreda?
« Odgovor #5 poslato: Januar 17, 2010, 01:39:24 pre podne »
Probaj sa ovim,posle 15-20 dana koriscenja bi trebalo da zglob bude "podmazaniji" :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Rame,povreda?
« Odgovor #6 poslato: Januar 19, 2010, 11:32:51 pre podne »
I meni glucosamine sulfat pomogao, imao sam problem sa zglobom desne ruke...

Van mreže Kaciga

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Rame,povreda?
« Odgovor #7 poslato: Februar 08, 2010, 02:29:49 posle podne »
Glucosamin!

Podmazuje zglobove vrhunski
I meni brate mnogo pomaze 8)

Van mreže Kaciga

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Rame,povreda?
« Odgovor #8 poslato: Februar 08, 2010, 02:34:10 posle podne »
Pre nekog vremena sam primetio da mi u levom ramenu, izmedju prednje i srednje glave kod one kosti prilikom nekih pokreta unutra nesto kao skljocne . Prilikom vezbanja u teretani nemam problema, ni ti mi to stvara bol, nego eto samo sto nekad zna skljocnut kao da unutra nesto usjedne ili sl. Zanima me jesteli imali iskustva sa ovom ajmo reci povredom!!! Evo sta sam ja nasao o ovome!

Problem je u disbalansu misica ramenog zgloba.
Ukratko, prednja glava ramena je razvijenija od bocne i straznje, i to dovodi do vece napetost cijelog zgloba prema naprijed. Vrlo cesta pojava, samo pogledajte malo po teretani (ili sebe). Znaci, obavezno ubaciti vise vjezbi za straznju ramenu glavu, smaniti volumen za prednju, koja ionako dobiva i previse podrazaja od benchanja.
Takodjer, povezani problem je nedostatak "vanjske rotacije" (eng. external rotation). Vecina vjezbi za prsa, ledja i ramena, vodi rameni zgob u poziciju unutarnje rotacije (eng. internal rotation), sto takodjer dovodi do disbalansa.


-msm da je ovo moj problem, na pocetku sam radio vecinom prednje rame ,jer nisam bio upucen da radim i zadnju i srednju glavu ramena,pa msm da mi zadnja glava ramena poprilicno zaostaje i da je to delimicno problem)


-stara mi je rekla da je skljocanje posljedica blagog "okostenja" tetiva zbog nekih ostecenja/upalnih procesa nastalih istim.imate male koscice u tetivama ili zatvrdnjene(?) dijelove( ne znaci da mora biti slucaj) a stvar odlazi s vremenom
druze mora da si bio nezagrejan,ili si peglao velike tezine

Van mreže PEJABG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 523
Odg: Rame,povreda?
« Odgovor #9 poslato: Februar 08, 2010, 02:43:57 posle podne »
imam isti "problem" otkad znam za sebe oba ramena mi "skljocaju" nema nikakvog bola, popio sam 2 kutije glukosamina i msm i nije mi otklonilo "problem" iskreno ni nesmeta mi nesto, nit boli nit imam neka ogranjicena u pokretu.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Rame,povreda?
« Odgovor #10 poslato: Februar 08, 2010, 03:10:44 posle podne »
I meni "akljocaju", ali nemam takodje nikakav bol niti ista slicno bogu hvala...

Van mreže Kaciga

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Rame,povreda?
« Odgovor #11 poslato: Februar 10, 2010, 07:33:30 posle podne »
Povrede su satavni deo nasih zivota.obicni ljudi se povredjuju koji i nerade nesto narocito.a mi sa zeljezom i gvozdjem skoro stalno jdino kada nam je pauza izmedju treninga.i kad se povredimo zelja za sljakanjem i neki cilj imamo i to nas drzi.JER SPORTISTI SU DOBRI DO SRZI JER TO JE NASH ZIVOT UDJI U TERETANU I SAMO PRZI.

Van mreže Nebitan

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Rame,povreda?
« Odgovor #12 poslato: Februar 11, 2010, 03:01:40 posle podne »
Јел има овде људи који су доживљавали ишчашење-луксацију рамена? Небитно, у теретани или ван ње?
Ја сам три пута ишчашио десно и једном лево, требао бих да оперишем то десно, али нешто ми се баш и не да...

Van mreže romel

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Rame,povreda?
« Odgovor #13 poslato: Februar 26, 2010, 11:56:39 posle podne »
Ja imam brutalnih problema sa ramenima i sa kolenima i to me jako sputava u treniranju,pokusavam da otklonim bol mazuci konjskim balzamima za zagrejavanje pre treninga i za hladjenje posle treninga, cak sam uzeo i rusku vodicu da mazem bolna mesta ,idem i na terapije elekro i magnetne , trudio sam se da radim sto pravilnije vezbe ali nije me spasilo od povreda posebno kolena jer su mi noge slabiji deo tela pa sam normalno radi povecanja misicne mase nogu morao da radim cucanj i da forsiram koliko sam mogao... Sad treniram ali ne tolikim intezitetom  noge trenutno ni ne smem uopste cak ni da trcim na traci jer ne mogu ni nesmem ali mi to jako tesko pada jer volim teretanu i volim kad treniram da maksimalno treniram....Ali eto nepaznja i neznanje ni adekvatna edukacija od ljudi koji znaju o tome ( varijanta- pa i meni skljocaju i boli me samo pici  sa manjim tezinama proce!!!)  A takvu povredu u pocetku zanemariti nije ZAJEBANCIJA jel ne lecenjem ni prevencijom dovesce te do povrede ko i mene. Koliko imam informacija sa ljudima sa kojima sam pricao ljudi koji nisu imali problema sa ramenima i kolenima pre teretane su trcali i radili osnovne vezbe sa svojom tezinom  ZGIBOVE , PROPADANJE,SKLEKOVE i samim ti radom sa svojom tezinom su ojacali ligamente i muskulaturu za treniranje u teretani ,koje je drugacije i kompleksnije samim tim i veca mogucnost poivreda usled nepaznje ... A i da se ne lazemo uzimanjem preparata koji ti daju nagli skok snage uticu na povrede jako... na nekog manje na nekog vise sve je to od same gradje coveka a znam primere fenomena od ljudi koji sa vrata se vataju tegova i odmah pocnu sa treniranjem bez zagrejavanja i nemaju povrede ko ja koji sam se zagrejavao i manju kilazu koristio za dizanje ali eto ima i takvih fenomena ,takvi ljudi imaju vise srece nego pameti.Uzimanje kalcijuma i magnezijuma je osnovno ko i uzimanje vitamina i uzimati masti-gelove  koje svojim nanosenjem zagrejavaju zglobove i normalno pravilno izvoditi vezbe . TREBA VRSITI PREVENCIJU A NE LECENJE, JER AKO DODJE DO LECENJA MOZE SE SAMO ZALECITI ALI NE I IZLECITI ZATO BOLJE SPRECITI NESTO NEGO LECITI.....