Jul 01, 2024, 02:19:49 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: potreban savet  (Pročitano 3214 puta)

Van mreže aleksa781

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
potreban savet
« poslato: Decembar 22, 2008, 11:35:59 posle podne »
Postovanje.Zovem se Aleksandar.Imam 35 godina i posle mnogo godina resio sam da krenem u teretanu i to samo na kardio program,ili bar ono sto sam cuo da to jeste.
Uglavnom, vec tri nedelje, tri do cetiri puta nedeljno radim na traci,biciklu i na simulaciji ski trcanja.Ne znam nista o kolicini i rasporedu treninga pa Vas molim za savet.
Trenutno radim sledece:
- 5 minuta istezanja i zagrevanja
- 20 minuta na traci i to: brzi hod do pusa od 115,trcanje brzinom 10km/h 1000 m do vrednosti pulsa od 135,hodom spustam puls na 120 za oko minut ipo do dva.Ponovo trcim  brzinom 10km/h 1000 m ali puls ide na 145,hodom spustam puls na 120 za oko dva minuta i zavrsavam sa trcanjem 500m  na brzini od 12km/h.Na kraju to je 3km za 20 minuta i na kraju pulsom od 155.
- 15 minuta na simulaciji ski trcanja brzinom od 7km/h intenzitetom pulsa od 122-128,Poslednjih 5 minuta dizem brzinu i puls na 132-135.
- 15 minuta bicikla brzinom od 16km/h i pulsom od 118-125.
Jako bitno je to sto sam vremenski ogarnicen na 45-50 minuta vezbanja.Trenutno toliko mogu da izdrzim.

Cilj moga vezbanja je cista fizicka aktivnost,rekreacija.Ne zelim na skidam kilograme niti bilo sta menjam u ishrani.

Moje pitanje je koliko i kako da vezbam?.Da li da vezbam onoliko koliko srce moze da izdrzi,da ne idem preko vrednosti pulsa od 155?
Koja je vrednost za trcanje za rekreativca?Negde sam cuo da je to 5 km za 20 minuta.Da li da to bude moj cilj?


Van mreže vladmoll

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: potreban savet
« Odgovor #1 poslato: Decembar 30, 2008, 11:49:43 pre podne »
Ako vezbas u teretani samo kardio onda ti je za pocetak dovoljno 30 min. a kasnije povecavaj do 1h. Preko toga ti je nepotrebno. Nisi nikakav profi.
Puls i te stvari zaboravi, to ti je glupa racunica, vezbaj onako kako se osecas. Ako ti je ok onda samo teraj dalje ako ti je ponekad lose uspori pa ponovi posle par minuta. Samo napred za par meseci ces biti u top formi i naravno cuvaj kolena, to je najosetljiviji deo posle godina neaktivnosti.

Van mreže celox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 441
Odg: potreban savet
« Odgovor #2 poslato: Decembar 30, 2008, 02:46:57 posle podne »
Ja mislim da je bolje ako covjek ima neki cilj,znaci 20min ovo,15min ono i jednostavno moram pa makar crko.

Van mreže vlada111

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: potreban savet
« Odgovor #3 poslato: Januar 31, 2009, 06:32:43 posle podne »
Ako vezbas u teretani samo kardio onda ti je za pocetak dovoljno 30 min. a kasnije povecavaj do 1h. Preko toga ti je nepotrebno. Nisi nikakav profi.
Puls i te stvari zaboravi, to ti je glupa racunica, vezbaj onako kako se osecas. Ako ti je ok onda samo teraj dalje ako ti je ponekad lose uspori pa ponovi posle par minuta. Samo napred za par meseci ces biti u top formi i naravno cuvaj kolena, to je najosetljiviji deo posle godina neaktivnosti.
Puls je JAKO BITAN!!!Jedan od glavnih faktora u doziranju kardio treninga!!!