Oktobar 06, 2024, 08:33:37 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.337 poruka u 18.769 tema - 20.976 članova - Poslednji član: Devindiasy
X3MShop banner

Autor Tema: Trening za noge i gluteus - fitness pro Lyen Wong  (Pročitano 8726 puta)

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Trening za noge i gluteus - fitness pro Lyen Wong
« poslato: Jun 24, 2008, 03:37:32 posle podne »
Cure, pogledajte ovaj clip http://www.youtube.com/watch?v=ZEYe-XVbL6g

Obratite paznju na nacin izvodjenja vezbi, pogotovo npr na cucanj. Izvodi se bas kako treba, tj ne ide se samo malo u cucanj, vec da butine budu paralelne sa podom - to je pravi cucanj :) I, sto je isto tako vazno, prilikom spustanja i podizanja, ne prave se nikakve pauze, misicima se ne daje ni sekund odmora.


Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Trening za noge i gluteus - fitness pro Lyen Wong
« Odgovor #1 poslato: Jun 24, 2008, 04:01:01 posle podne »

Van mreže mimi15

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 35
Odg: Trening za noge i gluteus - fitness pro Lyen Wong
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 07, 2008, 10:20:25 pre podne »
Ova klipa su dobra.ali dragaTanja meni je NAJTEZE kad radim noge u gluteus.Jako mi je tesko, JAKO.
Cucanj i iskorak i nekako ali vezbe na spravi, ne znam kako se zove, kad sedim i stopalima podizem tegove nazad prikacene, to mi je extra tesko.
Isto tako kad lezim na klupi i petama podizem tegove za guzi.Moj trener kaze da to tako mora i da su to veliki misici, i prosto tako mora.
Ja sam ti pricala da ja radim vrlo jak aerobni trening, kod kuce po malo vozim bicikl trenazni, na steperu sam posle treninga.Ima li nesto
sto se moze raditi da bih pomogla sebi za noge i gluteus, ili je prosto to tako i vremenom cu se navici.?????Ja sam svesna da je teretana mnogo teska i trazi mnogo truda i rada, mozda je kod mene cista psihologija da kao navicicu se na nesto, mozda sam ipak negde u glavi to poistovetila sa klasicnim aerobikom i pilatesom (trenirala 5 godina) gde se stvarno naviknes posle nekog vremena.

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Trening za noge i gluteus - fitness pro Lyen Wong
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 09, 2008, 04:00:37 posle podne »
Probaj da smanjis opterecenje, mozda je tu problem

Van mreže mimi15

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 35
Odg: Trening za noge i gluteus - fitness pro Lyen Wong
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 23, 2008, 01:06:28 posle podne »
Insistirala sam kod trenera da smanjimo opterecenje i mnogo je bolje.Ide tesko i dalje
ali mnogo slabije napredujem.Mislim, mozda je nisam merodavna sta znaci napredovati.
Kada radim druge misice krace vreme prodje do povecanja tezine.Mozda je to u redu????

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Trening za noge i gluteus - fitness pro Lyen Wong
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 29, 2008, 10:13:18 pre podne »
Svi mi imamo odredjene delove tela koji sporije i teze reaguju. Neko treba vise da forsira rad npr listova da bi se uopste videli neki rezultati, tako da je to posve normalno.
Osim toga, mera za napredak nije samo povecanje tezine sa kojom radimo, prava mera je izgled tog odredjenog misica :)
Osim toga, bolje je i raditi sa manjem opterecenjem pa sporije napredovati, nego raditi sa tezim pa se dovesti u situaciju da se osoba eventualno povredi.

A da probas raditi giga setove za gluteus i zadnju lozu? Zbog same koncepcije giga setova, relativno brz napredak je moguc iako se ne radi sa velikim tezinama.