Jun 23, 2024, 08:29:28 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.210 poruka u 18.757 tema - 20.950 članova - Poslednji član: DohyOrdeD
X3MShop banner

Autor Tema: GDE JE TU UPALA>???  (Pročitano 8253 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.574
Odg: GDE JE TU UPALA>???
« Odgovor #30 poslato: Decembar 20, 2008, 01:34:28 posle podne »
ka stomaku pogadjas donji deo ledaj , ka grudima vise gornji...s to se tice ramena j sam se nekad lozio da je potisak sa sipkom iza ispred glave keva za tu misicnu partiju , ali na kraju sam shvatio da su bucice = potisak , potisak sa rotacijom , razvlacenje sedeci stojeci ispred paralelno sa dosta ponavljanaj ipak najbolja kombinacija..., kao i sajle...

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: GDE JE TU UPALA>???
« Odgovor #31 poslato: Decembar 20, 2008, 01:37:50 posle podne »
posto imam problema sa ledjima, ja se trudim da mi sipka ide sto blize butinama, skoro da klizi uz butine tako da zavrsava na stomaku nize....ovo posebno vazi kad su u pitanju vece tezine, jer sto je sipka dalja od tela, veca se poluga pravi i vece je opterecenje za donji deo ledja...

samo da napomenem da kod zauzimanja polozaja pokusas da tezinu tela prebacis na pete, kao kod mrtvog i time napravis bolju preraspodelu tezine kako bi sto vise rasteretio donja ledja i naravno glava i pogled pravo, nikako na dole

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: GDE JE TU UPALA>???
« Odgovor #32 poslato: Decembar 21, 2008, 06:18:12 posle podne »
STO SE RAMENA TICE SLAZEMO SE U POTPUNOSTI! MOJ DRUG RECIMO RADI POTISAK 3 SERIJE IZA GLAVE, 3 SERIJE ISPRED, PA ONDA BUCICAMA...
JA RADIM 3 SERIJE ISPRED, ZATIM LETENJE 1 RUKOM (PO MENI NAJBOLJA VEZBA ZA SREDNJE RAME), ZATIM ZADNJE RAME I TO JE TO!
SVAKOM BIH PREPORUCIO JEDNORUCNO LETENJE, TENZIJA KOJU MISIC OSECA JE NEVEROVATNA!

MORAM JOS NESTO DA PITAM, KADA RADITE VESLANJE U PRETKLONU DA LI SIPKU DIZETE VISE KA GRUDIMA ILI KA STOMAKU>??? JA RADIM VISE KA STOMAKU, ALI NEKI MI PREPORUCUJU DA DIZEM KA GRUDIMA VISOKO??? STA VI MISLITE>???

To sipka na stomak radi bolje da donji deo lejda al ja bih ti preporucio ka grudima, jel pogadja malo vise (trapez i lopatice)
No curling in the squat rack!

Spartak

  • Gost
Odg: GDE JE TU UPALA>???
« Odgovor #33 poslato: Decembar 21, 2008, 07:10:16 posle podne »
STO SE RAMENA TICE SLAZEMO SE U POTPUNOSTI! MOJ DRUG RECIMO RADI POTISAK 3 SERIJE IZA GLAVE, 3 SERIJE ISPRED, PA ONDA BUCICAMA...
JA RADIM 3 SERIJE ISPRED, ZATIM LETENJE 1 RUKOM (PO MENI NAJBOLJA VEZBA ZA SREDNJE RAME), ZATIM ZADNJE RAME I TO JE TO!
SVAKOM BIH PREPORUCIO JEDNORUCNO LETENJE, TENZIJA KOJU MISIC OSECA JE NEVEROVATNA!

MORAM JOS NESTO DA PITAM, KADA RADITE VESLANJE U PRETKLONU DA LI SIPKU DIZETE VISE KA GRUDIMA ILI KA STOMAKU>??? JA RADIM VISE KA STOMAKU, ALI NEKI MI PREPORUCUJU DA DIZEM KA GRUDIMA VISOKO??? STA VI MISLITE>???

To sipka na stomak radi bolje da donji deo lejda al ja bih ti preporucio ka grudima, jel pogadja malo vise (trapez i lopatice)
u tom slucaju nek se nasloni na neku klupu da izoluje ledja, jer ce se sjebati maximalno u suprotnom

Van mreže Selim_Black

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 184
  • Daamn
Odg: GDE JE TU UPALA>???
« Odgovor #34 poslato: Decembar 21, 2008, 08:41:41 posle podne »
ja uspijem dobiti upalu na svim misicnim partijama osim na ramenima, interresuje me zasto je to tako...
napisi kako radis ramena...

kao prva vjezba army press 4 serije (od 8 do 10 ponavljanja),
 2. vjezba lateralno dizanje bucica (letenje) po 4 serije(od 8 do 10 ponavljanja),
3. vjezba veslanje siroki hvat 4 serije(od 8 do 10 ponavljanja),
4. vjezba povlacenje sipke  od butina ka bradi 4 serije,.(od 8 do 10 ponavljanja).
Vjezbe cesto mijenjam, svaki 2.ili3. trening umjesto potiska ispred glave radim potisak iza glave itd...

Van mreže Selim_Black

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 184
  • Daamn
Odg: GDE JE TU UPALA>???
« Odgovor #35 poslato: Decembar 21, 2008, 08:42:46 posle podne »
ja uspijem dobiti upalu na svim misicnim partijama osim na ramenima, interresuje me zasto je to tako...

nista strasno,ja dobijem upalu samo prednjeg i to od potisaka za grudi,a ako ramena rastu nemoj brinuti,ako primetis da zaostaju e onda se zapitaj
e bravo! prednje rame me boli kada uradim kosi bench... zaostajala su mi daok nisam ubacio letenje, sad sam zadovoljan samo mi je jako cudno kako nikad ne dobijem upalu kao u ostalim misicnim partijama. znaci da nisam jedini? ;D :D
« Poslednja izmena: Decembar 21, 2008, 08:47:37 posle podne Selim_Black »

Van mreže Selim_Black

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 184
  • Daamn
Odg: GDE JE TU UPALA>???
« Odgovor #36 poslato: Decembar 21, 2008, 08:44:49 posle podne »
ja uspijem dobiti upalu na svim misicnim partijama osim na ramenima, interresuje me zasto je to tako...

Probaj ovako da kad radis potisak za ramena iza glave da sipku ne spustas do kraja tj do pocetka glave, za donji polozaj a da u gornjem ne ispravljas ruke u laktovima do kraja, garantujem da ces tako dob. upalu da ti nece pasti na pamet da ista radis narednih 5 dana, eto mozda samo noge. :D :)
e znam taj fazon, ramena nesnosno bole minutu, ali dan nakon treninga nema upale...

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: GDE JE TU UPALA>???
« Odgovor #37 poslato: Decembar 25, 2008, 12:17:50 pre podne »
Malo se kasno uključujem ali to oko upale ramena sigurno da ima veze sa onim što je Filip spomenuo oko prokrvljenosti...
Rameni zglob je najpokretljiviji na telu i baš zbog tako tanke zglobne čaure verovatno je i dosta prokrvljen i brže se oporavlja...

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: GDE JE TU UPALA>???
« Odgovor #38 poslato: Decembar 25, 2008, 04:56:12 posle podne »
naravno,pa nervne mreze pa sto cuda...uglavnom dok raste ne brinite :)
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure