Septembar 22, 2024, 01:21:41 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Michaelzip
X3MShop banner

Autor Tema: Bundevine semenke  (Pročitano 9067 puta)

Van mreže Radmajster

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Bundevine semenke
« poslato: Avgust 13, 2008, 12:11:42 posle podne »
Pozdrav svima na forumu od jos jednog pocetnika.
Da ne pocnem sa pohvalama i hvalospevima na racu foruma i forumasa pocecu pitanjem i samim tim omoguciti forumasima da se malo nasmeju i opuste: Dakle moje pitanje:" Bundevine semenke przene slane ili sirove sta mislite o njima( tj koliko cega sadrze proteina, uh, masti) U smislu koliko su dobre i koliko dnevno mogu u gramima da se konzumiraju a da ne deluju stetno po organizam. Ovo pitam jer sam procitao da kikiriki treba izbegavati, soju i jos neke zanimacije za zube! A pposto sam nervozan nesto moram da grickam uvece uz tv, pa me interesuje da li valjaju i u kolikim kolicinama! Unapred hvala! Forum sam pretrazio i nisam nasao konkretan odgovor.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bundevine semenke
« Odgovor #1 poslato: Avgust 13, 2008, 12:42:35 posle podne »
pozdrav radmajster..

aj prvo da kazes..kako mislis...

Citat
A pposto sam nervozan nesto moram da grickam uvece uz tv,

nisam psiholog ali veruj da ovo nema veze sa NERVOZOM vec sa NAVIKOM...i to JAKO LOSOM NAVIKOM....

dakle...sve i jedne navike mozes da se resis pa tako i ove jer je potpuno bespotrebna,a pogtovo kada je u pitanju grickanje zezalica itd..

druga je stvar ako nemas neki cilj pirlikom bavljenja ovog sprota pa u bisokpu s devojkom okines neke kikice ili slicno..onda se to i ne borji tako..

ali..ukoliko ti je cilj..ili dobijnjae misicne mase..ili skidanje viska kliograma(a to nisi ovde napisao),onda grciknje bilo kakvih semnki nije dobro...

Bundevine semenke sirove nemaju nikakvu ulogu u preharni coveka osim za zabavu, i zna se kome se iste daju prilikom tova...

o bundevama kolaju mnoge price...od onih najsmesnijih kako su enki vracevi napravili matreinicu od nje te je dete zaceto..hahahhhahhahhah..pa do onih najozbiljnijih naucnih saznanja o njoj...
uglavom..mesanti deo ploda se upotrebljava i za ljudksu isrhanu kao i za stoku zbog makro i mikro nutri vrednosti te zbog kako se kaze visokog proenta sadrzaja bakra,kalijuma itd..itd...
samo meso bundeve ima nisku cal vrednost tj negde oko 30 cal na -100gr ...a samim tim sadrzi prilicno malo secera i masnoca te i nije nego energetsko gorivo tj ima nisku energ vrednost..

ali ono sto tebe znaima..seme budneve pored grickanja  ;D ;D ima svoju namenu...a to je da SE OD NJEGA CEDI HLADNOM FILTRACIJOM ULJE !!!!!!!

bez obzira sto se ovo ulje smtra lekovitim za neka crevna oboljenja,pa do price da leci prostatu itd..itd..tid.ALI JE IPAK TO ULJE...

da zanemrimo to koliko snazno irtiras zeludac da radi kontrakcije koje radi i prilikom varenja hrane...a u stvari nema sta da vari....

tako da mozemo slobodno da zanemraimo sve one price o tome kako je ovo najstarija -ili bar jedna od njih-*biljka...kako je ovo..kako je ono....

daleko do toga da je losa...to niko ne spori...

ali da je dobra ukoliko imas cilj bavljenja sprotom a pogtovo semenke iste..zasigurno nisu dobre ni zbog nutri vrednosti a ni zbog svega ostalog.....

ako ti je cilj skidanje kg..idei na keto dijetu..pa imas 50 gr lesnika...pa ih olako zvaci ako ti je bas toliko nuzda da nesto radis sipred TV....

Van mreže Radmajster

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Bundevine semenke
« Odgovor #2 poslato: Avgust 14, 2008, 07:51:05 pre podne »
Hvala na iscrpnom odgovoru.
Kad sam rekao da sam nervozan mislio sam pod tim da grickam nokte( A nisam nasao njihovu energetsku vrednost na netu) pa reko bolje da grickam nesto drugo a to su trenutno semenke.
Trenutno sam na masi, posto sam u junu i julu uspeo da skinem nekih 17 kg tj sa 100 sam sisao na 83kg.
Bila su to duga dva meseca druzenja sa povrcem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tako da sam odlucio da sad tu osnovu bez masti nadogradim misicima.
Inace vec 12 godina se bavim odbojkom tako da sam resio da mi je ovo poslednja sezona i da se polako okrenem za pocetak amaterski bb. Ali kao bivsem profesionalnom sportisti u odbojci kontam da ce taj amaterski deo u bb kratko trajati i da cu brzo hteti da krenem ozbiljnije da se bavim bb.
Medjutim faktor su ipak godine, posto imam 27 ali nikad nije kasno, zar ne!
Inace u teretnu sam krenuo pre sedam dana visok sam 193 i imam 83 kg!
O ishrani i suplementaciji sam dosta citao ovde i trenutno zbog finansija ona mi izgleda ovako
200g ovsenih
5belanaca i zumanc
tuna i 100g pirinca
400g mesa(svinjetina, pa pile jer ga trenutno nemam u zamrz) i 100g krompira
pre treninga jedna pilula kre alkalina
posle treninga merica whey-a(Elite 80% dymatize) I dve merice dex
tuna
Jelovnik mi trenutno kroji nedostatak kesa ali posto mi je ovo prvi mesec i bukvalno sam pocetnik u ne samo bb nego i aktivnom pohadjanju teretane!

Znam da nije tema ali kratko pitanjce, citao sam o kre alkaline ali nisam nasao posto pise da se unosi dve pilule dnevno pre i posle treninga, koliko se uzima kad ne treniram, posto mi je ovo prva nedelja da ga pijem ali kazu da sa njim ne treba punjenje?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Bundevine semenke
« Odgovor #3 poslato: Avgust 14, 2008, 10:30:02 pre podne »
pa vidi..ja imam 36 godina pa ipak imam nekih malih rezlulatat u ovom sportu..recimo..bas ove godine negde u aprilu i maju..

ali nije to toliko bitno...

zelim sledece da kazem...ishrana ti je za pcoetak zaista OK..tu nema sta...cak sto vise.
medjutim..kada kako i sam akzes krenes malo ozbiljnije onda ce ti ovaj proteinski unos biti MALO jel i sam znas..bar se nadam da je osnova za izgradnja msica belancevina te da na tvoju kilazu tj visinu bez\ obzira sto uskoro neces biti pocetnik bi trebalo da unosis 2.5-3 gr po kg telense tezine...

postoje ovde mnogo opcija o kojima smo rpicali tako da bi bilo dobro da malo procesljas delove gde se prica o DODATCIMA ISHRANI..ulogi AMINO KISLEINA kao necemu sto je novo u svetuBB..ne u kontkstu da je sada otkrivene AK vec nacin njihove primene..itd..itd..itd...

te da bacis malo poged dna deo gde govrim o hrani i da recimo pogeds neke textove od POLOMCA..ili od SPARTAKA..gde su recimo u nekim delvoima sjjano opsiali neke od svojih menia,kako an masi tako na defki i takdjer mnostovo textova mnogih drugih kako rekretavica tako i vrhunskih takmicara pa da pokusas sam da iskombinujes nesto te da onda postavis ovde da zajedno kometarsiemo...

kada kazem da iskomnnujes onda govrim o tome kao sto si i sam rekao zbog financisjkog moemnta..itd...

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Bundevine semenke
« Odgovor #4 poslato: Avgust 14, 2008, 10:53:53 pre podne »
Hvala na iscrpnom odgovoru.
...
Medjutim faktor su ipak godine, posto imam 27 ali nikad nije kasno, zar ne!
...

Dobro nam dosao :)

Posto ti je Pedja vec sve lepo objasnio, ja cu samo da se nadovezem na jedan malecki momentic iz tvog posta ;)
Vezano za godine.. Alooo breeeee, otkad su kao neke godine?? :) Bar u ovom sportu prednost je to sto karijeru, nebitno profesionalnu ili rekreativnu ili amatersku, ne moras i ne trebas zavrsavati sa 20 ili 25 godina. Dakle, samo napred, dragi moj. A obzirom da si se vec bavio sportom, i to vrlo ozbiljno kako kazes, uopste ne sumnjam da ces u sve ovo "zagristi"..

Usput, Pedja je mladji skoro godinu dana od mene, pa vidi me kako sam slatka i fina, hehehehhehe ;)

Van mreže Radmajster

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Bundevine semenke
« Odgovor #5 poslato: Avgust 14, 2008, 09:20:37 posle podne »
Usput, Pedja je mladji skoro godinu dana od mene, pa vidi me kako sam slatka i fina, hehehehhehe ;)

Bilo kakvi komentari su suvisni posto slika govori bolje od 1000 reci, a ako si ovo ti na slici onda se u popunosti slazem!

Uz ovakvu podrsku na pocetku covek ne moze da omane!

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Bundevine semenke
« Odgovor #6 poslato: Avgust 15, 2008, 04:01:17 posle podne »
It is aj, Leklerk  ;)